Melodie mého srdce (2007)

Okouzlující pohádka, sympatický Freddie Highmore, krásná hudba. Ano, je to naivní, ale je to zároveň velmi milé a "feel good". Prolnutí hudby s dějem a Augustovy hudební výstupy načichlé čímsi mystickým povyšují tenhle film o třídu výš. Teda aspoň v mých očích.

Memento (2000)

Nolan zřejmě neumí točit špatné filmy a tímhle snímkem poodkryl jeden velký talent. Memento oplývá mocí vrýt se divákovi hluboko do paměti a už nikdy z ní nezmizet. Je originální a promyšlené a chytré a hlubokomyslné a prostě skvělé. Guy Pearce je výborný, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. Zahoďte popcorn a nastartujte mozkové závity!

Městečko South Park (1997) (seriál)

„Charakter člověka se pozná podle toho, jaké vtipy jej zraní.“ (Christian Morgenstern) Mám ráda pohádky a animáky. Mám ráda sarkasmus a černý humor. Mám ráda satiru, parodii a žerty na cizí i vlastní účet. Mám ráda příběhy s myšlenkou či nějakým přesahem. Mám ráda rebely, provokatéry a lidi, co se nebojí říct svůj názor nahlas. Mám ráda talentované tvůrce, co stojí nohama na zemi a v hlavě to mají srovnané. A Treye, Matta a South Park jednoduše miluji. Oblíbené postavy: Kenny, Mysterion, Kyle. "To je pan Hankey, určitě má potíže!" "Ty vole, jaký může mít hovno potíže?"

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Klaďasové neexistují. Strhující psychologické drama, které mě nakonec odrovnalo. Jako malé dítě jsem viděla Mouchu (pocity dítěte z tohohle filmu popisovat netřeba) a kvůli ní ve mně Jeff Goldblum vzbuzuje pocity hnusu dodnes. Myslím, že podobně budu odteď vnímat Evan Rachel Wood. Ta ultimátní bestie jí tak sedla, že si ji nějak nedovedu představit v sympatické roli. Zato jindy sympaťák Pearce překvapil, jak si slabocha Montyho užil. Ale největší dojem dělá samozřejmě Kate.

Mlha (2007)

Jediné, co mě zaujalo, byl nápad podívat se na zoubek temné stránce lidství, která pod tlakem vybublá na povrch. Zbytek je nehorázná sračka s debilní zápletkou, nelogickým vývojem, trapnýma příšerkama, topornými herci a hloupými dialogy. A konec tomu nasadil korunu.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Nejdřív jsem tak trochu doufala, že tenhle film není až tak špatný, jak hlásaly všechny ty negativní recenze, ale on je vlastně ještě o fous horší.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Jim Carrey je jediný chlap, který by se s Rowanem Atkonsonem mohl měřit v souboji ksichtů. Ostatní by si ani neškrtli.

Mr. Orgazmo (1997)

Treyovy sladce nevinné pohledy naivního playboye, který kondom považuje za nový druh nafukovacího balonku pro děti, jsou vskutku nezapomenutelné. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že humor ústřední dvojky tady ještě nebyl tak vytříbený, jako je dnes.