Ztraceni - Exodus, část první (2005) (epizoda)

LOST prostě finále sezón uměl. Všechny epizody Exodus jsou výborné a já osobně je řadím mezi jedny z nejlepších epizod seriálu.

Ztraceni - Zrozena k útěku (2005) (epizoda)

Slabší díl, který dává divákovi prostor k vydechnutí před nervy drásajícím finále.

Ztraceni - Ve službách dobra (2005) (epizoda)

Sayidův flashback je pravým opakem Jackova flashbacku z minulé epizody (viz můj komentář). I zde je to v podstatě vata, která pouze odpovídá na otázku "Co dělal Sayid v Austrálii a jak se dostal do letadla?", ale zároveň se jedná o napínavý příběh, který rozvíjí Sayidův charakter. Když už vata, tak alespoň zábavná.

Ztraceni - Neublížím (2005) (epizoda)

5 hvězdiček dávám díky dramatickému dění na ostrově. Flashback je v tomto díle naopak velmi slabý a v podstatě zbytečný. Koho zajímá, jak se Jack ženil? Flashbacky nemusí vždy odhalovat nějaké tajemství, mohou pouze rozvíjet charakter dané postavy, ale musí jít o zajímavý vedlejší příběh, v tomto díle to bylo opravdu o ničem. Tento flashback bohužel předznamenává trend, který budeme sledovat ve 2. a 3. sérii.

Ztraceni - Čísla (2005) (epizoda)

Po sérii slabších a průměrných epizod začíná kvalita první řady postupně stoupat.

Ztraceni - Ztraceni v překladu (2005) (epizoda)

Nic proti Jinovi a Sun, ale ruku na srdce - v prvních sériích jsou jim věnované epizody ty slabší.

Ztraceni - Psanci (2005) (epizoda)

Flashback vynikající a co se týče postavy Sawyera poměrně zásadní, zato dění na ostrově příšerné. Kate a Sawyer jdou lovit kance a o tom to celé je. Prostě evidentní vata, aby sérii natáhli na předepsaný počet dílů. Z hlediska děje na ostrově nejhorší díl první řady.

Ztraceni - Srdce a mysl (2005) (epizoda)

Jeden ze slabších dílů první série. Flashback není tak zajímavý a dění na ostrově je v podstatě jen vata.

Ztraceni - Výprava (2004) (epizoda)

A od tohohle dílu se stal Locke mou nejoblíbenější postavou.