anemoon

Lucie Mlčí

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 7.12.2019  14:46
    Koruna - Aberfan (S03E03) (epizoda) (2019)

Tohle jsem musela pořádně prodýchat. Pořádně... Exploze emocí pod povrchem, skryté, silné.

• 19.9.2018  14:47

Pecka!

• 19.7.2018  16:39
    Alibi na klíč (2017)

Tohle snad i fyzicky bolelo. Strašný.

• 31.3.2018  23:36

Nebýt filmovým homofobem, dám *****

• 16.2.2018  22:23

Úplně zbytečný film.

• 13.1.2018  13:16
    Masaryk (2016)

Dala jsem čtyři hvězdičky, ale do komentáře dávám pět *****

• 11.4.2017  23:31

To jako fakt? Jsem snad jediná, kdo se mohl z tohoto díla každou chvíli potrhat smíchy? Ovšem jako parodie dobrý. :)

• 13.2.2017  22:17

Když tam není dějová linka s Hádkem a s Doležalovou, tak je to seriál jak víno.

• 4.1.2017  00:28

Jsou věci, které se nedají hodnotit. Tohle je jedna z nich.

• 26.12.2016  11:28
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

"Pohádka" mi připomínala Miloše Zemana s celým jeho hradním ansámblem. Vulgarita, lascivnost, hloupost a demence. Hodnotím odpadem, protože se jedná o pohádku. Kdyby to byl jiný žánr, asi bych nebyla tak přísná.

• 20.11.2016  22:08
    Kosmo (TV seriál) (2016)

To je tak strašně nudný, že je mi za to až trapně. Slabé dialogy, nevtipné vtipy a nezajímavé postavy. Ještě snesitelná je ta "pozemská linie", ale posádka Kosma se nedá. Autoři si zdá se ukousli trochu většího sousta než bylo jak v jejich silách tak v našich podmínkách reálné. Tohle se fakt nepovedlo.

• 6.6.2016  09:31

Kdyby aspoň Cooper vojel Brühla, tak dám možná až tři hvězdy, ale jinak to bylo jenom jedno klišé za druhým, co klouzá po povrchu.

• 12.12.2015  23:06

"Smart Men Don't Get Married" Okouzlující dílo.

• 29.11.2015  13:27

Pod vlivem událostí několika předešlých dní, sáhla jsem po libanonském snímku Černá vdova, který (jak jinak) nechává nahlédnout diváka do problematiky terorismu z poněkud jiné perspektivy, než jsme zvyklí. Arabso-izraelský chirurg Amin Jaafari zažívá v nemocnici perný den, kdy se po (jednom z mnoha) sebavražedných atentátů kdesi ve městě, snaží sešít zbytky přeživších obětí. Zkrátka fuška, nic hezkého. Tento snímek ovšem není ani tak o teroru a násilí. Skutečné drama se odehrává až ve chvíli, kdy unavený doktor přijíždí po těžké šichtě domů a následně zjistí, že oním sebevražedným atentátníkem nebyl nikdo jiný než jeho milovaná žena Siham. Co všechno se odehrává v mysli emocionálně zlomeného doktora, kdy se musí vyrovnat nejen se smrtí milované ženy, ale také se musí vyrovnat s faktem, že tato milovaná žena způsobila smrt nevinných lidí způsobem, který se nepromíjí a neospravedlňuje. Tohle nechcete, vážně ne... Pěkně a důstojně natočeno, bez nějakých patetických příkras. 8/10 za příběh z druhé strany

• 29.11.2015  13:26

Francouzské špionážní drama jsem viděla ve starém dobrém českém dabingu. Pečlivě strukturovaný příběh na motivy skutečné události kolem zmizení marockého politika, který chtěl sjednotit země třetího světa. Společně s celou řadou výtečných a známých francouzských herců ze 70. let šponuje napětí Morriconeho minimalistická hudba, která projíždí příběhem jako ostrá pila. Takhle nějak se točilo kdysi a ještě dnes se z toho tají dech. No, skvělý napínák na nervy. Přece jenom nejsou ti Frantíci zas až tak marný. 9/10 za poctivost

• 4.11.2015  02:00
    To nejsi Ty (2014)

Návod jak natočit film o člověku s postižením, včetně HLP (hlubokého lidského příběhu) je, že tam prdnete nějakou gandžu po které jsou všichni postižení happy a nad věcí, nezapomeňte na punkovou ošetřovatelku bez jakýchkoliv zkušeností s pečováním o postiženého člověka a v neposlední řadě obsadíte herečku, které se její výkon zrovna moc nepovedl (možná díky slabému scénáři). Vyjde z toho bezobsažné klišé, které je stejné jako většina snímků s podobnou tématikou. Takže když nemáte Julianne Moore tak tam dejte Hilary Swank.

• 19.10.2015  12:40
    The Crimson Field (TV seriál) (2014)

Velmi dobře napsaná britská minisérie, která těží především z dobrého obsazení. Každá z postav má nějaké své tajemství a ať už se jedná o kladného, či záporného hrdinu, tak všichni nějakým způsobem chybují. Jednotlivé postavy jsem si oblíbila a i proto mě mrzí, že Crimson Field nebude pokračovat druhou sérií. Škoda, protože sledovat Crimson Field je stejný požitek jako pojídání kaviáru a popíjení šampaňského.

• 8.9.2015  22:36

Jakožto milovnice piva, která se o pivo zajímá, jsem tento dokument přijala s nadšením. Už samou existenci tohoto dokumentu vnímám jako velmi důležitou. Sledovat cesty tří pivních nadšenců bylo zajímavé, nicméně trochu nicneříkající a nedostačující. Byla to studie bojovníků, kteří chtěli navázt na tradici vaření piva v Čechách. První z nich, sedlák byl asi nejmilejším exotem, jehož snaha a pokusy uvařit pitelné pivo byla až dojemná. Druhý pivní punkáč, scestovalý bojovník pátral po tom, kde české pivo začíná a také končí. Třetí aktér byl sládek, který pomáhal rozjíždět pivovar někde v Bělorusku. Já nevím, něco mi tam chybělo, přec jen dnešní obnovená pivní kultura má myslím trochu jinou podobu, než kterou jsme v dokumentu viděli. A právě tato podoba z pohledu nově vznikajícíh pivovarů mi tam chyběla. A co česká veřejnost? Jaké pivo si žádá česká veřejnost. To poctivé řemeslné nebo europivo? To jsme se nedozvěděli. Škoda.

• 24.7.2015  12:24
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Tak tohle je absolutní nádhera, víc k tomu není třeba říkat. Je to o životě a ten máme každej jinej. I když možná právě ne... :)

• 28.6.2015  02:05
    Comet (2014)

Tak tahle kometa mě totálně minula. Postavy byly tak nesympatické, že jsem je v průběhu filmu začala nenávidět a přála jsem si, aby oba zhynuli nějakou ošklivou smrtí. Dialogy stály za starou belu a díky absenci příběhu film není o ničem jiném, než jenom o nesmysleném a nezajimavém žvanění dvou sic inteligentníhch, leč ukňouranejch vocasů. Emma je nádherná, ale Longa v rolích milovníků vidím vždycky velmi nerada. PS: Film pro ženy především!! Pánové by z toho mohli zcvoknout. :)

• 18.6.2015  06:25

Domy Hemingway byl slušnej nářez. Hodně mě to bavilo, ale druhá půlka to bohužel neudejchala a poslala to někam jinam, než bych si přála. U tohoto filmu mě hned od počátku zajímaly úplně jiný věci než složité řešení vztahu mezi otcem a dcerou. Pravdou je, že herec jako je Law i tuto dramatickou linii zahrál se ctí, ale proč v něčem, co mělo být divoká ujetá jízda plná vtipných hlášek. No já vám nevím, první půlka 9/10 a druhá půlka 4/10 Kdyby druhé půle nebylo tak jak bylo, mělo by to potenciál kultovky tarantinovského typu. Takhle si na ten film za 3 roky nikdo ani nevzpomene.

• 18.6.2015  06:07
    Slepá (2014)

Nevím proč, ale trochu se ostýchám přiznat, že se mi to líbilo... :) Bylo to na hraně toho, co pod takovým drobnohledem jde vyjádřit. Řemeslně náročné dílo, které by nezvládl natočit jen tak nějaký pitomec. Divák si chvílemi není jist, jestli si autor neukousl příliš velké sousto. I když to je vlastně jedno, protože ta odvaha za to stála. 9/10

• 18.6.2015  06:07

V poslední době jsem přišla na chuť starším japonským hororům. Možná znáte precizní Onibabu, což je v tomto žánru dost známej snímek. Od stejného tvůrce jsem včera shlédla Černou kočku a pokud se vám líbila Onibaba, tak doporučuju. Stejně jako v Onibabě jsou zde silnými prvky hudba, zajímavý kontrastní obraz, téma sexuality a ženské bestiálnosti. Byla radost se na to koukat a vidět poezii v obraze. Je to velmi stylizované, na dnešního diváka to může působit něco jako mezi hororem a pohádkou pro dospělé. 9/10

• 18.6.2015  06:05
    Mandarinky (2013)

Jednoduché, nevelkohubé a přesto působivé. Pro mě film o mužské moudrosti a citlivosti v mužském světě. Jediná ženská postava, která ve filmu "vystupuje" je maximálně na fotografii. A já mám tak ráda, když ty si to na nic nehraje, stojí to pár šupů a je to příběh jako kráva.

• 18.6.2015  06:05

Pročítám si tady vaše postřehy ohledně Amerického Snipera, kterýho jsem zrovna dokoukala a musím říct, že jsem úplně jinýho názoru, ačkoliv jsem právě na základě vašich komentářů neměla moc velký očekávání. Hned na úvod se přiznám, že vojenská tématika je mi vcelku blízká a i proto jsem plná dojmů. Clinta Eastwooda mám ráda a takhle vysoce hodnotový snímek od něj snesu. Ostatně kdo jiný by si to mohl dovolit než on. Cítila jsem z toho jakousi jeho touhu po sobě něco zanechat a myslím, že rozumím tomu, proč ten film natočil. Musím se opakovat, že jemu ten snímek sluší a myslím, že Snipera udělal se ctí a dobře. Překvapilo mě spíš to, že mi nevadil Bradley Cooper, kterýho v oblibě zrovna nemám. Někdo psal, že byl Cooper v Americkém sniperovi dost jalový. No.. mě přišlo, že to tak mělo být, protože právě tohle vyžadovala jeho postava. A protože takový voják by neměl vypadat jako nějakej jemnej intelektuál, tak tahle role Cooperovi zrovna celkem sedla.. :) Za mě 9/10, byl to důstojně natočený film.

• 18.6.2015  06:03

65 let starej film a pořád to ještě funguje. Humphrey Bogart mi to zase nandal a s lehkostí jemu vlastní mě opět ujistil, že právem patří do mé první desítky nejoblíbenějších herců. In a Lonely Place je úzkostný film, až mrazí. Kam se hrabou dnešní horory s všemožnými efekty, když vás stejně (ne-li víc) dostane kombinace bezchybného herectví a kvalitního scénáře. Pak už stačí jen trocha tmy se spoustou cigaret a emocionální ždímačka je na světe. Bojím se tě Humphrey, uff.. PS: Alfred Hitchcock tohle uměl podobně.

• 18.6.2015  06:02
    Be with Me (2005)

Nedoporučuje se těm, kteří neustále potřebují nějaké rychlé akce a všechno vyřčené a přiznané. Tohle je zkrátka a jednoduše krásné...

• 18.6.2015  06:01

Tohle potěší někoho, kdo má rád něco tak jednoduchého jako je obyčejný příběh a něco tak nejednoduchého jako je mistrné herectví Julianne Moore. Bez ní by to myslím nešlo a možná by si toho málokdo všiml.

• 18.6.2015  06:00
    Ida (2013)

Už jsem konečně viděla Idu a moc se mi líbila formou i obsahem. Silná témata, kombinace vnitřního hledání sebe sama v souvislosti s pátráním po minulosti vlastní rodiny. Téma války je zpracováno velmi střídmě, bez jakéhokoliv "oskarového" klišé. Dvě ústřední postavy nejen, že jsou skvěle napsané, ale také jsou výborně zahrané, formou minimalistického projevu, který právě poskytl ten správný pocit. Tak teda klobouček.. Pozor, je to art, možná vyžaduje speciální rozpoložení.. :)

• 18.6.2015  05:59
    Bellflower (2011)

Šilenost amerického nezávislého filmu. Snímek má vice poloh. Nejdříve se to jeví jako romantické drama, z kterého se (ani nevíte jak) vyvine jakýsi podivný krvavý triller. Nízkorozpočťák ve stylu sex, drogy, rock and roll. Z druhe pulky filmu jsem byla úplně nadšená. Opravdu výborný amaterský a brakový film pro fajnšmekry.

<< předchozí 1 2