Barbar Conan (2011)

Velmi slušná podívaná v duchu knih. Ostatně Conan to moc hezky vystihuje přímo ve filmu. "I live, I love, I slay, and I am content." - "Žiju, miluji, zabíjím a jsem spokojený." Původní knižní Conan nebyl o moc komplexnější, řekl bych, že přibližně stejně. Ostatně jeho tvůrce byl spíš nádeníkem literatury, kterému se podařilo stvořit solidního skoro-hrdinu, ale úroveň jeho knih nebyla zrovna stylu Vojny a Míru. Osobně bych řekl, že tvůrci tuto filozofii perfektně převedli na filmové plátno. Co mě velmi potěšilo, že to bylo také realizované pomocí skutečného filmu (jo, to není natočené digitálně), takže to má ten správný "look". Ne není to složité v žádném ohledu a pokud tomu něco chybí, tak nějaká ta krádež bokem a trošku víc nahých žen. Jinak je to takřka perfektní, ovšem uspokojí to jen velmi úzký okruh zájemců a fanoušků. Neškodí si předem přečíst nějakou tu knížku s Conanem, či zahrát Age of Conan.

Pán času (2005) (seriál)

Kdyby to šlo, dal bych tomu 6 hvězdiček z pěti. Pravděpodobně nejlepší existující seriál vůbec. Nelze ho brát vážně a myslím, že to tak není ani míněno. Nestaví se zde na pokročilých digitálních efektech ani jiných podobných berličkách, ale na skvělém scénáři a velmi dobrých hercích (za zmínku stojí především David Tennant, který je jedním z nejlepších Doctorů). Pro populaci zmlsanou náročnými efekty a minimálním dějovým obsahem to asi nebude nejsnazší na strávení, ale rozhodně to stojí za pokus. Tenhle seriál je něco hodně jiného..

Rallye smrti 2 (2010)

Neni to vysloveně špatné, ale ani vysloveně dobré. Člověk u toho sedí a kouká.. a kouká. Pak to skončí a člověk zjistí, že je o 96 minut starších. 96 minut v kterých se vlastně vůbec nic nestalo. Přišlo mi to jak špatná verze jedničky, ořezaná o zábavnost, nějaký faktor napětí. Na to, že je to závod smrti, je to napínavé jak domov důchodců. Akční scény tam jsou, závody tam jsou, ženské tam jsou.. ale něco tomu chybí. Možná jiného hlavního hrdinu. Možná jiného hlavního záporáka. Možná jiného scénáristu.

Jonah Hex (2010)

Docela dobrej film, komiks jsem nečetl, takže nemůžu soudit jak moc dobrej převod to je. Scénář trošku kulhal, naštěstí to hlavní hrdina vcelku dobře zachraňuje a těch pár vtípků je kupodivu i vtipnejch. :) Podle hodnocení sem čekal o dost horší film a naopak je to docela dobré. Ale šlo to asi i lépe..

Beowulf (1999)

Úžasný. Nevim jestli se styl tohohle filmu dá nějak označit (řekl bych trošku steampunk říznutej post-apo), ale rozhodně je dobrej. Něco tak neskutečně vizuálně originálního se fakt jen nevidí. Hudba skvělá, hodí se k tomu. A hodně šílenej finální boss (myslim, že je na místě použít herní terminologii) je taky bonus. Nesmí se to brát jako středověkej Beowulf (byť skutečnej Beowulf nebyl ještě ani středověk). Je to něco jako modernizace Shakespeara, prostě stejnej příběh přesunutej do jiné doby, či prostředí. Mimochodem od původní legendy se to kromě konce moc neodchyluje. Neřek bych, že je to tak úplně béčko. Herci se totiž docela snaží a rozhodně nejsou špatný (v porovnání s některýma dnešníma českýma jsou to mistři). Souboje trošku slabší, ale je to rok 98, ne 2008. A Uwe Boll dokázal, že skutečné béčko (či občas spíš céčko) lze natočit kdykoliv, zatimco natočit něco takhle ujetýho a současně relativně kvalitního v roce 98 je docela úspěch. Včetně vizuálních efektů, které jsou na tu dobu docela dobré (byť by mohly být lepší, ale hádam, že nezbyly peníze). Není to film pro každého, spíš bych řekl pro velmi omezené publikum, které je schopné oprostit se od dnešního mainstreamu a pokusit se pochopit o co tvůrci šlo. Já bych řekl, že se to povedlo.. nemyslim si, že někdy někdo natočí něco podobného. 3 hvězdičky za dobrej film a 4tá za výstřih hlavní hrdinky a boty, které nápadně připomínají produkci firmy New Rock.

Solomon Kane (2009)

Velmi pěkné, velmi ne-mainstreamové. Rozhodně film který není pro každého. Dnešní divák asi tu absenci "moderního" stylu nezkousne. Možná se mi to líbí, protože mam rád věci od Howarda, možná jen proto, že je to fakt jiné. Temné, deštivé, blátivé, brutální a příjemně jednoduché, jako většina Howardových věcí. Včetně promítání jeho touhy po klasické spravedlnosti a "správnosti" do všeho co napsal. Myslím, že by se mu ten film líbil. Mě se líbil tedy určitě.

Nezapomeň na mě (2010)

Zvláštní film, řekl bych, že nesedne každému. Nejspíš kvůli hlavnímu představiteli, který odrazuje určitou skupinu diváků díky jeho roli v jiném filmu (či spíše sérii filmů). Kupodivu umí hrát (ve Stmívání to vážně nešlo poznat) a docela dobře. Vztah hlavních dvou "hrdinů" je takový, nu kapku nedokrvený, chemie až tak moc nefunguje. Ale je to celkově příjemné pokoukání a musím říct, že ten konec teda byla dost originální záležitost, kterou jsem ve filmu už docela dlouho neviděl. Málokdy mě něco překvapí, tomuhle se to povedlo. Asi sem měl "citlivou" náladu, ale mě se to fakt líbilo. Doporučuji pro ženy a dívky.. :)

Quantum of Solace (2008)

Oou.. Tak toto byla tragédie par excellence. Absoultně roztříštění děj, kde člověk většinu času ani moc nechápe o co jde a když jsem si to na konci tak nějak sesumíroval, tak mi vyšlo, že je to film vlastně naprosto o ničem. Ve srovnání se skvělým Casino Royale je to něco, co stojí za zkouknutí leda jako odstrašující případ. Doufám, že příští bude více jako Casino Royale a ne toto.. brr. 2 hvězdičky. Za Craiga a za to, že je to Bond.

Prci, prci, prcičky (1999)

Těžké hodnotit dneska. Už je to nějaká chvíle co jsem to viděl. Docela mě to pobavilo. Takovým tím vtipně trapným teenagerovským stylem. 3 hvězdičky za relativní vtipnost, slušnou zábavnost (známe taky horší, že) a za to, že je to v podstatě už klasika.