Kruh 2 (2005)

Slaby odvar predchozich dilu...vse co bylo v nich je i tu, ale az prekvapive nefunkcni - v lepsim pripade nudne, vetsinou trapne

Kupec benátský (2004)

Ač se do dvou hodin filmu zjevně nevešlo všechno, a proto rytmus a návaznost občas trochu hapruje, nemá film jinak chybu. Ještě dva dny poté jsem měl chuť mluvit tou květnatou a vtipnou shakespearovskou krasomluvou :) A Al Pacino představil Shylocka možná v ještě přesnější a uvěřitelnější poloze, než jak si ho představoval autor :)

Láska a smrt (1975)

...brutální pseudointelektuálština. Kdo pozná víc parodizujících odkazů je king? Asi už jsem těch jeho vtípků přejeden, protože dřív mě občas i rozesmály, tentokrát už jen ten, kdy Diane Keaton rozmáčkne sklenku :) Navíc, pokládá gagy jeden za druhym, uplně bez humoru...nuda...Když si vzpomenu, jak staví a gradují svý vtipy třeba MontyPython v Brianovi...

Lásky čas (2013)

Až nechutně pěknej film. Mary je nechutně roztomilá (a netloustne). Tim nechutně bezproblémově dospívá v zodpovědného muže v kravatě a má tak cool tátu, až by z toho jeden blil. A všichni do jednoho jsou tak britsky sympatičtí a vtipní v rámci zákona až si nakonec chudák divák řekne, a k čemu vůbec chtít nějakým časem cestovat, cožpak není život krásný i bez toho. hlavně že se máme rádi a .. jsme uplně skoro stejní jako oni.

LEGO® příběh (2014)

Boží! Překonává všechny pixarovky. A když odmyslim Mijazakiho (mno, a pár dalších Japonců), tak nejlepší animák vůbec.

Lekce temnoty (1992)

"...dvě postavy se blíží k ropnému vrtu. Jedna z nich drží pochodeň. O co jim jde? Chtějí znovu zažehnout plameny? Stal se pro ně snad život bez ohně nesnesitelným? Ostatní, schváceni šílenstvím, je následují... Nyní jsou spokojeni. Nyní je zas co hasit.." A do toho Mahler, Vzkříšení, Urlicht. Geniální :)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Na to jak je výchozí situace dementní (proč by probůh cestování v čase používali jenom "nejmocnější gangsetři" a jen k odklízení těl?!) se filmu daří odvyprávět celou smyčku napínavě, neotřele a poměrně inteligentně (kazí to jen ta kýčovitá závěrečná dovysvětlovací mašlička). Ani na chvíli jsem neměl tušení, co se bude dít dál. Navíc se jedná o můj oblíbenej žánr + další bod za opět plešatýho Willise cestujícího v čase :)

Mac a já (1988) odpad!

V roce 2007 jasnej odad...no ale když mi bylo osum...a neznal jsem E.T...

Malá Miss Sunshine (2006)

Jistě, v téhle podobě je to jeden z nesluníčkovatějších filmů ever, fakt jsem byl z té nekýčovité roztomilosti ke konci uplně na měkko. Ale o to spíš bych strašně rád viděl verzi naturalističtější: u každý druhý scény jsem si představoval, jak by do puntíku stejnej scénář natočil třeba Todd Solondz? Charlie Kaufman? Bohdan Sláma

Malý Dieter chce létat (1997)

Rescue dawn jsem hodnotil za 5*, a to mě tam závěrečná scéna vyloženě srala. A ona se ve skutečnosti odehrála nejspíš ještě přehnanějc a patetičtějc. Při poslouchání Dietera jsem si moh hlavu ukroutit - vždyž je to uvěřitelný asi jako vyprávění toho Stoletýho staříka co vyskočil oknem a zmizel! Realita má přece vypadat jinak! Tak jak ji znám z dobrejch, realistickejch, filmů, žejo!