Soudce (2014)

Konečně zase jednou inteligentní film, 90%

Penny Dreadful (2014) (seriál)

přistupoval jsem opatrně, sam mendes pro mě není záruka ničeho. První díl ještě jakžtakž, ale potom naprosto úpadek, nevím co chtěl autor říct, žádný spád děje...přesně mendesovský styl, odpovídajících 40%. P.S. pokud jste intouši a vyžíváte se v psycho a postavách, tak potom pro vás možná 80ˇ%, ale upřímnou soustrast

Vlk z Wall Street (2013)

4* za to jakej je leonardo kabrňák, bez něj by ten film byl poloviční

Pryč od pece (2013)

film asi o 116 minut delší než měl být. Možná výborně zahrané, především Bale a Harrelson, ale od začátku do konce neskutečná nuda.

Star Trek: Do temnoty (2013)

akce, akce, akce. Pecka kterou je potřeba rozhodně vidět. Není třeba psát bláboly na 20 řádků...

Ctihodný občan (2009)

první půlka filmu bezvadná, ale ten konec.. Měl vyhrát ten"špatnej" a byl by to super film, ale takhle jen 70%.

Hanebný pancharti (2009)

nečtu zde recenze a film jsem viděl až po shlédnutí nespoutaného djanga a to především kvůli Ch. Waltzovi. i zde zahrál zcela excelentním způsobem. Jako i v djangovi, i tady je v podstatě hlavní postavou protože ostatní herci mu nedýchají ani na záda. excelentní.

Nespoutaný Django (2012)

rozhodně nejlepší film co jsem viděl za poslední rok. Excelentní Christoph Waltz stejně jako v panchartech, naprosto za sebou nechává Foxxe, i když ten je taky skvělý. Škoda že ho nechává Quentin zemřít "tak brzy". Viděl jsem již 3x a každé další shlédnutí je lepší:-) za mě možných 100% zcela jasně.

Atlas mraků (2012)

film, který jsem viděl jednou a za 2 následující roky mě nenapadlo ani jednou podívat se na něj znovu... to je myslím dostačující hodnocení

Skyfall (2012)

koukám, že letos asi nezapadnu do proudu. Dobře si vzpomenu, když jsem viděl svoji první bondovku a byl jsem nadšený a zhltal jsem i všechny další a těšil se až bude další pokračování agenta tajné služby jejího veličenstva v kinech. Asi vrchol bylo Casino royale, film, na který jsem se příliš netěšil, který ale dal zase sérii šťávu, kterou potřeboval. Quantum bylo opět už o poznání slabší, ale i tenhle film se stal součástí mojí filmotéky. Co můžu zcela jednoznačně říct o Skyfall je, že tenhle film si nekoupím a dokonce, a to už se mi dlouho nestalo, lituju peněz co jsem dal za lístek do kina. Takové zklamání jsem už dlouho nezažil. Možná dobře vykreslené postavy, ale...je to to co člověk čeká od bondovky? navíc ten příklon k nolanovi je hodně znát a je hodně na škodu. ještě ucházející úvodní akční scéna, pak výborná titulní píseň, a pak...jen konec, prázdno, rozvleklost, po 30 minutách filmu jsem měl pocit že se zvednu a půjdu domů. Vydržel jsem, ale bylo to utrpení. Odhadnutelný vývoj děje, opravdu fraškoidní závěrečná akce filmu. Jediné co by se dalo ještě hodnotit jakžtakž pozitivně je Bardem, hraní úchyláků mu jde opravdu dobře. Bonda pramálo, nebo spíše ten bond co by ho člověk chtěl, ten tam nebyl. Moc bych si přál návrat k tomu co bylo předtím, ale obávám se, že starý bond je pryč a nový mě už nezajímá. Hodně bude záležet na tom, jestli bude další bondovku bude opět režírovat nějaké eso, a udělá z toho stejnou psychologickou sračku jako byla tahle a nebo opět někdo normální... Bond nebyl nikdy umění a 140 minut nudné psychologie, ale jen zábava, nadsázka, krásný holky s málo oblečením, rychlý auta, zechnické hračičky a pořádná akce. Za mě 20%