Ha-Trempist (1972)

Tento film má jedinú šancu v kategórii "tak zlé až je to dobré", no mňa iba otravoval. Rozhodne nepozerať sám a bez alkoholu.

The Oregonian (2011)

Excelentný trip ktorý samozrejme nemôže každému sadnúť. Mňa však trafil veľmi dobre.

Sealab 2021 (2000) (seriál)

Neuveriteľný úlet. Tvorcovia, ktorí stoja za výborným Robot Chicken a Archerom, tu mali strašné množstvo nápadov. Humor, ktorý často najlepšie vystihuje slovo "sick" no Sealabu to vždy odpustíte a budete sa baviť. Teda ak máte radi obskúrne referencie na popkultúru, debilné vtípky a použitie a parodovanie klasickej Cartoon Network animácie. Ja mám.

Druhý dech (1966)

Výborný, výborný Melville. Dlhá stopáž bola podľa mňa adekvátne využitá. "Gu" (Lino Ventura) ako hlavný hrdina niekedy ustupuje do pozadia pretože zďaleka nie všetko má pod kontrolou. Gangsterka kde sa strieľa rýchlo a na žiadne zbytočné preslovy nie je čas. Vďaka vyše dvom hodinám stopáže nie je klasickým "heist movie". Samotná lúpež, ktorá je výborne natočená, tu nie je ústredným motívom. Tým je snaha nájsť druhý dych, začat nový život po desaťročnom väzení, keď jedinými ľuďmi ktorým može Gu veriť sú starí priatelia. Tí mu ostali verní vďaka vďaka tomu, že dôsledne dodržiava svoj "gangsterský kódex". Skvelí Lino Ventura a Paul Meurisse a hlavne drsná atmosféra filmu ma presvedčili.

Toe to Toe (2009)

Mám rád tento štýl americkej produkcie. Film sa snaží o realistické zobrazenie priateľstva medzi dvomi študentkami strednej školy, ktoré pochádzajú z úplne rozdielnych sociálnych skupín. I keď sa jedná o ohraný námet, film je veľmi príjemný, pretože sa vyhýba klišé ktoré sa tak často nabaľujú na podobné príbehy. Režisérka Emily Abt ma úprimný pohľad na problémy a filmu pomáha výborne hrajúca Sonequa Martin.