• Životopisný

Ad Astra (2019)

Bohužel jen krásně natočená pitomost

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Upocená nuda, americká věc, boj o nezávislosti tisku, nepřenosná do Česka, kde média vlastní podivní nenechavci, Meryl Streep se celý film rozhoduje, zda zveřejnit anebo nezveřejnit, nakonec se rozhodne správně, zajímavé mi přišlo jen poznání, že Washington Poust byl původně jen plátek lokálního významu

American Crime Story - Versace (2018) (série)

Pozor, ono to o Versacem moc není, sledujeme mládí, dospívání a motivy psychopatického vraha, který byl podán bravurně, nicméně jeho prázdný a úchylný život mě zas tak nezajímal, on ten název je dost zavádějící

Americká idyla (2016)

Myslím, že to byla režisérská premiéra a pro začátek režisérské kariéry velký ořech. Rothův román je mnohovrstevnaté dílo, film za romány v 90% ze zásady pokulhává, tady jsem měl pocit, že McGregor chce na plátno dostat všechno, a to ho asi trošku utlouklo. Film zůstal v hlavě, ale určitě měl hluchá místa, na prvotinu skvělé, ale obecně průměr.

Americká reportérka (2016)

Čerti vědí kam ten film zařadit, ale je přínosný co se reálií a stavu naší společnosti týče. Obávám se, že žurnalistika je už dávno na úrovni ve filmu popisované. Sežeň něco, válka v Afganistánu už netáhne, kámoš vyletěl do vzduchu, ale mám to natočené atd.

Amundsen (2019)

Dal bych si trochu více pochoďáků ve sněhu a bylo by to na pět

Avengers: Infinity War (2018) odpad!

tak to je hustá pitomost, taková nablblá počítačová hra se špatnými efekty, díky letu do US shlédnuto s podřimováním, už to sbalte