• Fantasy

Kult hákového kříže (1998)

Syrově realisticky zpracovaný příběh na téma rasismus. Fantastický výkon Edwarda Nortona. Chybí jen trochu větší stopáž na konci filmu. Výborně ukázané nepříjemné téma. 5*

Nelítostný souboj (1995)

Brilantní "kriminálka" točící se kolem poměřování nadstandardního ega výborného lupiče a vynikajícího policajta. Dvojice Al Pacino a Robert De Niro jsou hlavními tahouny celého příběhu a doplňuje je řada dalších skvěle zahraných postav ztvárněných známými herci (Val Kilmer, Danny Trejo, Tom Sizemore, Jon Voigth...). Vychutnejte si famózní scénu dialogu mezi hlavními postavami na dálnici a posléze v restauraci. Jsou tak odlišní a přitom tak stejní...

Zelená míle (1999)

Film jsem poprvé viděl před lety náhodně v TV a byl jsem doslova fascinován dokonalým příběhem, skvělými hereckými výkony a celkovou gradací děje. Od té doby jsem se na film podíval ještě mnohokrát a musím říct, že v mém pomyslném žebříčku se řadí na absolutní vrchol. Spolu s "Vykoupením" dokonalá sourozenecká dvojice. Michael Clarke Duncan ve své životní roli.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Dlouho očekávané finále celé série - těšil jsem se do kina, jak malé dítě :-) Předem jsem se ještě doma povinně podíval na HP6 a 7.1, abych byl dostatečně natěšen a posléze zasedl (obtěžkán dostatečným množstvím proviantu) do poslední řady v kině (2D+dabing). Film začíná přesně tam, kde končila 1.část. Oproti 7.1 je to jízda, kdy se sotva stihnete nadechnout při "vysvětlovačkách", které jsou dostatečné na pochopení i pro toho, kdo nečetl knihu. Celkově pěkně zpracované, bavil jsem se celou dobu a na rozdíl od většiny nemám ani nic proti závěru "po letech". Jediné za co bych ubral 0,5-1 hvězdičku, je překvapivě málo emocí - čekal jsem něco ve smyslu LOTR-3, ale bohužel jsem se nedočkal. Nicméně, je to Potter (a navíc poslední), tak těch 5 dám :-)