City Island (2009)

5* v rámci žánru. Není chyba. Zvlášť scénář - výjimečně plynulej, přirozeně se vyvíjející a dostatečně vtipnej a originální. Herci skvělí všichni. Od Tenenbaumovejch asi nejlepší rodinná komedie.

Coriolanus (2011)

44%? Vážně? ČSFD je mrtvá. Nejlepší film co jsem letos viděl. A rozhodně nejlepší FILMOVÁ adaptace shakespeara so far

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Zdá se mi to nebo to vykrádá, nedostatečně a polopaticky, prostřední část z Vonnegutích Sirén z Titánu?

Červená želva (2016)

Má to jen jednu chybu. Myslel jsem, že to má dvě a půl hodiny a teď tady s překvapením čtu, že to bylo jen 80min.

Člověk proti zkáze (1989)

Proč nedávám čtyři hvězdy? Tato otázka mohla by se vynořit... pokud bychom vzali v potaz pouze abrhámovské předvádění dobrého herectví a televizní vizáž snímku. Po těch se ale tázat nebudeme a raději si všimneme černého šátku na bříze, patron na zídce, mizejícího člověka, neviditelného ledňáčka, šlépěje...

D'autres mondes (2004)

Téma zásadní (byť myslím, že je už pomalu čas ho uchopit nějak normálnějc, ne tak vyjeveně pořád), ale když si u dokumentu člověk říká, že nejzajímavější jsou na něm ty mluvící hlavy (Grof, Strassman, Moebius...) a vycpávkový animace, něco je špatně. Navíc mi je tenhle Kounen ukrutně nesympatickej...

Den poté (2004)

Vzhledem k nízkým očekáváním (Den Nezávislosti, Patriot), mě příjemně překvapil...S trochou tolerance se to i vymyká žánrovému filmu a blíží něčemu jako originalita, nebo tak :)

Dexter (2006) (seriál)

!SPOILER! Po všech těch chvalozpěvech kolem, dost zklamání. V zásadě Dextra vnímám jako šablonovitou moralitku, která se, aby to zkousla i mládež, tváří supercynicky. Nechci zbytečně provokovat, ale na scénaři (čimž myslim jak dialogy, tak příběh a způsob jeho vyprávění, včetně všech možných náhod a dovysvětlování zobrazeného vnitřními monology hlavní postavy) nevidim inteligentního nic. Když jsem někdy v půlce seriálu podotknul, že ten druhý bude nakonec ještě jeho zlé dvojče, protože mají stejné trauma z dětství, myslel jsem to jako špatnej vtip. Bez urážky, ale pokud toto má být ingeligentní, nebo psychologicky věrný zpracování vraha, co by pak byl Zločin a trest, nebo třeba Cizinec od Camuse? Na druhou stranu, zhlídnul jsem to po věčerech během pěti dnů, takže nemužu popřít, že zábavný a napínavý to je.

Die große Ekstase des Bildschnitzers Steiner (1974)

A zase. Reportáž o majstrovstvu v letoch na lyžiach z obskurních 70´s. Nuda, tři hvězdy max za zpomalený záběry a divnou hudbu. Ok, má to pointu, zvyšuju na čtyři hvězdy. Po týdnu zjišťuju, že mi to furt leží v hlavě, a že si to asi pustim znovu. A že vyjádřit touhle formou poměrně hlubokou myšlenku je nezbytně umění.

Díra u Hanušovic (2014)

Pocit zbytečnosti. Uplně stejnýho dojmu by ovšem Krobot dosáhl, kdyby v jakýkoli takový díře náhodně rozdal na měsíc místním pár videokamer a pak to nějak takhle nenuceně sestříhal. Jestli je to argument pro, nebo proti už si rozhodněte sami.