Hugo a jeho velký objev (2011)

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

Jana Eyrová (2011)

Teda, nečetla jsem knižní předlohu (zatim!), ale ještě teď mám z toho filmu depku. A to to vlastně skončilo dobře.

Jeden den (2011)

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D

Monte Carlo (2011)

No, no, dejme tomu. Když si vezmu, jak moc jsem se bála se na ten film kouknout (hlavně kvůli hlavní představitelce, kterou fakt nesnášim a díky které jsem se obávala, že to bude další disneyovská kravina), byla jsem příjemně překvapená. Celý film je nakonec klasickou americkou komedií. Alespoň. Docela jsem se bavila, i když příběh nebyl nijak originální, ale to je fuk. Potěšila mě Leighton, kterou mám fakt ráda, takže slušné tři hvězdičky.

Nedotknutelní (2011)

Francouzských filmů jsem zatím moc neviděla (v mém věku to není s podivem), ale myslím, že tohle by Američani líp nenatočili. Místy jsem se řezala smíchy, některé Drissovi hlášky byly tak trefný a vtipný, že ač černý humor, i tak jsem se popadala za břicho. Na druhou stranu, místy hrál film na city, ale ne falešně a rozhodně ne přehnaně. Úžasný, jak lze "spárovat" konzervativního zazobanýho starouška a chudýho kluka z ulice. Krása.

Netvor (2011)

Hudgens přímo nesnášim, ale tady mi nevadila a to už něco znamená. Taková pohodovka, nic závratnýho, ale tak proč ne?

Princ a pruďas (2011)

Absolutní ztráta času. Nebýt Natálie Portman a Jamese Franca, který mám jako herce fakt ráda, bez váhání bych dala odpad! Sprostá kravin s ohranými vtípky. Nedivila bych se, kdyby si režisér před natáčením trochu přihnul. Bez urážky, ale našlo by se tucet lepších filmů, který k dobrým vtipům nepotřebují trapné sexuální narážky.

Rychle a zběsile 5 (2011)

I když se to od prvních dílů už dost liší, tak ta honička s tím sejfem je prostě naprosto dokonalá! :D

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tak vážně nevím, kde je chyba: První díl byl docela dobrý (coby americký Sherlock Holmes), ale tohle byl nějaký error. Nedodívala jsem se, protože mě to tak nebavilo, že mi ta další hodina, kdy bych u toho musela strávit, přišla jako ztráta času. Docela mě to mrzí. Je pravda, že jsem byla nucená koukat na to česky (děsnej dabing), ale nemyslím si, že by to originální znění zachránilo. Někdy příště, možná.