Jason Bourne (2016)

Bourneův návrat po letech je sice po akční stránce pořád pecka (hlavně bitka Damon vs. Cassel), ale po stránce příběhu je to velké vaření z vody. Zbytečný doslov k bezchybné a uzavřené trilogii, 3 hvězdy.

La La Land (2016)

Nebál bych se La La Land nazvat novou muzikálovou klasikou. To co se na plátně děje je emotivní, chytlavé a nádherné. Už dlouho jsem neviděl tak svěží a nápaditý film. Chemie hlavní herecké dvojice je neuvěřitelná a soundtrack božský, 5 hvězd.

Lantouri (2016)

Už jsem dlouho neviděl tak nezajímavý a nudný film, který používá pořád ty stejné výrazové prostředky apod. dookola. Velká otrava, 1 hvězda

Masaryk (2016)

Český film jako z hollywoodu, kdy se tohle zase stane? 4 hvězdy.

Místo u moře (2016)

Neskutečný Casey Affleck v neskutečně depresivním filmu jaký nepamatuji dlouhou dobu. Ne tohle nevstoupí do dějin, ale je to poctivá vymakaná filmařina s neskutečně silnou látkou, 4 hvězdy.

Mladý papež (2016) (seriál)

Úžasný seriál se skvělou myšlenkou, precizním provedením a vynikající režií Paola Sorrentina, škoda jen, že mu ke konci dojde dech, 4 hvězdy.

Noční zvířata (2016)

Zdrcující příběh naděje a beznaděje, zrady a pomsty. Noční zvířata mají obrovskou sílu a hlavně neskutečné napětí držící se celý film. Aaron Taylor-Johnson byl neskutečný! 5 hvězd.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Na Oscarech to už s tou politickou korektností sakra přehnali. Navíc Chris Rock tomu taky moc nepomohl. S oceněnými víceméně spokojenost, ale tady jde o tu zábavu a ta byla soustavě kažena kecy o rasismu apod., 2 hvězdy.

Příchozí (2016)

Villeneuveovo hutné sci-fi drama nedosahuje síly třeba takového Interstellaru, ale pořád je to emocemi nabitý film o našem bytí či nebytí, který dokáže vyrážet dech nejedním originálním prvkem. Vedený jistou režií je také jedním z filmů roku. Opomenutí Amy Adams na Oscarech je na pováženou. 4 hvězdy.

Pustina (2016) (seriál)

Asi určitě to dokoukám do konce, ale prozatím jsou mé dojmy rozpačité. Na to, jaká špička na projektu pracovala, to zatím žádné terno není, Atmosféra a řemeslná stránka jsou sice neuvěřitelné, ale co se týče děje, nic moc se zatím nestalo, 3 hvězdy.