Dokonalé dny (2023)

Ajaj... ako som tomu Hirajamovi rozumel... Na tento film netreba veľa slov... aj vo filme je ich minimum.

Dům chtíče (2022)

Na to, že to bolo o jednej kurve, ktorá bola spisovateľkou a chcela písať o kurvách, tak sa stala skutočnou kurvou, to bolo kurevsky nudné.

Dotek Medúzy (1978)

Skvelý film. Mať takých rodičov tiež ich zrazím z útesu. Alebo kto by netúžil vyprevadiť na onen svet takých idiotov ako ten učiteľ, sudca, bláznivá suseda... Aj keď len myšlienkami, ale to stačilo.

Sugar (2024) (seriál)

Dve hviezdy výhradne za prvú polovicu seriálu, kde to bola ešte temná krimi. Ak by to tak pokračovalo, bolo by to za plný počet. Farrell s tým svojim ksichtovým herectvom to umí. Ale s tou sci-fi sračkoidnou zápletkou to bolo k smiechu. -  SpoileR  - Mimozemské zoskupenie, ktoré má technologickú a civilizačnú prevahu a nechajú sa zastrašiť a odjebať nejakými "mocnými" ľuďmi. To ako vážne? Lepšie by sa bránili aj agenti SIS. To zas majú diváka za totálneho idiota.

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Nenápadný, ale o to potešiteľnejší britský počin, ktorého kvalita stúpa od série k sérii. Inšpektor Gently s ľudským prístupom, ktorý však dokázal byť aj prekliato tvrdý, keď bolo treba. Okrem vývoja postáv, bol sympatický aj výrazný sociálny presah (tzn. záujem o normálneho človeka), ktorý skoro všade inde chýba. A hlavne neriešili sa tam negro-lezbo-femo-woke-atď. kraviny, keďže sa to odohráva od 1960 do 1970. Okrem hlavnej postavy (Martin Shaw), stojí za zmienku výkon Lee Inglebyho, ktorého skvele nadaboval Karel Heřmánek ml.

Tajemství a smysl života (2023) odpad!

Radšej som mal čučať v kotelni na kotly, než na tento film. Už len ten arogantný názov. Vachler má evidentne dojem, že požral plné kýble múdrosti, ale opak je pravdou. Najotravnejší bol ten čmeliak, ktorý sa nápadne ponášal práve na Vachlera. Úplne zbytočné a povrchné frázy všelijakých osobností a pseudoosobností, ktorých sa na fuckbooku objavujú dennodenne stovky. Na konci sa to dokonca zvrhlo na slniečkársko-kresťanskú žumpu. A na rozdiel od niektorých, ktorí dávajú maximálne hodnotenie a myslia si ako sú duchovne na výši, lebo oni pochopili a ostatní vôbec, si myslím, že tento film sa môže páčiť maximálne ľuďom, ktorí sa na svet dívajú povrchne a naivne.

Cena medu (1986)

Na tento film sa treba pozerať optikou vtedajšej doby a Oldřich Vlach postavu hlavného lekára hral hrozne sympaticky. Ovšem Marta Hrachovinová, ktorá stvárnila matku toho chlapca, "podala" otrasný výkon. V jej profile je napísané, že sa okrem herectva venuje pedagogickej príprave mladých hercov ... no poteš satane.

Signum laudis (1980)

"Vydrž to a drž hubu!" Tá veta to vystihuje celé, a platí dodnes. Výborné herecké výkony. Müllerovi to bolo písané na telo, neviem si predstaviť v hlavnej úlohe nikoho iného. Sympatickej postavy tam nebolo, ale v tomto filme nejde o sympatizovanie s hlavnou alebo vedľajšou postavou, ale o celkovú výpoveď filmu a tá je výrazne protivojnová, preto sa prikláňam k maximálnemu hodnoteniu.

7 životů (2017) odpad!

Keby som bol 13 až 14 ročná femonaivná hopsanda, tak by som im to možno aj žral. Ale niečo tak idiotské v rámci údajného sci-fi som asi ešte nevidel. Chcel som dať jednu hviezdu za spracovanie, ale za to, že tak urážajú logiku a inteligenciu diváka, ku*va ani omylom!