Vilg

Martin Kužel

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.1.2019  22:41

Vlastně ne zase tak typická trierovská úchylárna, obohacená o závěrečný nadhled a pár opravdu mrazivých scén (oběť, kde figuruje značkovač), i až tarantinovských momentů (celoplášťová střela).

• 6.1.2019  22:39
    Aquaman (2018)

Definice toho, jak by měla vypadat zábavná, dobrodružná fantasy pro mládež i stářež. Nadhled, super akce, krásná podívaná a tuna expozice, která ale působila dojmem, že tam zapadá. Lepší a svižnější než průměrná Marvelovka, u Snyderovského DC obrovský nadprůměr. A k tomu hrdinská atmosféra devadesátkových dobrodružství ala první Mumie. Od popcornovky víc nechci.

• 6.1.2019  22:35
    Venom (2018)

Zcela průměrná, nepravděpodobná a místy tak tupá nuda, že ji nerozhýbává ani Hardy. Komiksový film může být jednodušší, ale alespoň trochu vnitřní konzistence mít musí. Teleportující se postavy. Symbiont ex machina. Nevěrohodnější buddies než Brock a Venom jsem neviděl.

• 1.3.2018  09:43
    Bubák Bubby (1993)

Nicku Cave, jsi boží.

• 30.3.2017  11:51

Slovy nesmrtelného Bernarda Blacka: It was everything I expected. And less. Pominu Hollywood a scénář pro děti, pominu voice-over, doslovně popisující věci, které divák v tu chvíli vidí na plátně. Pominu dřevěnou Johansson, její robo-boobies, i dřevěnějšího Kitana, který tu vůbec nemusí být. Přímé odkazy na původní film, naroubované naprosto bez kontextu do nového materiálu, pominout nemůžu. Stejně tak scény s matkou, které jsou tak útrpně přiblblé, že vypadají jako dotáčky v reakci na whitewash. A taky fakt, že ve mně bezmála dvouhodinový film nevzbudil jakoukoliv, nejtitěrnější emoční odezvu. Nula, nic, nada. Stupidní, nudný a nic nepřinášející bazmek, jehož název je výstižnou parodií sebe sama.

• 15.3.2016  09:39
    Svatá hora (1973)

Tady je hodnocení k ničemu. Můžu dát odpad anebo milión hvězd. Cokoliv jiného je humbuk. Drogy vám pomůžou, ale ne úplně. Vypíchnutí očí vám nezabrání v apoteóze. A jaká by asi byla ta Duna...

• 3.2.2016  18:28

Když se to tak vezme, od očí k prdeli vede taky přímá linka. Příběh tohoto filmu patří na její konec. Směšnej průměr, který se nevyrovná ani polovině jediného snímku, na který odkazuje. Pohádka o tom, jak šla kauzalita na vandr a že Micheal Biehn byl jenom jeden.

• 7.12.2015  22:57
    Vlákna (TV film) (1984)

Kdybych mohl, dám deset.

• 21.11.2015  13:30
    Modrý samet (1986)

Český debing. Bez debaty. Stěpnička vládne na zemi i na nebesích. A Lynch servíruje tuny své přesně aranžované psychopatie bez jediného pomrknutí nebo zaváhání v koncertu, který by měli promítat dětem místo Arabely, aby si brzo uvědomily, jak to na tom světě chodí. Bobby Peru možná nezná oddechu, ale Dennis Hopper jde píchat a pije svůj bourbon. Když padne tma. A tma je celý tenhle film.

• 23.7.2015  10:58
    Bojovník (2015)

Ne úplně špatně natočené, ne úplně špatně zahrané (kromě Rachel McAdams, která je skutečně bolestivá). Ale scénář, který má emocionální hloubku a zvraty asi jako leporelo, to celé posílá do nejhlubších klišé sraček na dně temně hučící Niagáry. Rocky Blboa říznutý podivným, vyhoněnými city narvaným pseudo-dramatem o single-fotrovi s vymláceným mozkem, jehož papírová žena zemře po čtyřech minutách nesrozumitelného blábolení a slintání poté, co jí mistr Houdini (protože tak zvu člověka, který v Americe dokáže propašovat na benefiční večírek střelnou zbraň) prostřelí špek. Jenom aby svou smrtí zázračně odčarovala manželovi i všechny finance, takže člověk, který do té doby žije v multimilionovém sídle, náhle sedí na chodníku s taškou. Což je pořád větší zábava, než dosledovat zbytek filmu do konce. Nope.

• 21.7.2015  11:59
    Mallory (2015)

Druhá strana mince Katky a závěr pomyslné trilogie, který překvapivě dýchá nadějí. Bez sentimentu a melodramatu. Vynikající.

• 8.7.2015  19:13

Čtyři hvězdičky za poslední scénu, která je tak neuvěřitelně narvaná, že jsem v kině skoro utrhnul sedačku. Dveře do temnoty, světlice a to co přijde potom - nejlepší scéna ze všech ještěrek dohromady.

• 29.6.2015  22:08
    Porco Rosso (1992)

Film s příjemným nádechcem vznešenosti těch starých časů, které si každý pamatuje, ale už je nikdo nezažil. Chtěl bych létat a vracet se do hotelu Adriatic. Proč někdo nemůže natočit něco s podobnou duší, ale reálnými herci.

• 26.5.2015  23:11

Z Disneyovek ta zábavnější. Sci-fi pseudo steampunk Ostrov pokladů? Proč ne.

• 14.5.2015  10:06

Maximální šílenství, ke kterému Miller třicet let střádal nápady jako pěťáky do prasete. Nelítostný souboj nového tisíciletí, který dal trikově bezohledně na prdel všem o generaci až dvě mladším americkým buzíkům. Existuje jenom jízda, jenom pustina a jenom brutalita. A to Max není hlavní postava. Ovace ve stoje. Ne za příběh, ne za masky (ale panebože!!), ale za to, že dva stáli proti řadě nepřátel. A na tom záleží.

• 9.5.2015  01:22
    Vetřelec ³ (1992)

Directors cut.

• 27.4.2015  23:40
    Iluzionista (2010)

Hořkosladké, krásné a silné, ač vyprávěné beze slov.

• 19.4.2015  12:32
    Samba (2014)

Nakache jede, Omar Sy je bůh a i ta Gainsbourgová, kterou mám po Nymfomance zafixovanou jako symbol absolutní ženský nepřitažlivosti, je tam docela milá. Perfektní směsice sociálního dramatu o přežívání ilegálních imigrantů ve Francii a laskavého humoru a romance, přičemž ani v jednom film nesklouzne do parodie nebo vyhranění žánru. Perfektní. Nikdy jsem si nemyslel, že budu řvát smíchy vida jak někdo hladí koně. Tady se stalo.

• 15.4.2015  22:48

"Its that monster! And he's got a bimbo with him!"

• 31.3.2015  15:51
    Avengers - Sjednocení (TV seriál) (2013)

Infantilní krávovinka, kde absentuje smrt i kvalitní humor, d duchu třeba Amazing Spidermana, i když ten byl temnější. Příběhově zakotveno po hraných Avengerech, ze kterých čerpá většinu vizuálu. Padouši i zápletky jsou ale jasně komiksové. Kdyby mi bylo 9, žral bych to.

• 31.3.2015  00:16
    Pod zemí (2014)

Počáteční solidní potenciál ála Lara Croft na ruční kameru je pohřbíván hlouběji a hlouběji, jak divák klesá do útrob satanovy pařížské prdele. Dva jumpscary a to je všechno, přátelé. K tomu trocha alchymistických blábolů, jejichž prostoduchosti se vysměje i člověk, který o Flamelovi slyšel pouze díky jedničce Harryho Pottera. Ten nakonec působí reálněji než ten nekonzistentní, sebe sama popírající bordel, který se rozpoutá v "otočeném" světě. Do poslední chvíle jsem doufal, že metafora alespoň dopadne ad absurdum a trio debilů vypadne do vesmíru.

• 30.3.2015  22:12

Tomm Moore je moc talentovaný na to, aby byl slavný.

• 30.3.2015  22:07

Na tomhle snímku jsou post-katastrofické pouze policejní ohozy a číro hlavního überpankáče. Jinak ale brutální kultovka. Po shlédnutí jsem pálil po dálnici s novou sebedůvěrou. Škoda, že je Gibson v Židdywoodu na blacklistu, takže v remaku bude místo něj Hardyho myslivecká huba.

• 30.3.2015  22:05

Kdyby nebylo nepochopitelné linie s kmenem dětí a Tiny Turner, mohl z toho být i nejtvrdší díl Mad Maxovy "trilogie". Město fungující na prasečí fekálie je nádhernej bizár, souboj s motorovkou taky. Takhle je to bohužel ten nejslabší. Zajímalo by mě, co v troskách Sidney děcka následně žrala. Asi Bruce Spence a toho liliputa.

• 23.3.2015  01:41
    Zombeavers (2014)

K smíchu to bylo. Bobří zombie mutanti i squirtující sud. Olé!

• 23.3.2015  01:39
    Měsíc 44 (1990)

Znásilňovat navigátory ve sprše se vyplácí. Roland originální nebyl nikdy a cit pro příběhy ztratil zhruba po Hvězdné bráně. Někdo nadanější by s touhle výpravou napsal dějiny žánru.

• 15.3.2015  16:24
    Šepot srdce (1995)

"Odpusť mi, že jsem zestárnul. Nevěděl jsem, že se vrátíš." Moderní pohádka z Tokia se spoustou Mijazakiho estetiky. Celou dobu jsem čekal, kdy tlustý Měsíc promluví. Enough said.

• 6.3.2015  10:52
    Skřet 2 (1990)

Půvabný trash se svatojánskými proudy zelené sračky stříkající ze všeho a všech. Děda Seth rulezzzz, stejně jako scéna s popcornem a hoša, co si zaběhne na nákup.

• 22.2.2015  16:00

Náměty složité asi jako leporelo, ale ztvárněné, až to rve koule. Od začátku do konce. Přitom tak minimalistické, že by je šlo natočit kdekoliv. Bravo, Sifóne. Nejoblíbenější povídka: Duel v autech.

• 15.2.2015  18:28

Ne, nejhorším filmem na této planetě není druhý díl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6