Batman (1966)

Opravdu velmi dlouho sem váhal, jestli tento film bude stát za to jej shlédnout, ale po zážitcích z vyprávění přátel mi to nedalo a sehnal jsem si tento film. To co jsem od něj očekával, se až na určité chvíle ve filmu dostalo nad mé očekávání. Naprosto dokonalá parodie na super akčního hrdinu, člověk by ani neřekl že režisér to jako parodii chtěl natočit. Geniálně vtipné hlášky v podobě českého dabingu od hlavního hrdiny Batmana a jeho kolegy Robina jsou nezapomenutelné. Režiséři nynějších parodií by se určitě tímto filmem měli nechávat inspirovat.

Kuky se vrací (2010)

Za tu namáhavou práci a dabing jak Zdeňka Svěráka tak Petra Čtvrtníčka 4*

Pan Nikdo (2009)

Ze začátku tohoto filmu nejspíš moc nepochopíte co a jak (pokud jste neviděli filmy, jako Donnie Darko nebo Osudový dotek), ale pomalu se Vám bude otvírat možnost ho pochopit a vyústí to briliantním zakončením. Každý si o tom může udělat svůj vlastní subjektivní názor, jestli přesně v daném datu se čas vrací zpět nebo například, že po smrti se nám opakuje život zpátky a prožíváme ho znova. Každopádně tento film se musí vidět!

Matrix Reloaded (2003)

Pokud bych si měl vybrat ze všech tří dílů Matrixu , tak Reloaded je pro mě číslo 1. Převyšuje své dílové kolegy velkou akčností. 100%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vynikající film, kterému nemám co vytknout. Tenhle film se prostě musí vidět patří právem mezi minimálně top 10, ale dávám 3* jen kvůli tomu, že se na ten film podívám rád jednou do roka, ale sou prostě filmy, na které bych mohl koukat každý měsíc (osudový dotek, forest gump) a ty jsou pro mě 100%.

Můj Winnipeg (2007)

Na tento film člověk potřebuje dostatek energie, ale ne zas tolik, aby očekával akční dílo. Film na začátek zaujal a pomalu při jeho shlédnutí na MFFKV 2008 se začali zavírat oči při scéně ve vlaku, kdy se jen do kola opakuje My Winnipeg My Winnipeg My Winnipeg, pak ale přijde na řadu vyprávění o hokejovém stadiónu a hvězdách a hned Vás to nabudí. Film tak 50% zaujetí, ale k vzhledem dobré atmosféry na MFFKV 2008 75%.

Delta (2008)

Jeden z nejlepších filmů na MFFKV 2008. Krásný příběh o sourozenecké lásce, která skončí tragédií. Odsuzování ostatních včetně vlastní rodiny, vede k smutnému konci, který byl pro mne celkem překvapením. Naprosto perfektní dílo, které se musí určitě vidět.