Argo (2012)

Ben Affleck bol v mojich očiach vždy len priemerným hercom. Po tomto filme to tak ostáva naďalej, no čo sa týka réžie, tam je to už trochu inak. Pri takomto filme a námete býva často zvykom, aspoň u mňa to tak je, že ma film nudí a má slabšie miesta. Na moje prekvapenie to bolo natočené fakt dobre. Affleck vie krásne pútavo vyrozprávať dej, vtiahnuť diváka do príbehu, celé to krásne vygradovať, napätie tam tiež nechýbalo. Som zvedavý na jeho ďalší film, no verím, že ak by v ňom nehral a sústredil by sa len na réžiu, mohlo by to byť ešte lepšie.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Silent Hill je sklamanie, po dobrej jednotke prišla o dve triedy slabšia dvojka. Rozpočet o polovicu menší ako v prvej časti, tým pádom trpel film po vizuálnej stránke. Za celý čas som sa nezľakol ani raz, ani som nemal pocit strachu. Taktiež mi chýbala tá atmosféra z jednotky, temnota ktorá prichádzala po zaznení sirény, po ktorej som čakal dobrú pasáž, na to čo so sebou temnota prinesie. Tu mi to prišlo trošku rozhádzané, príchod temnoty už nebol to čo v predchodcovi. Dej bol slabší priemer, na ktorý sa dalo pozerať, no čakal som po celý čas na koniec, na poriadneho final bossa na niečo podobné čo bolo v jednotke, no čakal som darmo. Žiadny final boss, žiadny prekvapivý koniec. 2* dávam za pár príšer, dĺžka filmu ktorá rýchlo ubehla a film nestihol extra nudiť, Seana Beana a že to bol stále Silent Hill aj keď jeho slabší odvar.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Burtonovka so všetkým čo k tomu patrí. Po vizuálnej stránke krásne, tá čiernobiela tomu filmu svedčila. Atmosféra Burtonovsky temná. Sparkyho si nejde neobľúbiť, zlatý hafan. Ostatné domáce horrorové zvieratká mali taktiež svoje čaro. Príbeh je pekný, bavil ma, jediná škoda, že je až príliš predvídateľný, nemusel som vidieť ani kraťas a hneď som si vedel počas filmu domyslieť čo bude nasledovať. Kto má rád Burtonovky bude spokojný a film si užije.

Sedm psychopatů (2012)

Seven Psychopaths je v prom rade psycho a okrem toho vtipný (čierny humor nemusí sadnúť každému), krvavý, atmosferický, prekvapivý, originálny ... jednoducho v skratke skvelý film. Pred McDonaghovým scenárom skladám klobúk dole. Čo sa týka hercov, Sam Rockwell ma strašne bavil :D (najlepšia pasáž, keď rozprával svoju verziu finálnej prestrelky). Ostatok z hereckého obsadenia ma nadchol trošku menej ale tiež veľmi slušné.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Už skok na začiatku filmu medzi prvým a druhým dielom neveštil nič dobré. V podstate je to ten istý film čo jednotka, len všetko čo je v ňom je o triedu horšie. Iba Benicio Del Toro si udržuje svoj výkon na vysokej úrovni a vďaka nemu dávam filmu 3*.

Che Guevara (2008)

CHE bol zaujímavý človek, ktorého životný príbeh stojí za povšimnutie. Za svoje skutky sa stal zaslúžene symbolom revolúcie. Pár vecí som mal o ňom prečítaných, preto som sa na film tešil. Partizánske boje vyzerali vierohodne, z Benicia Del Tora som mal pocit, že mu na filme záleží a preto dal do toho všetko. Nepáčili sa mi prestrihové scény, ktoré boli strašne rušivé a nedotvárali dej filmu ale boli to iba útržky z Guevarovho politického života. Celkový dojem z filmu: bavil ma, prišiel mi zaujímavý, no dalo sa to natočiť aj lepšie, trošku viac emotívne a ukázať niečo z Ernestovho dospievania. (napríklad jeho potulky po celej Južnej Amerike, ktoré mali velký vplyv na to kým sa stal)

Dredd (2012)

Dredd ma príjemne prekvapil, je to slušná akčná sci-fi rúbanica, vo veľkom mrakodrape, kde si to rozdáva spravodlivosť s feťákmi. Karl Urban a Olivia Thirlby sa k sebe neskutočne hodili a bolo vidno, že si to na pľaci užívajú. Lena Headey taktiež nezaostáva a svoju drsnú, nemilosrdnú záporáčku zahrala presvedčivo. Škoda príbehu, ktorý je jednoduchý a tuctový, no stále dostačujúci a fungujúci, podstatné pri takomto filme je, že nenudí. Za zmienku stoja spomalené zábery po požití drogy Slo-Mo... Osobne si myslím že Dredd nenakopal prdel len členom gangu ale v tomto roku aj Looperovi a Total Recallu.

Podfu(c)k (2000)

Kamarát mi už strašne dávno básnil o tomo filme a rozprával samé superlatívy. Nechápem prečo som tak dlho čakal a dostal som sa k nemu až teraz. Skvelá, vtipná, príbehovo prepletaná gangsterka s dokonalým hereckým obsadením. Brad Pitt je kráľ cigáňov na filmových plátnach.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Vždy mi bolo ľúto, že som nevidel LOTRa v kine a vždy som dúfal, že sa Jackson pustí do Hobita a splní mi môj sen vidieť Stredozem na veľkom plátne. Som rád, že som sa dočkal, bavil som sa neskutočne. Nič vo filme mi neprišlo zbytočné, možno pár vtípkov si mohol odpustiť,no nenudil som sa ani sekundu. Knihy som čítal aj pána prsteňov aj hobita a vedel som, že sú to rozdielne knihy a preto je logické, že sú rozdielne aj filmy a bolo by hlúpe ich porovnávať, každý si ide svojou vlastnou cestou. Hobit je krásny, zábavný, strhujúci so skvelou hudbou. Martin Freeman dokonalý, Gandalf klasika :). Nebude ľahké čakať na druhý diel celý rok.

Tarzan (1999)

Najoblúbenejšia rozprávka môjho detstva. Krásna animácia, skvelý príbeh, soundtrack od Phila Collinsa. Nemôžem dať inak ako 5*.