Dokonalý svět (1993)

Nezabudnuteľný výkon Costnera, podľa mňa je to najlepší jeho film. Je to síce dráma, ale ja som sa na tom viac pobavil ako na komédii napr. keď Kevin vysvetloval chlapcovi prečo sa nesmie kradnúť, ale keď niečo potrebuješ....  alebo aj zaujmavá príhoda s časníčkou, keď sa ho chlapec pýtal prečo ju bozkával práve na zadok :D (inak to by aj mňa zaujímalo). V tomto super filme bolo všetko čo film na 5 * musí mať: emócie, napätie, pobavenie a aj veľmi smutný záver ako sa na drámu patrí. Hodnotenie 5* zaslúžených!

Syriana (2005)

Syriana je naozaj ťažký film na pochopenie, plnej „kráse“ som pochopil až pri druhom pozretí. Problémom je zo začiatku sa udržať sústredený lebo pravdupovediac prvá polovica filmu mi pripadá dosť necelistvá a nenadvezuje na seba, niekedy som si pripadal ako keby pozerám dva rozdielne filmy, až v druhej polovice začnú do seba zapadať veci, ktoré sa nám film snaží zobraziť. V podstate ide o zobrazenie špinavosti, ktorá sa skrýva za „čiernym zlatom“ . Keď tí mocný v zákulisí zatiahnu za nitky, tak svet im podľa toho skáče. Musím pochváliť celkový reálny dojem z filmu, krajina a aj herci sa postarali o veľmi dobrý zážitok. Hodnotenie 3*