Ils (2006)

Dobrý nápad, i když podle titulků psal tento příběh sám život. Moreau a Palud vsadili hlavně na strach z neznámého, ale, dle mého, se jim to povedlo jenom tak napůl a pasáže, které měly navozovat pocit neklidu, na mě neúčinkovaly. Ke kladům patří, že v podstatě až do posledních 20 minut divák neví na čem je a možná kdyby režiséři víc zapojili do hry temné lesy, mohlo to atmosféru i celkový dojem vynést úplně do jiných výšek. V rámci tohoto roku je ILS určitě počin z těch nejlepčích.

Left in Darkness (2006)

Monroeův počin IT WAITS mě vůbec neurazil a tak jsem byl dost zvědavý, s čím se vytasí příště. Bohužel to dopadlo nejhorším možným způsobem. Stupidní příběh, dohromady žádné gore (krev) a, na zhruba 85 minut stopáže, neuvěřitelná nuda. Jediný klad vidím v hlavní hrdince, kterou by bylo opravdu za co chytit. Bohužel je blbá jak tágo, ale to může být divákovi celkem jedno.

Mulberry Street (2006)

Po ultrasračce KRYSY : NOC HRŮZY jsem k dalšímu krysímu horroru přistupoval s velkým despektem. Naštěstí Jim Mickle vsadil na filmy jako RESIDENT EVIL nebo 28 DAYS LATER, a proto jsem se tentokrát nedočkal záplavy přerostlých krys (což jsem nadšeně přivítal), ale zmutovaných krysích lidí, kteří sežerou na co příjdou. Stejně jako J*A*S*Movi mi vadila častá nepřehlednost a některé postavy (postupem času už jsem se modlil, aby se negerský teplouš pakoval s přinejmenším prokousnutým krkem). Na druhou stranu atmosféra New Yorku plná špíny a odpadků se povedla na jedničku.

Nepříjemná pravda (2006)

Přesvědčivé a neúprosné grafy? Kde jste na to přišli? Chybí jednotky, měřítka, značky a hlavně zdroje a metody díky kterým tyto grafy vznikly. Celý dokument je tak směsí polopravd a domněnek, které jsou ale umně rozvinuty za přispění "roztomilých" kreslených filmů a bohatého fotomateriálu. K roli Ala Gora jakožto zachránce světa se ani vyjadřovat nebudu. Tomuto "dokumentárnímu" filmu moc nevěřím, ale dám mu tři hvězdy, protože z propagandistického hlediska je udělaný hodně dobře. Navíc mám svědomí čisté, protože ze zásad vyjmenovaných v závěrečných titulcích nedoržuju jenom jedinou : topíme doma hlavně uhlím. Proč? Na jiné "ekologičtější" topivo prostě nejsou prachy. A pokud budeme snižovat tempo růstu ekonomiky, jak navrhuje Gore, tak na něho nikdy prachy nebudou.

Oyayubi sagashi (2006)

Po dlouhé době slušná žluťárna. Tentokrát žádní duchové černo dlouhovlasých dívek, kteří si léčí na živých mindráky za bůhvijaké křivdy, které na nich byly spáchány během jejich života. Naopak OYAYUBI SAGASHI sází na trochu jiný druh strachu a v závěru se vytasí s, pro mě, nečekanou pointou. Ale co se týká zavěru, tak bych měl výtku k jeho stopáži. Kumazawa to zbytečně moc natahuje, že se člověk prostě musí podívat, kolik chybí do konce. A to by se kvalitním horrorům stávat nemělo.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

To, že Jaume Balagueró není zrovna největší fanoušek happyendů, je celkem známá věc. V jeho epizodě španělských mistrů horroru "K PRONÁJMU" si pohrává s hlavními aktéry jako kočka s myší. Sřídavě jim naději dává a bere, ale všechno stejně nakonec skončí černě. Bohužel scénář prostě chce mít hlavní hrdiny v zoufalých situacích a tak jejich chování působí mnohokrát přinejmenším hodně nelogicky. Proto nehodnotím plným počtem. Ještě nesmím zapomenout pochválit Nuria González za jí ztvárněnou roli domovnice. Na takové záporáky je radost se dívat.

Satan přichází (2006)

Kdyby mi někdo před hodinou a třičtvrtě řekl, že budu hodnotit tak, jak hodnotím, tak bych se mu vysmál do ksichtu.

Stopy zla (2006)

Monroe se s tím moc nesral a Sasquatche nevyobrazil jako mírumilovné stvoření, které se skrývá před lidskou civilizací, ale jako dvou a půl metrovou zmutovanou gorilu (jak ostatně prohlásí jeden z herců), která láme žebra a vazy na potkání. Tolik asi ke kladům. Zápory : 1.stupidní příběh (to se dalo čekat), 2.málo krve (tohle obvykle bývá správna cesta, jak vytáhnout špatný horror nahoru, i když se zařazením SASQUATCH MOUNTAIN jako horroru bych váhal. Rozhodně se však nejedná o sci-fi), 3.asi největší zápor : nevyužitý Lance Henriksen (Monroe se měl podívat na Gordonovo PIT AND THE PENDULUM, jak se dá Lance využít). Monroe si u mě rozhodně tímhle filmem za sračkovité LEFT IN DARKNESS pověst nevyspravil, na druhou stranu mě nenudil a dalo by se říct, že jsem se dobře bavil. Bohužel jsem čekal něco víc. Proto hodnotím průměrem.

Subject Two (2006)

Hodně povedený temný thriller. Chidel sázel na jistotu a zvolil prostředí, které, alespoň u mě, účinkuje vždycky. Spíš než regulérní film, bych si tenhle snímek dokázal představit jako epizodu dejme tomu THE OUTER LIMITS. Kratší stopáž by výrazně prospěla, protože se děj SUBJECT TWO místy točil v kruhu. Celkově jsem ale přijmně překvapený. Kdo ale očekává od SUBJECT TWO horror, u kterého by umíral strachy, tak by měl šáhnout raději po něčem jiném.

The House of Usher (2006) odpad!

Příšerná sračka prznící klasiku Poea až na půdu domu Usherů.