Z pekla (2001)

Jeden z těch filmů, kde jsou mi chyby ukradené. Johnny Depp, Jack Rozparovač, staré a špinavé ulice Londýna. Skvělý flim.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Těšila jsem se, hodně jsem se těšila.. Tento film je vším, co by člověk mající rád Harryho Pottera chtěl vidět - až na dvě maličkosti, které tomuto snímku ubírají pomyslnou hvězdičku k dokonalosti. Harry Potter si za dobu svojí "existence" získal fanoušky po celém světě. Důležitými postavami ovšem nejsou jen Harry, Hermiona a Ron či třeba Snape. Je to také Fred, George, Lupin, Tonksová a další. Jejich osud je ale ukázán ve vteřině. Divák vůbec netuší, co se jim stalo a kdy se jim to stalo. V jedné scéně jsem měla chtíč vykřiknout "Ale notak Harry! Takhle to přece není a ty to víš!", ale vzhledem k tomu, že je film udělaný i pro ty, jež nečetli knihy, jsou ony nepřesnosti překousnutelné. Největším zklamáním pro mě bylo však finále - smrt Lorda Voldyho. Proč?! - Ptala jsem se sama sebe.. proč to nemohlo být takové jako v knize? Je to přece klíčový okamžik. Všude měli být lidé, všude dokola. Mělo to být před stovkami očí.. měl tam být po jeho smrti jásot a hromadná objímačka. Nic z toho se ale nekonalo. Harry a Voldy se utkali sami nikým nerušeni a objímačka byla maximálně s Hagridem a to ještě sotva vteřinová. Za scény v bance, pokus o smích Voldyho či jeho projití se v kalužích krve bych dala snímku hvězdiček deset. Naprosto úchvatné scény. Film je jedním z nejlepších z potterovek vůbec a nemůžu se dočka dvd.

Znamení (2002)

Mel Gibson je prostě úžasný herec. V tomto snímku to jasně dokazuje. S divákem to lomcuje, i když se scény zdají být neprofesionální, co se týče mimozemských bytostí. Nezáleží na tom, že je člověk nevidí "pořádně", ale věci jako odrazy siluet úplně stačí a dodají filmu "duchovno". Pomyslnou hvězdičku film u mě ztrácí za konec.. Posledních deset minut filmu už se mi zdálo být zbytečných.

Amanda O (2008) (seriál) odpad!

Neuvěřitelně nudná a trapná kravina. První mini-díly se ještě daly, ale zbytek byl až přehnaně nekoukatelný. Natalia Oreiro má komediální talent, což už mnohokrát dokázala, ale s tímhle projektem šlápla vedle. Přemýšlela jsem, zda mám udělit alespoň jednu hvězdičku za některé vedlejší role..nekonec jsem se toho zdržela. Šílené, nudné a trapné a rozhodně to nestálo za ten povyk, co to ve světě Natalie Oreiro udělalo.

Vlkodlak (2010)

Neuvěřitelně předvídatelná kravina. Nebýt Anthony Hopkinse a jeho hanibalovké hry na klavír či cikánky s děsně špinavýma rukama, tak se na to snad ani nedodívám. Ale hudba z Angeliky na konci filmu spolu s elfem bylo vyloženě dojemné ukončení filmu.. Že mi nerozumíte ani slovo? Tak se na ten film podívejte. (a pochopíte)

Sanatorium (2004)

Pusto - prázdno, ale mohlo to být i horší. Moc nechápu označení "horor", je to v podstatě prázdný film s dobrými maximálně třemi scénami.

Lidice (2011)

Abych pravdu řekla, bylo tam opravdu velice málo scén, které by mě "nudily" - a to ještě ani v né pravém slova smyslu. Snímek je samozřejmě drsný, uvědomíte-li si, že to opravdu stalo. Na druhou stranu je moje hodnocení z padesáti procent scestné, protože já mám ráda Karla Rodena.. každopádně snímek stojí za shlédnutí a pokud vás nedostane fakt, že se jedná o českou historii, možná vás dostane ta hrůza, která je ve filmu hmatatelná. Jediné mínus: Dle mého názoru mohl film skončit v části, kdy se Karel Roden vrací do Lidic a najde jen zasněžené pole. Dodalo by to tomu filmu pomyslnou třešinku.