adam9

homepage

Twitter: adam9kah

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 1.8.2018  11:58

V průběhu filmu jsem si stále opakoval: ano, Cruise je znovu ve formě, znovu se jedná o prvotřídní špionážní, akční snímek. Ale možná přece jen malinko plynulejší pětka mě i díky kratší stopáži, povedenému padouchovi a zcela novému ženskému esu v rukávu (Fergusonová) bavila trochu víc. To by ovšem nesměla přijít poslední třetina filmu, kterou bez debat považuji za to nejlepší, co jsem doposud v celé 22leté sérii viděl... Více v ext. recenzích.

• 30.7.2018  16:40

Já se teda bavil grandiózně, a to právě díky oběma hercům. Moc nechápu místní hejt nad výkonem Claudette Colbert, která je v roli rozmazleného spratka okouzlující a společně s Clarkem Gablem jim to sedlo dokonale. Konec může dnes působit značně kýčovitě, ale bavíme se o filmu, který vznikl v roce 1934. Kromě toho k tomuto žánru jistá kýčovitost podle mě patří. Například Příběh z Filadelfie to má podobně, a ani tam mi to nevadí, ba naopak. Screwballovým komediím začínám opravdu holdovat.

• 27.7.2018  18:40

Všechno, v čem jednička oslnila, je i ve dvojce. Pouze s tím rozdílem, že je toho víc a je to kvalitnější, což je vzhledem k časovému odstupu obou dílů - a tudíž nevyhnutelnému technologickému pokroku - logické. Máme zde plno zábavných momentů, spektakulárních akčních scén a hlavně dechberoucí animaci, která je vyšperkována u některých postav natolik, že působí až neuvěřitelně realisticky. Více v mé ext. recenzi.

• 16.7.2018  09:26

Strašidelný, nepříjemný psychoteror, který vás chytne a už nepustí.

• 17.6.2018  13:12
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Jodie Comer už jsem si zamiloval v historickém The White Princess a minisérii Thirteen. V Killing Eve je ale naprosto úžasná. Postavu Villanelle si i přes její vášnivé zabíjení (a právě i díky tomu!) okamžitě zamilujete. Je jednoduše skvěle napsána ostatně jako celý seriál. Její citové pouto s Eve je tak bizarní a zároveň přirozené, až mě marně napadá podobný seriál, který by v hlavním ženském podání nabídl alespoň z poloviny něco podobného. Seriál nepostrádá nic důležitého - má skvělé tempo, je plný zábavy, překvapení, nápaditosti a obě hlavní herečky ve svých rolích září.

• 17.6.2018  13:04
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Pořádná nálož lidské krutosti a rozpadu veškerých morálních hodnot se vždy dobře načasovanou černohumornou atmosférou. Bohatství vážně není všechno... Excelující Cumberbatch si jde minimálně pro nominace na Glóby i Emmy.

• 16.5.2018  18:18
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 zdárně navazuje na první díl. V lecčems je mu podobný, ale v několika věcech také docela odlišný. Neodmyslitelná konstanta filmu jménem Ryan Reynolds však drží vše pevně pohromadě a fanoušci se budou v kinech tetelit blahem. Více zde má ext. recenze.

• 2.5.2018  18:32

Tiché místo je kromě hororu také vynikajícím psychologickým dramatem a to se na konci jednoznačně projevuje. Nejde totiž jen o samotný strach, ale i o zobrazení ztráty lidské svobody. Samozřejmostí pak je naprostá emocionální katarze. Film se zkrátka stupňuje s každou minutou a marně v něm nacházím nějaké zásadní chyby. Více zde má ext. recenze.

• 26.4.2018  16:37

Film dělaný pro ty nejskalnější fanoušky. Díky, bratři Russové, díky. A Thanos je prostě pán! Více zde má ext. recenze.

• 30.3.2018  10:33

Jako tomu, kdo knihu nečetl, Spielbergovi tleskám. Dokázal totiž vytvořit dokonalý videoherní příběh, kde člověk bojuje za vyšší dobro, při cestě za svým cílem musí plnit složité úkoly spojené s popkulturními znalostmi nebo čelit krutému nebezpečí v podobě "vynulování" postavy a tudíž začínání znovu od píky. Nehledě na to, že během tohoto báječného dobrodružství si hlavní postava najde skvělé kamarády a stihne se i zamilovat. Film je vlastně jedním velkým splněním dětských snů každého geeka. Více zde má ext. recenze.

• 23.3.2018  11:30

Taková škoda, že del Toro promrhal potenciál tak skvělého filmu na úrovni scénáře. Ten totiž prakticky ničím nepřekvapí, a proto nemohu jít na plný počet. Jinak bylo ale vše velmi povedené. Od vymazlené vizuální stránky, přes chladnou Jessicu Chastain, naivní Miu Wasikowskou, rozpolceného Hiddlestona, až po vygradovaný krvavý závěr. Rovněž soundtrack v sobě mísil zvláštní romanci a strašidelnost v jednom, což přesně k tomuhle "gotickému románu" sedělo. Kdyby byl příběh nápaditější a asi i trochu svižnější, byť aura kolem celého Crimson Peak mi tu menší protahovanou v pohodě ulehčila, řadím to možná i do pomyslné šestihvězdičkové kategorie.

• 20.3.2018  14:44

Víra je zde však antagonistou. Tou hlavní překážkou cesty za štěstím. Velký důraz kladený na soucit s postavami Ronit a Esti to jen umocňuje, obzvlášť když obě ženy ztvárnily tak fantastické herečky, jako jsou Weiszová a McAdamsová. Jestli to v konečném důsledku působí až moc jednostranně? Ani ne, vždyť právě onen nedokončený proslov rabína hned v úvodu ukazuje, že i v natolik silné náboženské komunitě se vlastnosti jako empatie, pochopení a tolerance neztrácejí. Více zde má ext. recenze.

• 7.2.2018  15:23

Už z trailerů jsem tušil, že půjde o velké překvapení a nakonec se tak opravdu stalo. Ale že to v kinech zničí i Star Wars, to už je opravdu síla. Jumanji je moje srdcovka už odmala a několik easter eggů v tomto volném pokračování mile potěšilo. Jinak jsem strašně rád hlavně za Karen Gillan, které tato role snad dopomůže k dalším velkým filmům. Zbytek mužského obsazení byl rovněž parádní, všichni se skvěle doplňovali a je až s podivem, jak je film kompaktní vzhledem k tomu, že scénář psali ČTYŘI lidé. Dalšího dílu se bojím podobně jako u Edge of Tomorrow. Tak snad to nezprzní a přijdou opět s nějakým originálním nápadem.

• 6.2.2018  23:17

Z Velké hry jsem byl na větvi hlavně díky tomu, jak si Jessica roli Molly povodila. To jsem ale ještě nevěděl respektive neviděl, že o rok dříve natočila film, kde září ještě víc. Celý film, který se místy hodně tváří jako House of Cards, patří jen a jen jí. Hltal jsem každé její slovo, mocných citátů tam je habaděj a vážně nechápu, jak to, že se film nedočkal nějakého velkého ocenění. Opomenutí Jessicy kromě nominace na Glóby je pak pro mě naprostou záhadou.

• 6.2.2018  23:11

Tak jak mě McDonagh svým černým humorem a fuckujícím Ralphem Fiennesem uhranul v Bruggách (až jsem si tam "musel" zajet! :D), tak mě nyní dostal ráznou a zlomenou matkou Mildred a jednoduchým imbecilem Rockwellem. Paralel s Bruggami tam vidím hodně, billboardy akorát nabízí více bolesti a lidskosti a dávají více vyniknout výjimečným hercům. I proto takový (nejen) oscarový zájem, nutno však podotknout, že oprávněný.

• 26.1.2018  21:29

Jednoduše je to Oldmanův film. Wright se ve svých dřívějších snímcích Pýcha a předsudek a Pokání vždy opíral o vůdčí duo. Dobová chemie mezi zamilovanými páry v obou filmech byla dechberoucí a ždímala z diváka jednu emoci za druhou. U Nejtemnější hodiny tomu tak ale není, vyloženě dojemné momenty si režisér schovává spíše až na závěr, ale to je nejspíš dobře. Vzhledem k tématu se dalo snadno podlehnout a sklouznout k nekoukatelnému patosu. Viz zde má recenze: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/nejtemnejsi-hodina-oldman-dodava-dialogum-oscarovou-jiskru_464413.html

• 14.1.2018  00:39

Už jen za tu "olejovou" animaci si zaslouží tvůrci obrovskou poklonu a dost možná i Oscara. S příběhem už to je trochu horší, přišlo mi, že se mentalita Van Gogha probírá po celý film, ale nikdy to nezajde do hloubky. Navíc mě mrzí, že se jedná čistě o děj, kdy je Van Gogh už po smrti. Jeho nepřítomnost vidím jako nevyužitý potenciál v dokreslení jeho složité osobnosti.

• 12.1.2018  12:44
    Velká hra (2017)

Scénář je jednoduše a bez překvapení nejsilnější stránkou celého filmu. Sorkin nepíše pro všechny, jeho publikum je přece jen určitým způsobem vyhraněné. To je dáno jeho charakteristickou prací s dialogy, což dokazuje Chastainová, jež si v jednotlivých konverzacích viditelně libuje. I když poker divákovi nic neříká, už jen právě díky jejím replikám se do jinak ne možná až tak zajímavého příběhu dokáže ponořit. VÍCE ZDE MÁ RECENZE: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/herecka-tasi-eso-z-rukavu-velka-hra-je-pokerovym-spektaklem_462462.html

• 24.12.2017  00:04
    Popelka (2015)

Disneyho top pohádky jsou už jen ze své podstaty tak úžasné, že jejich předělání do hrané podoby snad nikdy nemůže skončit průserem. Nechápu, že Lily James nebyla za svůj výkon na žádnou velkou cenu nominována... "Have a courage, be kind and believe in a little bit of magic."

• 15.12.2017  11:16

Všudypřítomný humor, silné emoce v jednotlivých scénách, nečekané zvraty či pocta Luku Skywalkerovi... (Nejen) mé dojmy zde: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/posledni-z-jediu-fanousky-pobavil-i-privadel-do-infarktovych-stavu_458900.html

• 28.11.2017  23:02

Fajnšmekři seriálového Poirota jako já se budou dlouho vyrovnávat s tím, že tam není kulatý tučňák David Suchet, ale jakmile jsem se přes to přenesl, tak jsem byl spokojen. Díky neskutečné mysli a citu Agathy Christie se v rozuzlení nakonec dostavila slušná katarze. Na neznalce Orient expresu to pak muselo zapůsobit ještě mnohem víc.

• 24.11.2017  21:14

Ač se mi to zdá neuvěřitelné, tak musím konstatovat, že Jack Sparrow ještě neřekl poslední slovo. Piráti svým pátým dílem jednoznačně ožili a dojemným koncem mě navnadili na šestku.

• 27.10.2017  12:18

I přes všechnu tu barevnost a hravost Thor: Ragnarok obstojí i mezi vážnějšími filmy ze stejného universa. Jedná se o bezprecedentní Thorův film, který postavu posouvá do nové dimenze a stejně tak i jeho bratra a vůbec celý Asgard. Viz zde moje recenze: http://www.fandimefilmu.cz/clanek/11670-recenze-thor-ragnarok

• 13.9.2017  10:57
    Pán času (TV seriál) (2005)

Tak tohle do mě udeřilo neskutečným způsobem. Tak dlouho jsem kolem Doktora kroužil, až jsem se zkrátka rozhodl, že prostě začnu od 11. doktora Matta Smithe. Důvody? Showrunner Moffat, ale hlavně právě Smith, který byl v The Crown úžasný a pak samozřejmě jedna mocná zrzka Karen Gillan jako společnice jménem Amy Pond. Právě jsem dokoukal poslední epizodu Pondových a budu to zpracovávat asi ještě dlouho... Matt Smith jako doktor mi dokonale sedl, věděl jsem, že má u mě vyhráno, jakmile poprvé řekl: "Bow ties are cool." Samozřejmě, že jsou. Jsou nejlepší! A Pondovi? Já vím, já vím, jakmile se vrhnu na další série, možná si někoho zamiluji ještě víc, ale už teď si myslím, že tihle tři (s Doktorem) budou u mě vždy ti nejlepší. Už jen z principu, že jsou první. Rory - nejlepší frajer v celém vesmíru, čekat bezmála 2 tisíce let na svou jedinou... Amy - (ne)zkrotný spalující anděl, kterému podlehl i Vincent van Gogh, prostě živel se vším všudy. A 11. Doktor - švihlý, empatický a neskutečně vtipný kamarád, na kterého bych na zahradě taky čekal několik bezesných nocí... A jako pardon, ale jestli ho někdo v mých očích překoná, jakožto jsem hodně zvědavý (zejména na Davida Tennanta), tak to už potom fakt nevím, o kolik moc intenzivněji se v mém srdci tento seriál zapíše.

• 27.8.2017  20:57
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Mám-li to v pár větách shrnout, The Defenders určitě nezklamali. Nabídli solidní podívanou, kde nejvíce uchvátilo trio Elektra, Daredevil a Jessica Jones. Avšak nedostatků se najde dost a mrzí o to víc, že působí strašně amatérsky... Viz zde moje recenze: http://www.fandimeserialum.cz/clanek/11236-recenze-the-defenders

• 17.8.2017  22:39
    To the Bone (2017)

Excelentní Lily Collins ve filmu, který měl své téma pojmout jinak. Zpracování problematiky je neslané, nemastné a jak říká například ve svém komentáři hellstruck: " Žádné informace o počátku nemoci, žádná sonda do Elleniny duše. Jaká je její motivace, spouštěč, proč vlastně...? Dovedu si představit, že neinformovaný divák si musel říkat, že anorektičky jsou vlastně znuděný krávy, co se na sebe z trucu a nudy rozhodly upozornit." V tomto pozoruji hlavní kámen úrazu na jinak herecky zvládnutém filmu.

• 10.8.2017  22:27

Asi není hezčí Disney princezny než Ariel :)

• 10.8.2017  22:26
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Nene, potřetí ne. První epizoda nenaznačovala, že bych měl být zklamaný, ba naopak, ale Hawley to nakonec stočil do strašně nezáživného tónu, ve kterém mě až na duo Ray-Nikki postavy přímo nudily. Zejména policistka v podání Carrie Coon mě neskutečně iritovala a byla jen trapnou kopírkou Molly Solversonové z první série.

• 10.8.2017  22:22

Smutné, že DiCaprio získal Oscara zrovna za tuhle pakárnu. Výbornou vizuální stránku a práci s kamerou nikomu neberu, ale mě vždy zajímá hlavně obsah a ten byl strašně slabý.

• 10.8.2017  22:20
    Dunkerk (2017)

Kolem Nolana se nevytváří žádný hype, on je prostě opravdu tak dobrý. Během filmu jsem se octl na pláží v Dunkerku a ve vzduchu vedle Toma Hardyho, film vás zkrátka do sebe vtáhne okamžitě (hlavně díky neskutečné hudbě), a to vyvrcholení je jednoduše dechberoucí.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14