reditelka

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.10.2016  22:35
    Toni Erdmann (2016)

Dlouho jsem neseděla v kině tak dlouho a předem jsem se toho trochu děsila. O to víc mě nadchlo, že jsem neměla potřebu během filmu podívat se, kolik je hodin. Po lehké skepsi ze začátku se začal film skvěle rozjíždět a posledních cca 45 minut opravdu stálo za to. Nelituji, naopak - film měl hloubku, ale výbuchy smíchu v kině u některých scén to celé příjemně odlehčovaly. To se prostě musí vidět... Dávám poctivé čtyři hvězdy!

• 25.11.2014  23:44

Kdyby šlo hodnotit pěti otazníky, dám pět otazníků. Nevím, co si dal Paul Cabon a nevím, co si při sledování filmu dali ti, kteří hodnotili plným počtem. Ale tohle není film pro čistou hlavu :-)

• 26.12.2014  14:59
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Ani pohádka, ani komedie, ale bizarní satira s pohádkovými postavami. Takový film si umím představit někdy večer na Artu, ale určitě ne na Štědrý večer na ČT, kdy rodinky s dětmi a milovníci pohádek čekají úplně něco jiného, a to Pohádku. Pro mě paskvil a navíc s hroznými dialogy.

• 4.2.2015  22:09
    Lucy (2014)

Skvělý námět, výborná Scarlett Johansson, ale tak nepovedený film... Na můj vkus to bylo bohužel více "fi" než "sci". Protože když se ze science fiction stane pohádka a když se z chytré holky stane počítač, nemůžu prostě hodnotit lépe...

• 12.2.2015  10:18
    Nezlomný (2014)

Angelina si vybírá těžká témata a za odvahu klobouk dolů. Neubráním se srovnání s jejím předchozím filmem a opět je děj trochu roztříštěný. Ale už zdaleka ne tak moc. Příběh je navíc ještě poutavější. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4* jednak kvůli roztříštěnosti děje a jednak kvůli trochu strnulému výrazu Jacka O'Connella, který ukázal nějakou mimiku až při zvedání dřevěného trámu. Ale byl to zážitek.

• 24.9.2013  22:37
    PanMáma (TV seriál) (2013)

Myslela jsem, že účinkování Šteindlera v Gymplu bylo z nouze. PanMáma můj soucit dokonale zazdil. Česká soda se musí obracet v hrobě televizní zábavy.

• 30.10.2013  22:13

Čistý a napínavý thriller s klasickým úchylem, který si nese trauma z dětství. Kdyby na konci američtí policisté začali Halle Berry a tu unesenou holku balit do dek a nosit jim kafe v kelímku, dala bych 3*. Ale takhle musím dát jasné čtyři, protože stručný konec mě stručně a jasně překvapil.

• 28.11.2020  18:54

Pozor obsahuje spoiler! Na film jsem se podívala se zájmem, abych ho srovnala s knihou, kterou jsem nedávno dočetla. No asi jsem to neměla dělat :-) Dala bych filmu klidně pět hvězd, ale tolik mi toho v něm chybělo... Např. některé momenty se starostovou ženou Ilsou, i onen osudný nálet a jak je možné, že z něj vyvázla Liesel živá. Chyběly mi tam zlodějské akce s Rudim i denně poplivané dveře :-) I přesto se mi film hodně líbil a nemůžu dát méně než čtyři hvězdy. Skvělá byla hlavně Rosa Hubermannová a její muž. Doporučuji.

• 8.10.2013  19:25
    Čítanka (TV pořad) (2013)

Předčítání má význam jen tehdy, když ho má dítě živě . Skrz obrazovku bohužel nefunguje. Proboha čtěte si s dětmi aspoň čtvrthodinku denně a nenechte je uspávat televizí...

• 12.10.2012  08:28

Po dlouhé době naprosto nečekaný a originální horor, který hororem tak úplně není. Prostě celou dobu přemýšlíte nad tím, o co tady vlastně jde. Nechybí ani černý humor, který odlehčuje klasické mrtvolné scény, kdy se olezlé zombie vyhrabávají ze země a máchají zbylými končetinami. Já osobně jsem byla spokojená, protože nešlo o klasický předvídatelný lesní horor. Na druhou stranu podivný konec mi zaváněl žánrem fantasy, který není zrovna můj šálek čaje a sem se mi nehodil už vůbec.

• 29.7.2012  20:48
    Farma (TV pořad) (2012)

Chtěla jsem tuhle slátaninu hodnotit odpadem, ale tím bych povýšila Hotel Paradise, který je odpadem mnohem jedovatějším. V téhle "šou" soutěžící aspoň trochu pracují nebo se o to pokoušejí. Nostalgických 10 % za exhumovanou Terezu, přece jen jsem odkojená Esem...

• 3.8.2012  18:05
    Grilování s Vodouchem (TV pořad) (2012)

Tak jsem nově na Nově zjistila, že Coca-cola je kromě odrezování šroubků, čištění odpadů a míchání s rumem vhodná i k marinování masa. Laik se diví, odborník žasne!

• 4.9.2012  08:33
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Tak umělé dialogy a postavy jsem už dlouho neviděla. Další "zábavný" seriál z rádoby poutavého prostředí. Další český seriál pro české publikum konzumující cokoli, co padá z televize.

• 12.2.2012  21:47
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

"Poprvé v historii hudebních soutěží nezáleží na vzhledu ani na věku, ale pouze na pěveckém talentu." Načež se porota otočí na křesílku a zhodnotí vizáž zpěváka: "Hochu, ty máš na to dostat se do dalších kol, na tebe holky poletí..."

• 9.1.2013  22:44
    Hunger Games (2012)

U tohoto filmu bych vyzdvihla námět, bohužel ale pouze námět. Herci byli (snad kromě hlavní hrdinky) nezajímaví, situace předvídatelné a děj celkově plytký. Hunger games bych doporučila ideálně jako filmovou kulisu na nenáročný večer s přáteli, kdy zároveň zhltnete film i proberete nejnovější drby.

• 6.5.2012  22:45
    Kronika (2012)

Neobvyklé zpracování filmu mě zrovna dvakrát neoslovilo. Vlastně mi celkem vadilo, jak měl Andrew potřebu VŠECHNO natáčet. Děj byl táhlý (díky za rozumnou stopáž), zato šílený konec by vydal za tři takové filmy. Bohužel ani originální nápad ani vizuální efekty to u mě nezachrání.

• 29.9.2012  21:47
    Možná přijde i charita (TV pořad) (2012)

Nemám ráda charitativní pořady, které hrají na city - tolik pro začátek. Tento pořad jsem sledovala částečně nedobrovolně a byla jsem příjemně překvapena, jak poutavě byl pojat. Nejen že ukázal, jak budou využity darované peníze, ale namísto ohraných zpěváků pobavil diváky vtipnými a originálními scénkami. A to takovými, které navíc poukázaly také na problém tělesných handicapů, alkoholismu nebo lidské zparchantělosti. A za tento velmi dobře zvládnutý mix hodnotím 85 %.

• 29.9.2012  15:19
    Můžeme dál? (TV pořad) (2012)

Vědomostní soutěž (to mají lidi rádi) spojíme s voyeurským lezením do soukromí (to mají lidi ještě radši) a máme tu zbrusu nový pořad. Nesympatičtí moderátoři a kombinace soutěže s lezením do soukromí, zřejmě odkoukaná na Primě, je v tomto složení úplně mimo. Dávám 1* za to, že i v takovémto paskvilu se můžete něco dozvědět.

• 18.8.2012  22:36

Asi už mám "přeanimákováno", ale skoro vůbec jsem se nebavila. Kůň a chameleon honící se za zakutálenými prsteny a při tom prožívají šílená dobrodružství a náhody... Možná je to tím, že jsem neviděla film, ale tenhle kraťásek mě nechytil za srdce.

• 18.12.2012  20:47
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Co si budeme povídat, hony na potravinové čarodějnice jsou teď oblíbené a po Romanu Vaňkovi se na jejich popularitě začal přiživovat kdekdo. A proč taky ne - je správné, když někdo ukáže prstem na nekvalitní zmetky. Roman Vaněk mi ale svým vystupováním nějak nesedí a z příšerného slova "šmakuláda" nebo z familiárního "kamarádi zlatý, nekupujte to" se mi ježí vlasy. I přesto se ve vlastním zájmu ráda podívám na každý nový díl.

• 15.4.2012  23:09
    Přerušené ticho (TV film) (2012)

Děj byl poměrně předvídatelný a herecké výkony mě taky dvakrát neoslnily. I tak v rámci TV filmů hodnotím průměrem, dostala jsem to, co jsem očekávala. A co si z tohoto filmu vzít? Šikana se týká všech - vinu nese i ten, kdo jen přihlíží.

• 3.6.2012  01:03

Když princezna zorganizovala vojenské tažení, film mi připadal jako Sněhurka říznutá Johankou z Arku. Příběh hodnotím jako poměrně originální, herecky jednoznačně zazářila Charlize Theron. Pár nelogických míst (princezny nosí pod šaty kožené kalhoty?) a celkem rychlý závěr se dá docela dobře překousnout. Je to přece pohádka, že. A ať si říká zrcadlo co chce, podle mě byla zlá královna stejně krásnější :-)

• 29.9.2012  15:01

Film, který neurazí a nenadchne. Víc než Daniel Radcliffe mě zaujala nehostinná mlžná anglická příroda. A větší strach než zjevující se dáma v černém a mrtvé děti, mi naháněly ošklivé mechanické hračky v domě. Film se táhl v ponurém rázu, byli tam duchové, pověry, mlha, tma... Ale chyběla tomu ta správná strašidelná atmosféra.

• 7.10.2012  09:30
    Bobovy burgery (TV seriál) (2011)

Záchodový "humor" a sprosťárny - to má být zřejmě tahoun tohohle seriálu. Ubohé děti, které stráví nedělní ráno u něčeho takového. Po zhlédnutí dvou dílů dávám 20 %, sbohem a šáteček.

• 27.5.2012  23:01
    Falešné přátelství (TV film) (2011)

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.

• 5.1.2012  15:19

Ne tak dobré, jako jako první díl, ale i tak dobré. Takže za tři. Děj mi připadal místy zbytečně táhlý a nastavovaný. 60 minut by stačilo. Přesto jsem se docela dobře pobavila. Oceňuji hlavně detaily a mimiku postav. A taky už bylo načase vysvětlit veřejnosti, proč je otcem pandy houser.

• 9.4.2012  00:23

Plytké dialogy a strojené scény. Příběh se odehrával tak nějak a povrchu a za celou dobu se mu nepodařilo ani jednou mě zaujmout. Jednoduše western bez "westernového ducha".

• 20.2.2016  18:40

Opravdu vtipná komedie s vážnými místy k zamyšlení a tomu pořádná dávka ujetosti. Prostě filmová směsice, po které ještě nějakou dobu uvažujete, co si o ní myslet a jak ji vlastně hodnotit. A to považuji za velké plus. Navíc dlouho jsem se tak upřímně nezasmála jako u této podivné komedie :-)

• 28.10.2012  03:47
    Michael (2011)

Velmi zajímavé téma, tak trochu se dalo čekat, že ho zpracují zrovna Rakušané. Ale zrovna tento příběh je trochu chladnější, než bych čekala. Možná je to tím, že neobsahuje žádné šokující scény, ale právě každodennost a rutinu sklepního chovatele. A právě ta nezaujatě podaná každodennost je místy tak chladná, až mrazivá.

• 6.9.2012  22:39
    Neviditelný Kapr (amatérský film) (2011)

Celkem vtipné a navíc byla odpravena jen neviditelná ryba :-) to se mi líbí. Kratičká stopáž je k tomuhle příběhu ideální. Takže krátké, výstižné a na amatérský film docela slušné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6