Honey 2 (2011)

Takto stupídny film som nevidela už veeelmi dlho. Na absenciu deja som si pri tanečných filmoch zvykla, ale keď ani choreografie neoslnia, niečo je zle. Mala som pocit, že hlavní aktéri sa naučili 4 základné kroky, ktoré opakujú v rozličnom poradí. Jediný dôvod prečo nedám odpad, sú tie blonďákove modré oči... :)

Sněhurka a lovec (2012)

Priliehavejší názov by bol Královna a lovec, teda aspoň pre mňa. Kristen Stewart nie je dostatočne charizmatická, pekná a ani presvedčivá, aby hrala takú podstatnú a silnú postavu. A Charlize ju seriózne valcuje po všetkých stránkach. Navyše by som zniesla trochu viac rozvedený jej vzťah k Lovcovi (ale to je možno mojou slabosťou pre Chrisa ;). Ale rozhodne som sa nenudila, vizuálne skvele spracovaná a kvitujem nový pohľad na notoricky známu rozprávku.

Funny Girl (1968)

Barbra je bezpochyby úžasná, spieva, baví, hrá ( aj keď v niektorých pasážach mi trochu vadila jej teatrálnosť). Keď k tomu prirátam Omarov šarm a záverečnú pieseň My man, pri ktorej mi vybehli slzy, je to jednoznačne na 5*.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Že by konečne jeden Twilight film nebol prúser z cukrovej vaty? Príjemne ma prekvapil. Srdceryvných scén tam bolo až-až, ale hudba skvelá, dej mal slušný priebeh, Lautner bol na plátne aj v tričku a niečo hral, Pattinson si konečne dupol a kričal. 4 hviezdy sú možno trochu nadsadené, ale v rámci celej série si ich Breaking Dawn zaslúži.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po siedmych častiach som milo prekvapená. Pilotný diel splnil svoju úlohu a dostatočne ma navnadil, aby som si pozrela aj ďalšie časti. Príbeh je rozbehnutý zaujímavo, len sa obávam, že im toto slušne nastúpené tempo nevydrží až do konca série. Zatiaľ hodnotím ako slušný nadpriemer, či pôjdem vyššie alebo nižšie, rozhodne zrejme až finále.

Lekce neslušného chování (2008)

"Jsi Angličanka! Předstírej." Nie som Angličanka a ani nemusím predstierať nadšenie z tohto filmu. Hneď na úvod padá jeden vtip za druhým, jedna ošemetná situácia strieda druhú. Takto krásne plynie prvá polovica filmu. Potom príde dráma a hádky, kde to nad vodou držia, podľa mňa, iba sluhove hlášky. Nebyť toho zvláštneho prechodu od komédii k dráme, bolo by to lepšie. Ale vďaka strapatému Colinovi Firthovi, Jessice Biel, služobníctvu a záverečnému tangu je to stále za 4* :)

Rande v Římě (2010)

Pre mňa je toto typ filmu na večer po šialene náročnom dni, keď jednoducho potrebujem vypnúť mozog. Keby som to nevidela, tak o nič neprídem. Ústredná dvojica sa síce snažila, ale to nestačilo, aby sa táto romantická komédia dostala z priemernosti. Neurazí, ale ani nepobaví.