La polizia chiede aiuto (1974)

Zohnal som si to z druhej ruky len preto že to bolo uncut a giallo. Ale od prvého okamihu som začal mať pachuť v ústach. Dievča visiace na lane zjavne nebola skutočná osoba. Tak toto som skutočne neočakával ale všimol som si, že to bolo dobre natočené režisérom Massimom Dallamanom, ktorý je známy ako kameraman mnohých klasických špagety westernov pod taktovkou Sergia Leoneho. Tento film ma elementy z gialla ako vrah v kožených rukaviciach a zneužité a zabité mladé dievča, ale je tam množstvo dialógov, takže je to niečo medzi thrillerom a giallom. Soundtrack je na druhu stranu úžasný. Ale samotný príbeh dáva tomuto filmu trochu perverzný vzhľad. Je o 15 ročných dievčatách ktoré sú zneužívané staršími mužmi. A na páske počujeme, čo s nimi robia. Ale jedna scéna je tu zvrátená, keď sa vrátime k matke Sylvie (Sherry Buchanan), zisťujeme, že jej 15 ročná dcéra berie antikoncepciu. Keď Sylvia príde domov, chodí hore bez pred matkou a na to že berie tabletky odpovie, že je to lepšie ako mať dieťa. Skutočnosť, že je už v 15 sexuálne aktívna a ukazuje prsia, robí z filmu tu perverznosť. Sherry išla ďalej ako hlavná postava v Zombie Holocaust (1980). Milovnici žánru to musia vidieť ale pre mnohých fanúšikov to bude skúpe na krv a strach. Súhrne by som to skonštatoval na niečo medzi giallom a thrillerom. Krv 0,5/5 Nahota 0,5/5 Efekty 1,5/5 Príbeh 2,5/5 Humor 0/5

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Klasika, ktorú ma nikdy neomrzí pozerať, takmer 50 rokov od uvedenia tohto filmu a stále žasnem nad tým, aký je dokonalý. Päť mladých ľudí sa na ceste za hrobom svojho starého otca stratí a ponorí sa do nekonečnej nočnej mory, keď stretnú rodinu kanibalov, psychopatov, ktorí lovia cudzincov pomocou rôznych brutálnych a sadistických metód. Tento film ma v detstve veľmi traumatizoval, najmä kvôli Leatherfaceovi, ktorý, áno, dodnes mi naháňa strach. A podľa mňa je to jeden z najdesivejších zloduchov v žánri slasher, je úplne veľký a stále nosí masku z ľudskej kože, škoda, že pokračovania túto postavu pokazili, Gunnar Hansen bude vždy najlepší. Tobe Hooper natočil úžasnú klasiku, film perfektne napísal, zrežíroval a produkoval, je to jeden z najvplyvnejších filmov v žánri slasher, ktorý je dodnes základom pre množstvo ďalších projektov. Sally Hardestyová je jedna z mojich najobľúbenejších záverečných dievčat, veľmi dobre zvládnutá postava, ktorú hrala Marilyn Burnsová, v ktorej sa preslávila ako kráľovná kriku. Tento film je skvelým príkladom toho, že na natočenie dobrého filmu netreba mať veľký rozpočet, má úžasné prostredie a skvelé postavy. Celkovo je to úplne dokonalý, znepokojujúci a veľmi sadistický film, záverečné momenty filmu sú šialene dobré, výrazy Sally, Leatherfaceov tanec, všetko je úžasné. Film, ktorý vrelo odporúčam pre tých, ktorí začínajú sledovať slashery.

Godzilla tai Megalon (1973)

Jadrový test na Aleutských ostrovoch mal zničujúci vplyv na ostrov príšer ako aj na celý svet. V Japonsku vytvorilo puklinu tak veľkú, že zmizlo celé jazero. Miestni obyvatelia sú radi že neskončili v Mu alebo Lemúrii (v tomto prípade Mu bola Atlantída). K týmto miestnym patrí návrhár robotov, jeho syn a ich najlepší priateľ - ktorý pracuje ako agent INTERPOLU. Po návrate domov ich prepadnú lupiči... aj keď sa zdá, že nič neukradli. Jediné stopy, ktoré po sebe zlodeji nechávajú, sú červený gombík a hromada červeného piesku. Piesok pochádza z Veľkonočného ostrova. Po menšom skúmaní si uvedomia, že obeťami výbuchu boli aj Seatopiani (ktorí žijú pri pobreží Veľkonočného ostrova). Stratili celé severne krídlo svojho ostrova... takže sú pochopiteľne nasraný... a preto sa rozhodli prebudiť cikádu kaiju Megalona z jeho chtonického spánku. Robot Jet Jaguar, ktorý to vycítil, zachytil toho tvora a vydáva sa do akcie. Jet Jaguar je veľmi podobný Ultramanovi, iba so strašidelným úsmevom, debilným menom a zaťahovacou marťanskou anténkou, ktorá ma zrejme nejaký účel, no nikto nevie aký. Jet Jaguar sa postavý proti Megalonovi... ktorý si stojí za svojim. Seatopiani teda povolajú Gigana z vesmíru. A títo dvaja kolektívne nakopávajú Jet Jaguarovy prdel. Jet Jaguar teda zavolá Godzillu aby sa sily vyrovnali. A rovnováha sa obnoví.  Tím sa končí detský run Kaiju filmov z obdobia Showa... keď sa presúvame na krvavejšie územie Mechagodzilly. 5,5/10

Lemora: A Child's Tale of the Supernatural (1973)

Keby film udržal surrealistický a tajomný tón, hodnotil by som vyššie. Škoda, že režisér išiel cestou akcie, miesto aby odpovedal na tajomstvá, ktoré zostali nezodpovedané.

Vymítač ďábla (1973)

Hororový žáner je žáner, ktorý mi prirástol k srdcu, a som úprimne presvedčený, že Exorcista je jeho medzníkom. Nielen tým, ako veľmi sa o ňom hovorí či paroduje, ale aj jeho schopnosťou znervózňovať a znepokojovať ma aj po rokoch. Exorcista je fantastický film, ako film svojho žánru aj filmu v plnom rozsahu. Efekty sú vynikajúce a veľmi dobre sa zachovali, zvuk je úžasný a dotvára mnohé prekvapivé momenty. Aj kamera a scenérie sú neuveriteľne dobre spracované. Strašidelné a obscénne ukážky zjavného zla, ktoré sa tu objavujú, vyvolávajú strach aj dnes, zatiaľ čo réžia Williama Friedkina je jednou z najlepších a najinteligentnejších v jeho kariére, pričom nielenže vyvoláva skutočné obavy, ale kombinuje ich aj s alegorickými náboženskými jemnosťami. Aj herecké výkony vyzdvihujú, Linda Blair je skutočne prekvapujúca a dokonalejšiu podporu ste nemohli dostať od Maxa Von Sydowa a Ellen Burstyn. Celkovo skutočne znepokojujúce a účinné. 10/10

Asylum (1972)

Spoločnosť Amicus bola plným majstrom čo sa týka hororových antológii v 60. a 70. rokoch, a Asylum je dobrým a typickým príkladom ich tvorby. teraz je samozrejme ťažké sa nesmiať na niektorých veciach, ale filmári potmehúdsky sú dobrý po celú dobu filmu. Nikdy nie sú naozaj desiví, ale určite je príležitostne strašidelný, a film si napriek tomu udržiava vysoký faktor zábavy. Aj pri jeho tendencii predvídania deja, je to veľmi príjemná vec.

Kmotr (1972)

Nazvať Krstného otca najlepším filmom všetkých čias nie je hyperbola. Vrcholom kinematografie bola scéna krstu.  5/5 cannoli

La semana del asesino (1972)

Nedávno som to videl prvýkrát. Myslím, že film Vrah vrtákov od Abela Ferrary si požičal nápad z tohto filmu a vylepšil myšlienku obyčajného chlapíka, ktorý pomaly upadá do šialenstva. Zhodou okolností sa oba filmy ocitli v zozname "videonaháňačiek". Oba filmy mi prišli temne komické a miestami aj dojemné. Zoznam stresov a dôvodov, prečo sa zbláznil, bol pre hlavnú postavu vo filme Driller Killer priveľký, zatiaľ čo v tomto filme sa Marcos len snažil zakryť svoj zločin.

Sestry (1972)

Je veľa dôvodov, prečo si tento film pozrieť. jedným z nich je, že je tu veľa narážok na filmy Alfreda Hitchcocka, a hoci som si všimol, že mnohým ľuďom sa tento film nepáčil práve z tohto dôvodu, mne sa páčil ešte viac. je to tiež možno najlepšie využitie efektu rozdelenej obrazovky, aké som videl v akomkoľvek horore. sestry sú takmer dokonalý dramatický slasher. je to napínavé vo všetkých správnych momentoch a dokonca to má niekoľko naozaj skvelých surrealistických sekvencií psychodelických flashbackov. toto bolo naozaj dobre urobené.