Flash (2023)

Menej je niekedy viac. Flash je miestami vtipny, ale ako celok, ako film moc kvalit nema. Tuctove a preplacane cgi, ktore na obrazovke preblika cele spektrum farieb, ktore vam vyblikaju neurony, az dojde i na stare dobre  vysvetlovanie casovych paradoxov, tentokrat pomocov spagiet. Holt no asponze nikto neohybal papierik a neprepichoval ho ceruzkou. Dalsi z rady filmov, kde je moznost vypnut hlavu, opriet sa a divat sa na modernu grafiku na platne. Bohuzial nedokazem dat vyssie hodnotenie filmu, ktory ma vacsinu stopaze robenu na PC. Jedna * za pracu programatorov a ta druha za ozivenie MK ako Batmana.

Freaks Out (2021)

Niektore pasaze su fakt super a zabavne, hlavne tie s partyzanmi. Rozhodne sa jedna o netradicny a docela sprosty film, ktory stoji za pozretie. Na druhu stranu problemom su velmi nevyrazni herci v hlavnych ulohach, ktori proste ocividne nemali kapacitu utiahnut film takejto stopaze, posobia velmi nezaujato a sucho, nebavia - a mohli by, pretoze scenaristi im na to rozhodne dali moznosti az-az! Holt to je zase dan za neskuseneho rezisera, ktory z nich nic nevytrieskal.

Invalida (2023)

Vynikajuca zalezitost, v modernej slovenskej filmografii asi najlepsi film co som videl. Ma to tempo, vtip, skvele charaktery. 5*

Vřískot 6 (2023)

Fascinuje ma, ze v tejto francize diel co diel tocia uplne to iste jak cez kopirak, ale stejne tie filmy stale vyryzuju tolko penazi. A ja chuj si to tiez stale pozriem. Tazko povedat ci si ludia radi pohonia na mladych mexicankach alebo ich proste stale bavi vcelku jednoduchy a zabavny vrah aka Vreskot. U mna je to v tomto pripade skor to druhe, ale bohuzial to nestaci, aby to zrobilo dobry a napadity film. A nestacia na to ani tie mexicanky. Na chvilku som sa potesil ked Vreskot do ruky zobral brokovnicu, ale nakoniec z toho nic nebolo :-/ Vo finale Vreskot 6 je len remake predchodzieho dielu, ktory bol zase remakom predchodzieho atd. Definicia slova loop.

iNumber Number: Zlato z Johannesburku (2023)

Videne omylom, ked som si precital recenziu k stejnomennemu filmu, ale z r.2013. Film je skutocne po vsetkych strankach podpriemerny. Akcne sekvencie su vzdy postrihane, herci su nevyrazni a nudni, a neoriginalny pribeh nebavi, nema drive. Jedine co na zaciatku bavi je vpodstate neokukane prostredie Johannesburgu, ale to tiez rychlo prejde.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) odpad!

Hrozny upadok, hrozny zaporak(!), hrozny pribeh. Drama: vkuse len niekto s patosom zomiera. Kulisy: Hrozne kostymy a prehnane farebne prostredie. A co tam preboha robi ten zlaty Superman z We are Millers? A ten Yonduho nahradnik je tiez hrozny. Prvy diel Guardians bol zlato, ale toto uz neviem co bolo, asi len ocividne ryzovanie penazi zo znacky. Cgi odpad, skutocne mi hlava neberie jak taka sracka sa vyskrabe na 84%, to je definica upadku spolocnosti.

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Cyberpunk hru mam velmi rad a futuristicke Night City je rozhodne studnica, z ktorej ide cerpat. Ale tento japonsky mismas bijucich sa farieb, tak to asi fakt nebude moj styl.

Zaklínač (2019) (seriál)

Dandelion, najvacsi lamac zenskych src je hrany osklivym kokotom, udelali z neho buznu a lize sa tam s chlapom... takze toto je asi odpoved na to aku ma tento serialovy zaklinac uroven. Tiez tvorci ocividne netusia, ze priserky i svet zaklinaca je inspirovany stredovekou europou a slovanskou mytologiou, pretoze priserky vypadaju jak z hviezdnej pechoty. Politika a intrigy su hrozne zle stvarnene, nudia. Kostymy jak z nejakeho anglickeho serialu o kralovne. Ciri podrezava krky zaklinacom na Kaer morhen, jop to je to "jemne" odbocenie od povodneho pribehu... Vo finale totalne dojebany zaklinac, hollywoodska politicka korektnost v plnej sile. Magia je stvarnena uplne smiesne a carodejky su tlste cernosky.

Zlato Rýna (2022)

S hiphopom film vobec nic spolocne nema. Je to biografia bandy vypatlanych arabskych imigrantov, ktori snupu koks a robia vsemozne zlociny. Cim dlhsie som sa na film dival, tym viac som nemal rad hlavneho protagonistu ani jeho allahu akbar kamaratov. Poslednych par minut si typek uvedomi, ze by mohol byt rapper, lebo je v base a napise nejaky album, to sa prvykrat ozvu nejake beaty.

Rychlejší než smrt (1995)

Ten zaciatok a predstavovanie postav bolo hodne zabavne, ale dalej to potom bola totalne tuctova zalezitost s podpriemernym az mizernym koncom.