Anschutz

Anschutz


7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 18.5.2015  17:49

  Nuda, nuda, šeď, šeď a zase nuda - jinak se to snad ani charakterizovat nedá. Bohužel, čekala jsem víc a nedostala jsem skoro nic.

  • 13.2.2015  13:13

  Konečně! Po dlouhé době opět pořádné sci-fi, které potěší oko i duši - byla jsem nadšená! Po loňské sérii nevýrazných filmů (nepočítám Hobita, to byl pro mě transcendentální zážitek:)) jsem se mohla na víc jak dvě hodiny ponořit do úžasného vesmírného universa, které mě naprosto pohltilo. Dějová linka nebyla nijak složitá, to je pravda, ale sakra drát - Star Wars nebo jiné space opery jsou intelektuální dílka nebo co? Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde, ale nemyslím si, že hodnotitelé tohoto filmu kritizující jeho "plytkost" úplně pochopili, o čem tenhle film měl být a o čem je space opera. Vizuál byl neskutečný-už dlouho jsem neviděla něco tak propracovaného a dokonalého a až na Milu Kunis byl casting bezchybný. Ta holka s pohledem leklé ryby mi prostě nesedí, ale možná jenom žárlím:) V každém případě pro mě top a pět hvězd jen to frkne! Jen houšť takových blbinek, které mi spolehlivě pomáhají zapomínat na šeď všední reality.

  • 13.2.2015  13:08
  Želvy Ninja (2014)
  *

  Tak něco tak debilního jsem neviděla ani nepamatuju - možná tak nějaké D-filmy z produkce Hallmarku na mě udělaly podobný dojem. Ani se mi to nechtělo dokoukávat, jak mě ten příběh a debilní hlášky trhaly nervy. Ani vizuál nebyl kdovíjak úžasný, spíš bych ho nazvala divným. Víc snad už ani nemá smysl psát - prostě hrůza děs!

  • 2.12.2014  01:07
  Liberace! (TV film) (2013)
  ***

  Jakože vcelku dobrý, ale za srdce to příliš nechytne - normální smrtelník se asi jen těžko dokáže ztotožnit s excentrickým super hyper gayem. Na druhou stranu smekám před hereckými výkony obou hlavních představitelů - Matt Damon je sice voskovej a bez výrazu jako obvykle, ale i tak mě to bavilo...

  • 2.12.2014  01:03
  Méďa (2012)
  ****

  Dlouho jsem otálela, než jsem se nechala přemluvit ke zkouknutí tohohle snímku, neboť mi jeho základní idea přišla slušně řečeno velmi podivná - ale od dob Strážců galaxie jsem se tak dobře nezasmála. Některé hlášky jsou prostě legen-krutohusteprisny-dární!:) Netušila jsem, že Mark Wahlberg umí být i ftipnej. Ovšem hlavní hvězda je jistojistě Ted (a Ryan Raynolds ve svém real cameu, hehe)!

  • 28.5.2014  10:31

  Wow, tak po První třídě opět nářez jako sviňa!:) Skvělí herci, skvělé efekty, skvělý příběh - nemám co vytknout, bavila jsem se od začátku do konce - kéž je víc takových vymakaných sci-fi!

  • 17.2.2014  18:04

  Zdejší intelektuální komentáře opět nezklamaly a tak si já, totální ignorant a filmový neznalec (pouze vděčný divák), dovolím vyjádřit názor, že to bylo opravdu hezké pokoukání, které mělo na několika místech svoje kouzlo. Ano, je to pohádka, v níž skutečně najdeme spoustu nelogičností - proto je třeba si říct, že je to skutečně pohádkový příběh a jak všichni dobře víme - silnou stránkou pohádek skutečně není silná logická dějová linka... Jako hezké rozptýlení a pohlazení na duši je to film více než dostačující... Po dlouhé době zase něco milého a optimistického.

  • 17.2.2014  18:00
  Enderova hra (2013)
  ****

  Po dlouhé době zase sci-fi, která mě tak nějak vzala za srdce a nikoli jen za oči - vedle spíše komorního vizuálu je zde příběh, který má mnohem hlubší význam, než pouze pobavit diváka...konec byl pro mě nečekaný (od doby Šestého smyslu konečně nějaké opravdové dějové překvápko) a můžu jen vyjádřit lítost nad tím, že pokračování se asi nedočkáme - budu se muset spokojit pouze s knihami...

  • 11.11.2013  20:38
  Avengers (2012)
  *****

  K ostatním pětihvězdovým komentářům není moc co dodat - prostě super nářez, u kterého se nenudíte ani minutu - a navíc je to ftipný:) Doporučuju dojet až do konce - závěrečný záběr na naši partu superhrdinů v bistru nemá chybu:))))

  • 11.11.2013  20:22

  Kamenujte mě, ale mně se to prostě líbilo:) Super oddychovka se skvělým vizuálem - co víc si jako výplach mozku po celodenní dřině přát. Jako bonus pak super soundtrack, který poslouchám i teď, protože Ramin Djawadi je fakt hustej;) Pokud nečekáme filosofické onanie, pak film zcela bezkonkurenčně splnil má očekávání.

  • 11.11.2013  20:19

  Zde se asi omezím na velice krátký komentář: hurá, hurá, hurá!:) Jsem opravdu ráda, že došlo ke vzkříšení Startrekovské filmové série a musím přiznat, že mě dvojka bavila ještě o něco víc než jednička - jakožto velký fanda sci-fi jsem v kině vrněla blahem a doufala, že zážitek jen tak neskončí. Ano, jistě - dočkali jsme se scén plných patosu a předvídatelnosti, ale u filmu série Star Trek ani nic jiného čekat nejde - vizuál úžasný, hudba zcela bombastická - a hlavní "záporák" v podání Benedicta Cumberbatche skvěle ztvárněný - věřila, resp. nevěřila jsem mu úplně všechno:)

  • 11.11.2013  20:14
  Elysium (2013)
  **

  Ach jo, člověk se těší na kvalitní sci-fi, protože District 9 byl skutečně inovativní požitek, ale tento snímek byl pro mě velkým zklamáním. První polovina atmosférou a vizuálem hodně připomínala právě již zmiňovaný District 9, ovšem polovina druhá s přesunem na kosmickou stanici pozbyla veškeré kouzlo - zbytečně nechutné scény, zbytečná surovost zcela postrádající jakýkoli smysl pro příběh a navrch ještě zcela nesmyslný konec...ještě jednu šanci tomu dám u domácího kina, ale dojem zatím spíš nic než moc.

  • 11.11.2013  20:09
  Gravitace (2013)
  ***

  Pro mě poněkud rozpolcený náhled na věc: po vizuální stránce je film naprosto ukrutně dobrý, záběry ze stavů beztíže jsou velmi sugestivní a člověk má skutečně pocit, že pluje vesmírem. Pokud se ale zaměříte na děj, pak spláčete nad výsledkem, neboť děj skutečně není silnou stránkou tohoto snímku - podobně jako Avatar, který byl z pohledu vizuálu jedinečný, dějově podprůměrný. Pocit, který jsem si odnášela z kina po shlédnutí tohoto snímku, tak nebyl úplně jednoznačný, v každém případě Cuarón z filmařského hlediska odvedl kus sakra dobré práce...

  • 18.12.2012  23:06

  Moje první filmové setkání se Středozemí, které ve mně zanechala nesmazatelnou stopu...Nikdy nezapomenu na ohromující pohled na obrovské sochy králů, když Společenstvo projíždělo po Anduině...ještě teď mi jde mráz po zádech při této vzpomínce... Jedno slovo: nádhera....

  • 18.12.2012  22:55

  Neskutečný zážitek, co jiného k tomu můžu napsat!:) roky čekání a těšení se vyplatily. Skutečně jsem ve filmu nenašla jediné místo, které bych si neužila nebo které by mě snad nudilo. Opravdu mě tady hodně baví komentáře rádobyodborníků, kteří evidentně nepochopili svět Středozemě. Ti, kteří haní soundtrack s tím, že je příliš podobný LOTRovi, jsou mimosis - kdyby ten soundtrack nekorespondoval s LOTRem, bylo by to trochu hodně divný - o to víc si cením i hudební kontinuity - asi bych si nedokázala (a ani nechtěla) představit jiný motiv při pohledu do Kraje, než je ten Shoreův "hobití", nebo jiný motiv při pohledu na elfy, než je ten "elfí". A nový motiv trpaslíků je úžasný! Sakra, to musíme pořád něco hanit a kritizovat??? Proč to tady vlastně čtu - nemá to smysl. Pro mě filmový zážitek a pohlazení po duši - viděno při půlnoční premiéře, zítra se jde do IMAXu a mezi svátky na 2D - já tam ty peníze s klidným svědomím nechám :), neboť to pro mě bude úžasný útěk z reality, který mi hodně dlouho žádný jiný film nepřinesl... Každou minutu filmu jsem si neskutečně užila! Díky, Peter!;)

  • 25.4.2012  13:10

  Vzorový příklad nevyužitého potenciálu, který měl jako filmová předloha život Thatcherové. Jakkoli s ní nemusím politicky souhlasit, těšila jsem se na filmový popis jejího života, kde budou obsaženy všechny významné historické události, k nimž došlo v průběhu jejího působení na postu premiérky ostrovního království, a kde se dozvím víc o ní jako člověku. Dostalo se mi ale zmatené filmové slátaniny, kde se opět prolínala přítomnost s minulostí, avšak, bohužel, bez jakéhokoli ladu a skladu - to je nějaký oblíbený trend poslední doby, asi je to umělecké, každopádně u takovéhoto filmu, jež si klade ambice býti životopisným, bych si jakékoli umělecké onanie odpustila. Nemyslím si, že by Thatcherová byla nadšená z toho, že je prezentována a priori jako nemocná stará žena a nikoli jako přední politička své doby a mimořádně silná žena...tři hvězdy dávám pouze za fascinující herecký výkon Meryl Streep, která skutečně excelovala, avšak bohužel dostala prostor zejména jako stará žena s Alzheimerem... Velká škoda a obrovské zklamání...

  • 23.4.2012  13:39
  Alcatraz (TV seriál) (2012)
  **

  Ačkoli mám ráda sci-fi seriály a jsem za každý takový ráda a ačkoli je Sam Neill jeden z mých nejoblíbenějších herců, tak tady to prostě asi nevyšlo...hodnoceno po prvním dílu - přijde mi to zbytečně komplikované a překombinované - njn, Lost se prostě nezapřou...dám tomu ještě šanci, ale zatím to nevidím moc růžově...

  • 1.2.2012  13:58

  Skvělá podívaná, a to nehovořím pouze o tomto dílu, ale o celé sérii. Konečně jsem si udělala čas a podívala se na celou sérii (tj. od epizody I až do tohoto zakončení) a musím uznat, že je to úžasné - každý den jsem se těšila na další díl. Ničemu navadí, že konec série je vlastně o 30 let starší než její "začátek" - skvěle to do sebe zapadá, Lucasův svět má svoji logiku, svoje kouzlo a svoje pravidla a mně se to líbí. Problematiku duchů jsem tedy asi úplně nepochopila, ale konec tohoto dílu, kdy se objevil Anakin s obličejem Haydena, mě odrovnal...v dobrém slova smyslu!:)

  • 26.1.2012  16:50

  Viděno zcela náhodně při přepínání televize, kde nic jiného nedávali, a dá se to shrnout několika slovy: HRŮZA, DĚS A UŽ NIKDY VÍCE! Teď jen přemýšlím, jestli jsem někdy viděla něco trapnějšího...mám dojem, že asi nee....

  • 24.1.2012  17:03

  Tenhle film jsem viděla nesčetněkrát (pro představu to bylo např. třikrát v kině:)) ale extended verze extended verzí, která loni vyšla na BR, pro mě znamenala malé Vánoce :)) Neskutečné - opět úplně nové scény, které dokreslují neuvěřitelnou atmosféru celé série, kterou asi nemůže (pro mě) nic překonat.... Jackson skutečně myslí na fanoušky (a svou peněženku, samozřejmě:))) - po několika letech nás opět potěšil nečím neuvěřitelným....

  • 2.1.2012  17:10
  Revenge of the Bridesmaids (TV film) (2010)
  odpad!

  Naprosto děsivá záležitost - víc k tomu snad ani nelze dodat - takovou směsku trapnosti, otřepaných klišé a hrůzných hereckých výkonu jsem dlouho neviděla - zda někdy vůbec... Na jaký brak člověk narazí v televizi, když nemůže spát a přepíná programy, to se nestačím ani divit - asi tihle svoji aktivitu vynechám, nebo to na mně zanechá trvalé následky...

  • 10.11.2011  18:36

  Jakožto milovník Twilight ságy (ano, kamenujte mě:)) jsem byla na tenhle film zvědavá. Nepotřebuji silně intelektuální filmy k tomu, abych se pobavila. Tohle ale bylo moc i na mě - tři čtvrtiny filmu se vůbec nic nedělo, chemie mezi hlavními hrdiny veškerá žádná a číslo čtyři byl většinu času velký slabšák - koho napadlo mu dát do rukou reflektory, to tedy nechápu...WTF??:) Aspoň že se na hlavního hrdinu dalo koukat, ale dvě hodiny to prostě neutáhne. Myšlenka dobrá, realizace horší (ach ty reflektory!!!), podobnost s Twilight ságou veškerá žádná...doufám, že nechtějí točit dvojku.

  • 11.10.2011  15:17

  Neuvěřitelný filmový zážitek, který mě nemůže nikdy omrzet! Konečně jsem viděla úplné extended verze a všechny tři filmy pro mě nabyly rázem mnohem širší rozměr. Extended verze absolutně převyšují kinoverze a některé přiadné komické scény jsou skvělé. Dvojka trilogie je pro mě velice zajímavá - zahrnuje několik scén, které si budu vždycky pamatovat a pokaždé mě dostanou (příjezd Rohirů do Helmova žlebu, pochod entů, počátek bitvy v Helmově žlebu, souboj balroga s Gandalfem) a nemůžu souhlasit s těmi, co tvrdí, že je to nejslabší díl série. Tathle série totiž pro mě slabinu nemá. Nezfilovatelné se stalo skutečností, a to v rozměru, který jsem si nedokázala představit, a já se teď jen nemůžu dočkat Hobita. Pro mě tři nejlepší filmy všech dob!!

  • 7.10.2011  10:03

  Většina oskarových filmů poslední doby byla pro mě spíše zklamáním. Na tenhle film jsem se těšila, protože se týká britské historie, která je mým koníčkem, protože v něm hraje můj oblíbený Colin Firth a protože na něj všichni pěli chválu. Nemůžu říct, že by mě film vyloženě zklamal, bavil mě, ale nebylo to nic výjimečného. Zkrátka jsem tam nenašla to "něco" navíc, co by mělo vést k takovému nadšení a potažmo Oskarovi. Mnohem větší zážitek jsem měla např. z Inception, kde byla patrná invence, novátorství, zajímavá myšlenka a skvělárežie a herecké výkony. Asi tomu prostě nerozumím. Je to ale zábavný snímek popisující velmi zajímavý úsek britských (částečně i světových) dějin s výbornými hereckými výkony - o tom není pochyb.

  • 21.9.2011  11:14

  čeho je moc, toho je příliš - a tohle bylo fakt hooodně moc...

  • 21.7.2011  17:43

  Konečně jsem se dočkala!! Jako náruživý čtenář knižní předlohy k filmům přistupuji s určitou rezervou, ale i přes to jsem nadšená z filmů, které oživily svět, jenž jsem si zamilovala, a to velmi věrně a podle mých představ. Naproto geniální Snape mi ve filmech přišel dokonce mnohem lepší než jeho knižní alter ego. Vtipné hlášky Rona knihu předčily stoprocentně. Jak jsem četla v jiných komentářích, prý se jednalo o ftipy zbytečné či nemístné, mně naopak velmi pobavily a prostě tam patřily. Poslední díl me nezklamal, ba naopak mě nadchnul - celý film jsem si skvěle užívala a litovala jsem, že to tak rychle uběhlo. Nemám, co bych vyčetla - některé úpravy oproti knize přičítám tomu, že je třeba diváky neznalé knižní předlohy uvést do děje. Samozřejmě, konec je maximálně zbytečný i v knize, ten tam skutečně být nemusel, ale v ostatních ohledech jsem maximálně spokojená. Teď je mi jen líto, že už žádné další nebude - takhle jsem se měla na co těšit...určitě půjdu do kina znovu minimálně jednou, tuhle jízdu ve 3D si chci ještě užít...

  • 17.7.2011  18:49
  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)
  *****

  Nejlepší sci-fi seriál, který jsem viděla...takových skvělých počinů by mohlo být více - bohužel Enterprise a Firefly, které nabíhaly výborně, stopli moc brzy...u BSG bych si taky dokázala a moc chtěla představit více dílů, ale všechno krásné jednou skončí. Skvělé!

  • 17.7.2011  17:56

  Já tedy opravdu nevím, kde mám hledat ty "stále komičtější a úsměvnější stiuace"...asi jsem slepá - poprvé jsem u tohohle "dílka" usnula a po druhé jsem měla co dělat, aby se to neopakovalo a vydržela jsem do konce vlastně jen proto, že jsem se snažila přijít na něco, co by mě oslovilo...nuda, nuda, nuda, šeď a nuda...

  • 11.7.2011  17:26

  Já nevím - mě to prostě nebavilo...ani mi to nepřišlo ftipný, takže nemůžu jinak...a to je Love Actually jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tady se prostě asi moc chtělo, až to tak úplně nevyšlo...nebo jsem divná já...

  • 11.7.2011  14:26
  Pan Nikdo (2009)
  *

  WTF?? Cival mi hovoří z duše, nemám snad ani co dodat... Jak jsem se těšila na nějaké kvalitní sci-fi, následné zklamání nebralo konce...děs běs a hrůza...dokoukala jsem to vlastně jen ze setrvačnosti a tak trochu jsem doufala, že to přece nemůže být tak strašně o ničem - ale bohužel, dobrého konce (pro mě) jsem se nedočkala...

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace