Dva Jakeové (1990)

Dosť zamotaný príbeh s množstvom mien, v ktorých sa môže divák stratiť. Občas nuda, nuda, šeď, šeď.

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Komédia o tom, ako novinári rozvirujú škandály okolo herečky. A do toho sa pripletie roztržitý profesor, ktorého snáď Pierre Richard ani veľmi hrať nemusel.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Až na vedecko-komunistickú vsuvku o ovplyvňovaní snov na začiatku bol film fajn. Autori si vymysleli celkom zaujímavý nápad. Vo veľa filmoch vystupujú komixové postavičky a tvária sa ako reálne. Tu sa komixové postavy tvária ako... komixové postavy. Kritika by mohla smerovať do prepisu do TV podoby (napr. na STV), kde sa pri prevode stratili okrajové časti políčok. Preto chýba veľká časť z "hovorených" bublinkových titulkov.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Bundovci sú takí nereálni, až sú smiešni. Nič takého by sa predsa v normálnom živote nemohlo stať. Aj keď... Keď sa tak rozhliadnem po širokom okolí, veru také veci sa stávajú a často! Potom sa skúsim pozrieť po bližšom okolí a ešte bližšom... a pozriem sa na seba... Takže opravujem: Bundovci sú skvelá karikatúra nás. Videl som to už viackrát, ale pozriem si to znovu.

Napoleon (2002) (seriál)

Príbeh je napísaný pútavo, ale ako to už pri životopisoch býva, musí byť hlavne historicky verný. Napoleon je vykreslený ako človek so svojimi lepšími aj horšími stránkami. Ako vodca i zvodca, ako diktátor i dobrý vojvodca. Ako historická osobnosť je ovplyvňovaný nielen tým, čo chce, ale aj tým, čo chcú ostatné mocnosti v Európe. Preto môžeme vidieť vo filme dohody aj zrady a intrigy, pravdu aj cenzúru, uctievačov aj atentátnikov. Zarážajúce je však to, že v dejinách častokrát od toho, kto si vzal koho za ženu, či s kým sa vyspal, závisel osud národov a prakticky celej Európy. Pozoruhodné a poučné je aj to, že čo nedokážu pre svoj národ vybojovať politici a vojská to môže dokázať jediná žena. Stačí, aby bola krásna ako poľská grófka Wałewska (neviem, či sa to tak píše).

Stín pochybnosti (1998)

Zaujímavý súdny proces o tom, že už kadekto má sexuálny škandál aj o tom, čo sú ľudia schopní robiť kvôli kariére. Viac neprezradím, poviem už len, že to bolo celkom napínavé, ale takého tupca ako bol rapper Bobby Medina by som obhajovať nechcel. Svojou hlúposťou zmaril, čo sa dalo. A hral nepresvedčivo ;o). Jeho výkon bol taký neurčitý. Ešte treba povedať, že ako to už v súčasných trileroch býva, snímka obsahuje násilné aj sexuálne scény. Mnohí súčasní filmári to už asi inak nevedia.

Krásná mimozemšťanka (1988)

Veľmi príjemná komédia, kde sa nehrajú moc na realitu. Veď jednou z najvtipnejších scénok je, keď odošlú signál do druhej galaxie, ten tam asi za 10 sekúnd dorazí a všetko to vidia na monitore. Divákov má pritiahnuť okrem humoru asi predovšetkým sexappeal Kim Basingerovej. No čo už.

V moci posedlosti (1993)

Nicole Kidman som ako herečku nemal rád. Zvlášť po boku Toma Cruisea, alebo v komédiách, či akčných filmoch. Musím však povedať, že v drámach si získava moju priazeň. Aj keď jej herectvo v "The Others" v tomto filme ani zďaleka nedosahuje, možno povedať, že zahrala poriadnu mrchu v moci posadnutosti. Chcel by som napísať aj viac, ale všetko ostatné by bol spoiler.

Jackass: Film (2002)

Veľmi ťažko hodnotiteľný "film". Film v úvodzovkách preto, lebo ide skôr o sériu skečov, v ktorých tlupa masochistických adrenalínových magorov, ktorí by už mohli mať rozum, predvádza neuveriteľné kúsky. Svojim drsným až brutálnym, či fekálnym humorom sa snažia asi viac šokovať ako útočiť na bránice divákov. V epizódach možno nájsť veľkú zábavu (dôchodcovia), trápne uťahovanie si z druhých (v obchodoch) až po nechutnosti a vulgárnosti (nebudem popisovať). I keď na mnohom som sa schuti zasmial, scénky hraničiace so sebapoškodzovaním, brutálne pády a nechutnosti naozaj nemusím. Takže som aj "pretáčal". Ako celok je to veľmi ťažko hodnotiť. Určite by si film zaslúžil "odpad!", ale musím čestne priznať, že som sa aj bavil. Takže *.

Burani ve městě (1999)

Bláznivá komédia s Goldie Hawnovou a Stevem Martinom v hlavnej úlohe. Čo k tej charakteristike dodať? Len to, že vo filme sa nájdu aj vtipné aj hluché miesta. Taká mierne nadpriemerná komédia.