• Krátkometrážní
  • Hudební

Pod nátlakem: Jak se dělal film Propast (1993)

Tento dokument vám skvelou formou ukáže, že to bolo naozaj najťažšie filmové natáčanie filmovej histórie. Ak máte tento film viac ako radi, teda tak ako ja, tento making off vás nadchne.

The Making of 'Terminator' (1984) (TV film)

Natáčanie tohoto geniálneho filmu, v dobovej making of featurette. Zábery z natáčania, ktoré zrejme niesu na žiadnom nosiči, ako bonus, čiže jednoznačne odporúčanie pre fandov.

Konečně ho uvidíte: Neviditelný muž odhalen! (2000)

V skratkosti, ale celkom svižne podaný dokument o jednom ( minimálne, aspoň čo sa trikovej stránky týka ) prelomovom snímku. Toto dielo si zaslúžilo viac deatilov, ohľadom samotného natáčania, ale v podstate to hlavné, tu bolo povedané.

Tvrdá hra (1989)

V dobe pred 30timi rokmi, by som kričal nadšením. Tento snímok nemá scenár, príbeh áno, ale nič viac. Ide tu o to, koľko nábojníc z ktorej strany sa vypáli, koľko výbušnín treba na všetky tie explózie. Tu sa vlastne ani nerozpráva, tu sa vlastne dorozumievajú všetci zbraňami. Neskutočný akčný béčkový výplach z 80. rokov, niečo čo už v dnešnej dobe nefunguje.

127 hodin (2010)

Majstrovský herecký výkon, naturalistická scéna amputácie a nezameniteľný vizuálny štýl režiséra Dannyho Boyla, ktorý ešte aj vážnym scénam vie dodať sarkazmus, či už obrazovo, alebo zvukovo, robí tento snímok rozhodne nezabudnuteľným.