Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Nemôžem ani o tom písať. Zaslúži si odpad za to, že mali tú drzosť pokračovať takýmto hlúpym spôsobom, ale má to určite hororové momenty, ktoré mu môžu pridať na takú hviezdičku a pol. Pokiaľ ide o mňa, Halloween H20 bol skutočný posledný film a táto vec ani neexistuje.

Invaze smrtícího hmyzu (2002) odpad!

Hmyz nevyzerá ako hmyz, keď sa hýbu. Vyzerajú ako lietajúce kvapky dechtu. Aj herecke výkony boli otrasné a herci nemali zmysel pre akciu a vždy som bol zmätený z toho čo sa vlastne deje.

Kruh (2002)

Moja šanca na prežitie je 50 percent, nikdy neberiem telefón, ale veľa pozerám televíziu.

Lilo & Stitch (2002)

Lilo a Stich je jedním z posledných filmov od Walta Disneyho ktoré som videl. Navzody skutočnosti, že to nie je jeden z mojích obľúbených Disneyho filmov (dávam prednosť klasickým) a tiež nachádzam že je tento film predvidateľný, no nemôžem povedať že nie hodnotný. S piesňami od Elivsa Presleyho, začíname tento film ukazovaním "veliteľstva galaktickej federácie", na planete zvanej "Turo", kde je obvinený vedec že spáchal ilegálny geneticky experiment. No malé monštrum, ktorému dal vedec meno "626", ktorý je jedný z dôkazov vedcovej šialenosti: je ho nemožne poraziť a je naprogramovaný na zabíjanie. "626" musí byť vykázana lebo je nebezpečná, ale v´daka problémom sa dostane na Zem namiesto na opustený asteroid. Mimozemšťania sa začnú báť, a rozhodnú sa poslať agenta Pleakleyho a Jumba, šialeného vedca, aby zničily 626 pred tým než sa stane skutočnou hrozbou. Medzitým, vstúpime do Liloinho života, dievčatko ktoré žije na exotickom ostrove na Hawai so svojou strašou sestrou. Lilo ma problémy sa skamaratiť s miestnými dievčatami a tak sa hnevá/je deprimovaná večšinu času, a bojuje s každým vratane jej sestry. Lilo stratila rodičov, a teraz sú vždy okolo ich domu socialny pracovníci, premyšľajúci o zobrani Lilo preč od jej sestry kvôly tomu ako sa Lilo správa. Až do dňa dokiaľ nestretne 626 (myslý si že je to pes) a dá mu meno "Stich". Stich sa stane Liloin anjlepší kamarat, ale on chce stále ešte ničiť a zabíjať, a mimozemšťania ho hľadajú...

Naqoyqatsi (2002)

NAQOYQATSI je tretia časť trilógie Godfreya Reggiho a Philipa Glassa ktorú začala KOYAANISQATSI. Je to dokument (tak voľne) ktorý skúma globalizáciu, technológiu a násilie pomerne nepriamym spôsobom.

Pán prstenů: Dvě věže (2002) odpad!

Keď som sledoval Spoločenstvo prsteňa, neuvedomil som si, do akej miery sa celá modifikácia "muži sú slabí" vymkne spod kontroly. Faramir je poslednou smutnou obeťou tejto celkovej zmeny pôvodného príbehu. Aj Enti mohli byť lepšie spracovaní. V tejto línii kritiky by som mohol pokračovať, ale načo sa namáhať. Ak ste nečítali knihy (sakra, aj keď ste ich čítali...) a veríte, že Pán prsteňov je typický povrchný príbeh bez štipky subtílnosti Dobro vs. Zlo a že výsledkom je to, že niektorí zakrpatení ľudia potrebujú hodiť prsteň do sopky, a to vás baví, potom sa vám tento film môže páčiť. Ak hľadáte niečo viac transcendentné, budete sklamaní. Scenáristi, neviem ktorí, odviedli slabú prácu pri prevode Tolkiena na filmové plátno (a nie, zachytiť Tolkienovho ducha je vo filme ťažké, ale nie nemožné, takže nevyhadzujte túto slamu) a v rozpore s tým, čo uviedol Peter Jackson na špeciálnej edícii DVD FoTR, sa nedržali čo najbližšie k pôvodnému príbehu a HODILI do toho svoje. Prečo o tom nehovoria otvorenejšie? No dobre.

Pes baskervillský (2002) (TV film)

Richard Grant by bol lepšou voľbou do postavy Holmesa. Avšak, táto výrobaurčite odmení diváka mnohými cennými okamžikmy.

Ted Bundy (2002)

Predtým, ako som videl tento film, som videl dokument o tomto chladnokrvnom zabijakovi, ale o jeho osobnosti veľa neviem. Všetko čo som vedel bolo že nepoznal svojho skutočného otca a jeho matka ho mala v 16. Samozrejme, tiež som vedel, že zabil veľa úbohých nevinných dievčat. Keby som videl na ulici Michaela Reilly Burkea asi by som bol pekne vydesený, stačilo mi ho vidieť vo filme. Hoci som si istý, že taký nie je, ale aj tak hral rizikovú postavu, ktorá bola skutočná- vraha.

28 dní poté (2002)

Tento film je o víruse "Hnev" ktorý robí z infikovanej osoby šialenca s extrémnou zúrivosťou a hladom po krvy. Behom 28 dni od prepuknutia v Londýne sposobilo že celá Británia je mŕtva alebo evakuaciou opustila nakazene obyvateľstvo lačne po krvy a hrstku osamelých normálnich osob. Civilizácia sa zastavila, spoločnosť bola zničená zatiaľčo tých pár čo prežilo bojuju za existenciu medzi častími útokmi zlých obetí. Zneje to známo? Potom čo robí "O 28 dní..." klasikou medzi hordou zombí/biohazard filmov? Jednoducho dotyk umenia ktoré može Danny Boyle priniesť tak ako iný nemohly.

Bunkr (2001)

Jeden z trojice nesúvisiacich vojnových hororov (spolu s THE TRENCH a DEATHWATCH), je mimoriadne atmosferický, mrazivý thriller ktorý je dosť inšpirovaný THE BLAIR WITCH PROJECT. Britská nizkorozpočtová produkcia je dôsledne efektívna od nervy drasajucej začiatočnej akcie až po vysvetľujúci koniec. Naozaj, potrebujeme viacej hororov ako je tento, aby nebol žáner tak mizerný ako je dnes. Relatívne neznámi herci zohravaju veľmi dôležitú úlohu, aj keď Jason Flemying a Jack Davenport sú známejšie tváre. Scény unavený, vystrašených mužov, ktorí bojujú s hnilými morovými mŕtvolami a bežia pred prízrakmi v hmle sú absolútne vynikajúce, a film vám rýchlo odsýpa bez toho aby ste si to uvedomili.