Láska nebeská (2003)

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

Chicago (2002)

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Hodně dobré filmové zpracování Wildeovy hry. Zbožňuju Colina Firtha, díky němuž jsem film téměř doslova hltala. Snad jen Argernona jsem si představovala trochu jinak, ale ve finále z toho Everett vyšel dobře. Navíc, Anglie 19. století má své kouzlo. Opravdu moc hezky strávených 90 minut. Alespoň tedy z mé strany.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Myslim, že by bylo ohrané, kdybych film srovnávala s knihou, takže ohodnotim film jako takový, Nádherná atmosféra, skvěle zvolení představitelé a děj, který má spád a přitom se můžete na chvíli zastavit a nechat se pohltit strhujícím příběhem. Na rozdíl od dalších dílů se mi tenhle díl líbil ze všech nejvíc.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Mohlo by to mít klidně i o pět řad víc a stejně by mě to pořád bavilo. Seriál, ve kterém o nic nejde, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout.

Šestý smysl (1999)

Tak závěrečný zvrat naprosto dokonalý! Až mi naskočila husí kůže. Skvělý film!

Čarodějky (1998) (seriál)

Myslím, že seriál mohl skončit šestou, max. sedmou řadou. Konec prostě nějak nemůžu dokoukat, ztratilo to spád a dynamiku, navíc (a prosím, nezabijte mě vy, milovníci Big Bang Theory) Kaley Cuoco (Billie) mi strašně leze na nervy. Nejenom jako postava, ale i herečka. Díky poslední řadě musim snížit hodnocení ještě víc, i přesto, že se mi hodně líbily řady s Chrisem. Navíc strašně únavný byl "příběh" Cola a Pheobe, což už tu také někdo zmiňoval. Vrátit se z mrtvých jednou - fajn, ale po druhý už je to trochu moc.

Lola běží o život (1998)

Páni, na to, že jde o německý film, to docela ujde! Víc než to, je to vážně dobrý:) Škoda jen, že podobný motiv jsem už viděla jak v The Butterfly Effect, tak v Mr. Nobody, což není chyba tohoto filmu, vzhledem k tomu, jak je starý, ale už mě to moc nepřekvapilo.