adam9

Twitter: adam9kah

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 13.12.2018  17:54
    Aquaman (2018)

Taková milá, vizuálně nádherná dobrodružná pohádka o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel a kde samozřejmě dobro vítězí nad zlem. A to je za mě dobře. Vice v ext. recenzi.

• 27.11.2018  09:28
    Vdovy (2018)

O povedené gradaci tedy není pochyb, přesto se nelze zbavit dojmu, že tam mohlo být vychytralejších zápletek víc. Přece jen za scénářem stojí Gillian Flynnová, autorka brilantního psychologického thrilleru Zmizelá. Šokující vypointování ale Vdovy nemají, a tak v rámci svého žánru nepřichází takřka s ničím speciálním. Film zkrátka jede na jistotu: plánuje se loupež, mezitím se objevují různé překážky a vše spěje do finále, kde se vše rozuzlí. Nic nového pod sluncem - tedy až na to, že tomu všemu vévodí právě netradiční postavy a hlavně ženy, což není u podobných filmů zase tak časté. Viz v ext. recenzích.

• 14.11.2018  11:56

Grindelwaldovy zločiny trvají skoro dvě a čtvrt hodiny, pohybuje se v nich "tuna" postav, přesto se tam skoro nic neděje. Režisér David Yates společně s Rowlingovou spoléhají hlavně na oporu v podobě již známého a perfektně fungujícího kouzelnického světa, který rozšiřují o další detaily. Možná si myslí, že to fanouškům bude stačit, ovšem i ti jen trochu náročnější žádají mnohem víc. Protentokrát autorce snad ještě odpustí, ale příště už se musí tvůrci vytasit s nějakým kloudným příběhem, který dokáže obstát sám o sobě, a ne jen zapadat do pětidílné mozaiky. Více v ext. recenzích.

• 7.11.2018  10:53

Z této krimi série se dá vytáhnout mnohem víc než jen tuctový akční thriller. Ostatně Fincher nás o tom přesvědčil. Foyová prokázala dostatek talentu na to, aby postavu vyzrálejší Lisbeth zvládla. Jen jí je třeba dát více prostoru v psychologickém prokreslení postavy, podobně jako dostala Maraová. Alvarez ale z Foyové udělal pouze nesmlouvavou tvrďačku a neuvěřitelně geniální hackerku, které přijdou její výjimečné schopnosti vhod zrovna vždy v ten pravý čas. Lisbeth je zkrátka vůči jakémukoliv nebezpečí prakticky odolná. Přitom potenciálu na poukázání jejich slabin prostřednictvím sestry bylo víc než dost. Tak možná příště pod taktovkou jiného režiséra, který populární ženskou ikonu trochu zlidští a zbaví jí atributů superhrdinky. Jestli tedy nějaké příště v dohledné budoucnosti bude a série se třeba znovu na dalších sedm let nezastaví...

• 25.10.2018  21:48

I přes násilně překombinovaný závěr má tedy film co nabídnout. Konzervativně naladěnému divákovi může žánrové nezařazení vadit, ale jinak bude tahle blesková dvouhodinovka jednoduše bavit a rozhodně nebude nudit. Ocenit lze navíc i to, že pod komediálním, detektivním i mysteriózním kabátkem rozebírá Nebezpečná laskavost docela závažná společenská témata. Ať už jde o dysfunkční manželství, vzájemnou nedůvěru a chybějící upřímnost mezi lidmi jako takovými či o povrchnost rádoby perfektních přátelství. V případě Stephanie pak jde hlavně o osamělost. Více v ext. recenzích.

• 25.10.2018  20:08

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Své věrné publikum jistě znovu pobaví, originálnějšího příběhu či alespoň inovativního pojetí postavy se ale nedočkáme. Je otázkou, jestli vůbec na to chtěli tvůrci cílit, ale aspoň nějaká snaha přijít mohla. Třikrát a dost. Sláva Rowana Atkinsona je už prostě minulostí, a tento film to jen potvrzuje. Více v ext. recenzích.

• 22.10.2018  19:12
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Flanagan si kromě navození brilantní strašidelné atmosféry také neskutečně vyhrál s jednotlivými postavami. Tím, že každé dal prostor v samostatné epizodě, dokonale zasel semínko pro emocionální finále. The Haunting of Hill House není jen působivým hororem nebo jen další solidní duchařinou. Je to rovněž velmi zdařilé rodinné drama, což z něj ve svém žánru dělá opravdu prvotřídní kousek.

• 5.10.2018  16:43
    Venom (2018)

Venom se snaží spojit více žánrových směrů v jednom filmu a výsledkem je nesourodý příběh s naprosto plochými postavami. Scénář psali čtyři lidé, a to byl dost možná společně s nevyužitím eRkového ratingu hlavní kámen úrazu. Kdyby se role Venoma neujal někdo tak schopný jako Hardy, tak má studio na kontě slušný propadák. Takhle se aspoň v tom celkovém mišmaši nad symbiózou mezi Eddiem a Venomem dobře pobavíme. Více v ext. recenzi - týden.cz.

• 5.10.2018  09:42

Den, kdy jsem se zamiloval do Lady Gaga a znovu si potvrdil, jak je Bradley Cooper (teď už nejen) nadaným hercem a především neskutečným sympaťákem. Jakmile si střihli první duo Shallow, věděl jsem, že tahle 136minutová show mě dostane do kolen. O filmu roku asi už nemám pochyb... Lady Gaga mě naprosto šokovala. Její upřímný výkon, kdy jí stačí s naprostou přirozeností ukazovat své emoce jen v obličeji, mi vyrazil dech. Téměř jistě dostane Oscara, ale strašně moc bych ho konečně přál také Cooperovi, jehož postava Jacka byla neskutečně romantická a věrohodná. Tradiční kritika hudebního průmyslu a na povrchu neoriginalita příběhu se zejména ve druhé polovině začne projevovat trochu negativně, ale právě Gaga (ačkoliv začne hrát víceméně svou karikaturu) s Cooperem jedou v tak skvělém tempu, že vám to nevadí, a to jednak i proto, že už máte za sebou tu kouzelnou první polovinu, kdy jste se stihli do jejich příběhu navždy zamilovat.

• 16.8.2018  18:40

Kdo akceptuje jednoduchý fakt, a sice že ve filmu mluví vycpaná zvířata a někde tam ve Stokorcovém lese ukrytém uvnitř stromu existuje pohádkový svět mimo naši realitu, tak se bude příjemně bavit. Forstrův snímek totiž nabízí několik dojemných emocí a důležitých poselství, které McGregor zvládl bravurně zahrát. Více v ext. recenzi.

• 1.8.2018  11:58

V průběhu filmu jsem si stále opakoval: ano, Cruise je znovu ve formě, znovu se jedná o prvotřídní špionážní, akční snímek. Ale možná přece jen malinko plynulejší pětka mě i díky kratší stopáži, povedenému padouchovi a zcela novému ženskému esu v rukávu (Fergusonová) bavila trochu víc. To by ovšem nesměla přijít poslední třetina filmu, kterou bez debat považuji za to nejlepší, co jsem doposud v celé 22leté sérii viděl... Více v ext. recenzích.

• 30.7.2018  16:40

Já se teda bavil grandiózně, a to právě díky oběma hercům. Moc nechápu místní hejt nad výkonem Claudette Colbert, která je v roli rozmazleného spratka okouzlující a společně s Clarkem Gablem jim to sedlo dokonale. Konec může dnes působit značně kýčovitě, ale bavíme se o filmu, který vznikl v roce 1934. Kromě toho k tomuto žánru jistá kýčovitost podle mě patří. Například Příběh z Filadelfie to má podobně, a ani tam mi to nevadí, ba naopak. Screwballovým komediím začínám opravdu holdovat.

• 27.7.2018  18:40

Všechno, v čem jednička oslnila, je i ve dvojce. Pouze s tím rozdílem, že je toho víc a je to kvalitnější, což je vzhledem k časovému odstupu obou dílů - a tudíž nevyhnutelnému technologickému pokroku - logické. Máme zde plno zábavných momentů, spektakulárních akčních scén a hlavně dechberoucí animaci, která je vyšperkována u některých postav natolik, že působí až neuvěřitelně realisticky. Více v mé ext. recenzi.

• 16.7.2018  09:26

Strašidelný, nepříjemný psychoteror, který vás chytne a už nepustí.

• 17.6.2018  13:12
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Jodie Comer už jsem si zamiloval v historickém The White Princess a minisérii Thirteen. V Killing Eve je ale naprosto úžasná. Postavu Villanelle si i přes její vášnivé zabíjení (a právě i díky tomu!) okamžitě zamilujete. Je jednoduše skvěle napsána ostatně jako celý seriál. Její citové pouto s Eve je tak bizarní a zároveň přirozené, až mě marně napadá podobný seriál, který by v hlavním ženském podání nabídl alespoň z poloviny něco podobného. Seriál nepostrádá nic důležitého - má skvělé tempo, je plný zábavy, překvapení, nápaditosti a obě hlavní herečky ve svých rolích září.

• 17.6.2018  13:04
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Pořádná nálož lidské krutosti a rozpadu veškerých morálních hodnot se vždy dobře načasovanou černohumornou atmosférou. Bohatství vážně není všechno... Excelující Cumberbatch si jde minimálně pro nominace na Glóby i Emmy.

• 16.5.2018  18:18
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 zdárně navazuje na první díl. V lecčems je mu podobný, ale v několika věcech také docela odlišný. Neodmyslitelná konstanta filmu jménem Ryan Reynolds však drží vše pevně pohromadě a fanoušci se budou v kinech tetelit blahem. Více zde má ext. recenze.

• 2.5.2018  18:32

Tiché místo je kromě hororu také vynikajícím psychologickým dramatem a to se na konci jednoznačně projevuje. Nejde totiž jen o samotný strach, ale i o zobrazení ztráty lidské svobody. Samozřejmostí pak je naprostá emocionální katarze. Film se zkrátka stupňuje s každou minutou a marně v něm nacházím nějaké zásadní chyby. Více zde má ext. recenze.

• 26.4.2018  16:37

Film dělaný pro ty nejskalnější fanoušky. Díky, bratři Russové, díky. A Thanos je prostě pán! Více zde má ext. recenze.

• 30.3.2018  10:33

Jako tomu, kdo knihu nečetl, Spielbergovi tleskám. Dokázal totiž vytvořit dokonalý videoherní příběh, kde člověk bojuje za vyšší dobro, při cestě za svým cílem musí plnit složité úkoly spojené s popkulturními znalostmi nebo čelit krutému nebezpečí v podobě "vynulování" postavy a tudíž začínání znovu od píky. Nehledě na to, že během tohoto báječného dobrodružství si hlavní postava najde skvělé kamarády a stihne se i zamilovat. Film je vlastně jedním velkým splněním dětských snů každého geeka. Více zde má ext. recenze.

• 23.3.2018  11:30

Taková škoda, že del Toro promrhal potenciál tak skvělého filmu na úrovni scénáře. Ten totiž prakticky ničím nepřekvapí, a proto nemohu jít na plný počet. Jinak bylo ale vše velmi povedené. Od vymazlené vizuální stránky, přes chladnou Jessicu Chastain, naivní Miu Wasikowskou, rozpolceného Hiddlestona, až po vygradovaný krvavý závěr. Rovněž soundtrack v sobě mísil zvláštní romanci a strašidelnost v jednom, což přesně k tomuhle "gotickému románu" sedělo. Kdyby byl příběh nápaditější a asi i trochu svižnější, byť aura kolem celého Crimson Peak mi tu menší protahovanou v pohodě ulehčila, řadím to možná i do pomyslné šestihvězdičkové kategorie.

• 20.3.2018  14:44

Víra je zde však antagonistou. Tou hlavní překážkou cesty za štěstím. Velký důraz kladený na soucit s postavami Ronit a Esti to jen umocňuje, obzvlášť když obě ženy ztvárnily tak fantastické herečky, jako jsou Weiszová a McAdamsová. Jestli to v konečném důsledku působí až moc jednostranně? Ani ne, vždyť právě onen nedokončený proslov rabína hned v úvodu ukazuje, že i v natolik silné náboženské komunitě se vlastnosti jako empatie, pochopení a tolerance neztrácejí. Více zde má ext. recenze.

• 7.2.2018  15:23

Už z trailerů jsem tušil, že půjde o velké překvapení a nakonec se tak opravdu stalo. Ale že to v kinech zničí i Star Wars, to už je opravdu síla. Jumanji je moje srdcovka už odmala a několik easter eggů v tomto volném pokračování mile potěšilo. Jinak jsem strašně rád hlavně za Karen Gillan, které tato role snad dopomůže k dalším velkým filmům. Zbytek mužského obsazení byl rovněž parádní, všichni se skvěle doplňovali a je až s podivem, jak je film kompaktní vzhledem k tomu, že scénář psali ČTYŘI lidé. Dalšího dílu se bojím podobně jako u Edge of Tomorrow. Tak snad to nezprzní a přijdou opět s nějakým originálním nápadem.

• 6.2.2018  23:17

Z Velké hry jsem byl na větvi hlavně díky tomu, jak si Jessica roli Molly povodila. To jsem ale ještě nevěděl respektive neviděl, že o rok dříve natočila film, kde září ještě víc. Celý film, který se místy hodně tváří jako House of Cards, patří jen a jen jí. Hltal jsem každé její slovo, mocných citátů tam je habaděj a vážně nechápu, jak to, že se film nedočkal nějakého velkého ocenění. Opomenutí Jessicy kromě nominace na Glóby je pak pro mě naprostou záhadou.

• 6.2.2018  23:11

Tak jak mě McDonagh svým černým humorem a fuckujícím Ralphem Fiennesem uhranul v Bruggách (až jsem si tam "musel" zajet! :D), tak mě nyní dostal ráznou a zlomenou matkou Mildred a jednoduchým imbecilem Rockwellem. Paralel s Bruggami tam vidím hodně, billboardy akorát nabízí více bolesti a lidskosti a dávají více vyniknout výjimečným hercům. I proto takový (nejen) oscarový zájem, nutno však podotknout, že oprávněný.

• 26.1.2018  21:29

Jednoduše je to Oldmanův film. Wright se ve svých dřívějších snímcích Pýcha a předsudek a Pokání vždy opíral o vůdčí duo. Dobová chemie mezi zamilovanými páry v obou filmech byla dechberoucí a ždímala z diváka jednu emoci za druhou. U Nejtemnější hodiny tomu tak ale není, vyloženě dojemné momenty si režisér schovává spíše až na závěr, ale to je nejspíš dobře. Vzhledem k tématu se dalo snadno podlehnout a sklouznout k nekoukatelnému patosu. Viz zde má recenze: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/nejtemnejsi-hodina-oldman-dodava-dialogum-oscarovou-jiskru_464413.html

• 14.1.2018  00:39

Už jen za tu "olejovou" animaci si zaslouží tvůrci obrovskou poklonu a dost možná i Oscara. S příběhem už to je trochu horší, přišlo mi, že se mentalita Van Gogha probírá po celý film, ale nikdy to nezajde do hloubky. Navíc mě mrzí, že se jedná čistě o děj, kdy je Van Gogh už po smrti. Jeho nepřítomnost vidím jako nevyužitý potenciál v dokreslení jeho složité osobnosti.

• 12.1.2018  12:44
    Velká hra (2017)

Scénář je jednoduše a bez překvapení nejsilnější stránkou celého filmu. Sorkin nepíše pro všechny, jeho publikum je přece jen určitým způsobem vyhraněné. To je dáno jeho charakteristickou prací s dialogy, což dokazuje Chastainová, jež si v jednotlivých konverzacích viditelně libuje. I když poker divákovi nic neříká, už jen právě díky jejím replikám se do jinak ne možná až tak zajímavého příběhu dokáže ponořit. VÍCE ZDE MÁ RECENZE: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/herecka-tasi-eso-z-rukavu-velka-hra-je-pokerovym-spektaklem_462462.html

• 24.12.2017  00:04
    Popelka (2015)

Disneyho top pohádky jsou už jen ze své podstaty tak úžasné, že jejich předělání do hrané podoby snad nikdy nemůže skončit průserem. Nechápu, že Lily James nebyla za svůj výkon na žádnou velkou cenu nominována... "Have a courage, be kind and believe in a little bit of magic."

• 15.12.2017  11:16

Všudypřítomný humor, silné emoce v jednotlivých scénách, nečekané zvraty či pocta Luku Skywalkerovi... (Nejen) mé dojmy zde: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/posledni-z-jediu-fanousky-pobavil-i-privadel-do-infarktovych-stavu_458900.html

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14