První rodinná spermabanka (1992)

Ďalšia nekomediálna komédia s podradným humorom, ktorému sa je ťažko zasmiať. Zmrazené zostávajú nielen „vklady“ v banke, ale hlavne humor a vtip.

Opustit Las Vegas (1995) odpad!

Neúspešný scenárista, ktorý sa chce upiť na smrť sa dá dohromady s prostitútkou Serou. Zvyšok filmu, ako už zápornosť hrdinov napovedá, je naplnený len chľastaním a sexom. Ďakujem neprosím.

Zubaté ostří (1985)

Psychologická dráma zobrazuje napínavý súdny proces. Po prvom vzhliadnutí však už film nemá, čo poskytnúť, pretože okrem niektorých prekvapujúcich momentov, v ňom už nemožno nič nájsť.

Gloria (1999) odpad!

Neuveriteľná zlátanina, ktorá je taká povrchná, že jej nikto nemôže uveriť. Je to prapodivná zmes nasladlej „lásky“ prostitútky k malému chlapcovi a gangsterov nezmyselne hľadajúcich disketu. Už aj tak biedny scenár je ešte zhoršovaný trápnymi dialógmi. Tvorcovia sa snažia upútať pozornosť divákom aspoň tým, že aj keď Sharon Stoneová ako Glória podáva mizerný herecký výkon, žiadne z jej šiat nezakrývajú jej stehná. Musím povedať, že ich snaha je zbytočná. Je o to trápnejšia, že síce Glória nemá pri sebe žiadnu batožinu, neustále sa prezlieka. Slovenské dialógy sú úplne zbytočne plné hrubých výrazov, na ktoré sú možno zvyknutí diváci v amerických kinách, ale zatiaľ nie u nás. Film miestami dosahuje „úrovne“ Fontány pre Zuzanu II a záver ho úplne „prekonáva“. Pomóóóc.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Film zďaleka nedosahuje vtipnosť a pravdivosť Briana. Obsahuje niekoľko skvelých skečov pesničiek a krásne absurdných scénok. Kultová britská skupina opäť na scéne so svojim sarkastickým a buričským humorom útočí na rôzne tabu a v niekoľkých prípadoch sa nevyhýba nechutnostiam. Práve scéna v reštaurácii je taká nechutná, že pythonovcov pripravila o tri hviezdičky z môjho hodnotenia a zostala im už len jedna.

Pat a Mat - Voda (1982) (epizoda)

Je príjemné si oddýchnuť na chalupe. A keď tam je záhradka, stačí ju oplotiť, zasadiť priesady a poliať. Úps. V studni nie je voda. Pat a Mat sa však nezastavia. Ich technická zručnosť a zmýšľanie spolu s inžinierskym prístupom vždy dovedú k výsledku.

Pat a Mat - Stěhování (1982) (epizoda)

Keď treba na osobnom aute previesť nábytok na chalupu, je každá rada dobrá. Ak nemá kto poradiť, pomôžu skúsenosti...

Pat a Mat - Grill (1981) (epizoda)

Keď ste hladný, máločo sa vyrovná grilovanému kurčaťu. A keby sa gril pokazil, stačí si (POZOR SPOILER ;o) ) postaviť v rohu bytu krb. Tento diel je opäť veľkou zábavou. Absurdnosť riešení je až neuveriteľná.

Pat a Mat - Koberec (1979) (epizoda)

Pat upratuje byt. Utiera prach a vysáva. Stane sa však nehoda a koberec treba vyprášiť. Najskôr ho musia vybrať spod nábytku a vyniesť von. Prečo to neurobiť cez balkón, však? A ako by ste vyčistili farebný fľak? Radšej nechcite vedieť. Seriál si zaslúži 5* za nápaditosť.

Pat a Mat - Dílna (1979) (epizoda)

Keďže jeden z priateľov Mat má mnoho kníh a nemá ich už kam dávať – sú po zemi, v kredenci, v ľadničke – treba pre ne vyrobiť policu. A tak nám Pat a Mat môžu predviesť svoje stolárske „umenie“. Sám by som nejaké police na knihy potreboval, ale radšej si ich nechám urobiť niekde inde.