Masaryk (2016)

Dala jsem čtyři hvězdičky, ale do komentáře dávám pět *****

Pitbull: Nové pořádky (2016)

To jako fakt? Jsem snad jediná, kdo se mohl z tohoto díla každou chvíli potrhat smíchy? Ovšem jako parodie dobrý. :)

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

"Pohádka" mi připomínala Miloše Zemana s celým jeho hradním ansámblem. Vulgarita, lascivnost, hloupost a demence. Hodnotím odpadem, protože se jedná o pohádku. Kdyby to byl jiný žánr, asi bych nebyla tak přísná.

Kosmo (2016) (seriál)

To je tak strašně nudný, že je mi za to až trapně. Slabé dialogy, nevtipné vtipy a nezajímavé postavy. Ještě snesitelná je ta "pozemská linie", ale posádka Kosma se nedá. Autoři si zdá se ukousli trochu většího sousta než bylo jak v jejich silách tak v našich podmínkách reálné. Tohle se fakt nepovedlo.

Dokonalý šéf (2015)

Kdyby aspoň Cooper vojel Brühla, tak dám možná až tři hvězdy, ale jinak to bylo jenom jedno klišé za druhým, co klouzá po povrchu.

Kosti a skalp (2015)

"Smart Men Don't Get Married" Okouzlující dílo.

Černá vdova (2012)

Pod vlivem událostí několika předešlých dní, sáhla jsem po libanonském snímku Černá vdova, který (jak jinak) nechává nahlédnout diváka do problematiky terorismu z poněkud jiné perspektivy, než jsme zvyklí. Arabso-izraelský chirurg Amin Jaafari zažívá v nemocnici perný den, kdy se po (jednom z mnoha) sebavražedných atentátů kdesi ve městě, snaží sešít zbytky přeživších obětí. Zkrátka fuška, nic hezkého. Tento snímek ovšem není ani tak o teroru a násilí. Skutečné drama se odehrává až ve chvíli, kdy unavený doktor přijíždí po těžké šichtě domů a následně zjistí, že oním sebevražedným atentátníkem nebyl nikdo jiný než jeho milovaná žena Siham. Co všechno se odehrává v mysli emocionálně zlomeného doktora, kdy se musí vyrovnat nejen se smrtí milované ženy, ale také se musí vyrovnat s faktem, že tato milovaná žena způsobila smrt nevinných lidí způsobem, který se nepromíjí a neospravedlňuje. Tohle nechcete, vážně ne... Pěkně a důstojně natočeno, bez nějakých patetických příkras. 8/10 za příběh z druhé strany