Barbar Conan (2011)

Nie je to vyslovene zlý film ale ani dobrý, premňa osobne niečo medzi. Myslím si, že keby to dostane do rúk lepší režisér tak to dopadne ovela lepšie. Bojové scény a celkovo efekty nie sú velmi oku lahodiace, až príliš to vyzerá ako B-čkový alebo až C-čkový film. Je to škoda potenciál ktorý tam bol ostal nevyužitý.

Jeden musí z kola ven (2011)

Britská tajná služba v realistickejšom podaní ako James Bond ale zato vo velkej nude. Príbeh bol fajn ale nič extra, dlhé, únavné dialógy nezachránil ani dobre hrajúci Gary Oldman.

Philadelphia (1993)

Film ma navnadil hned od úvodu svojou piesňou Streets of Philadelphia od Bruca Springsteena. Film vystihol pomerne slušne diskrimináciu a strach z vtedy neznámej choroby. Herecké výkony či už Washingtona alebo Hanksa boli skvelé, no film po emotívnej stránke somnou nezamával ako som očakával. Celkom ma zaujíma ako by som ten film vnímal v dobe jeho vydania.

Nebojte se tmy (2010)

Kto čaká od tohoto filmu, že sa bude báť, tak bude sklamaný. Kto čaká, že sa aspon niekedy nalaká, tak za celý film boli maximálne dve situácie, kedy som sa zlakol. Ja osobne som nečakal ani jedno už po pozretí traileru. Zo začiatku to vyzeralo na nudný film v peknom prostredí. Neskôr to začalo byť trošku zaujímavé a v konečnom dôsledku to nebol až tak zlý film, a čím bližšie bol koniec tým ma to začínalo viac baviť. Pozrieť si to raz v upršaný večer pohodička, samozrejme pri vypnutom svetle.

Válečný kůň (2011)

Videl som málo filmov s tématikou prvej svetovej vojny, z tohoto hladiska mi prišiel film celkom zaujímavý. Príbeh bol jednoduchý ale vcelku pekný, no niečo tomu filmu chýbalo, možno väčšie grády alebo menej nudných pasáži. Nebyť skvelej Spielbergovej kamery a pekných scén, tak by to bolo o hviezdičku menej.

Tohle je válka! (2012)

Akčná komédia s málo akčnými scénami, ale zato príjemným humorom a sympatickými hercami. Jedna z tých lepších komédií v poslednom čase. Skvelý relax :)

Avengers (2012)

Jednoznačne najlepší film od marvelu. Príbeh bol trošku predvídatelný a ničím neprekvapí ale všetko to zachraňuje skvelá dávka akcie , epické boje s Hulkom, vela komických situácií, chémia medzi hercami ( z hercov najlepší výkon Robert Downey Jr. ) ... Väčšinou pri marvelovských filmoch prišli pasáže, kedy sa film zbytočne naťahoval a dostavila sa nuda,ale pri Avengeroch som ten pocit nemal. Latku si týmto filmom nastavili vysoko som zvedavý, či ju v budúcnosti prekročia alebo podlezú.