Sociální síť (2010)

Další důkaz o geniálnosti Davida Finchera. Jedině on mě dokáže připoutat i k příběhu, který do podrobna znám a ukázat mi na něm nepoznané novum. Deník vynalézání jednoho z přelomových intersociálních médií je poutavý a inspirující. Hlavní herec skvěle zvládl roli asociálního génia s maminkovským komplexem a jeho výkon podpořily i dobře obsazené a zahrané vedlejší role. Dokonce ani Justin mi nebyl na obtíž. Krásná práce.

Poslední noc v Římě (2010)

Silně sugestivní a emotivní snímek, který mě na začátku chytil a na konci bez dechu pustil. Herečky jsou úžasné, scény opravdivé, hlavní myšlenka zdrcující, konec srdce lámající a přesto vyvolávající úsměv na rtech. Všechno podkresleno tony písně Loving stranger. Bravo!!!

Boogie Woogie (2009)

Dobře promyšlená strategie - sex, drogy, celebrity, co táhnou, umění, pohyb ve vysokých kruzích a znovu sex... ovšem pokus o obscénní trhák lákající na "stars" zkrátka nevyšel. Umění neklade meze abstrakci, ovšem ani tuposti a tady si tupost s abstrakcí skutečně podávají ruce...

Trhliny (2009)

Krásné soudobé reálie, atmosféra na mě zrovna dýchá, podmanivé hlavní herečky, ovšem příběh za nimi pokulhává...

Donnie Darko (2001)

Nadmíru působivé! Napětí skvěle graduje až do poslední chvíle, herci jsou neuvěřitelní, děj je přitažlivý a mrazivě mysteriozní. Nakonec i hudba skvěle koresponduje s dějem, přičemž velice podmanivě vykresluje každý důležitý moment. Věřím, že u některých bude film vyžadovat i několikerou reprízu, aby mohl být cele pochopen. Konečně zase jednou smekám svůj imaginární klobouk ..

Ocelové magnólie (1989)

Jo jo, takové filmy už se dnes jen tak nevidí, stejně tak jako ty skvělé herečky, které skutečně umí hrát..

Gymnastka (2006)

Příběh mě příliš nenadchl a absolutně jsem se nedokázala srovnat s nesympatičností Dreyy. Přesto tam byly milé momenty a působivé fyzické výkony. V žebříčku L filmů je to přijatelný průměr..

Svatba ve třech (2005)

Hned na začátku přiznávám svou zaujatost. Komedie je to nevšední, ale řízná a skvěle obsazená. Mezi Piper a Lenou to jiskří až nebezpečně. Happy end pro všechny je samozřejmě na snadě, ale kde jinde máme ty štastné konce hledat, když ne ve filmech? Zkrátka film, který má bude mít v mé filmotéce vždycky místo :)

Dál než se zdálo (2010)

Příjemná podívaná, líbí se mi, že nám film nic nenalhává, nepodsouvá, jen si tak plyne ve svých vlastních kolejích, na chvíli nás zabaví a po skončení si jde zase po svém, aniž by zanechal hlubší následky. Proč ne. Vlastně jsem dlouho neviděla nic tak mile průměrného a dospělého.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Zpočátku vypadal koncept poměrně slibně, ovšem vůbec nevyužil svého potenciálu. Julia Roberts je skvělá herečka a byla to jen ona, která mě udržela až do konce. Film sice obsahuje pár vtipných pasáží, ale i ty jsou nakonec přemoženy vleklým vyprávěním, dogmatizací všech známých existenciálních pravd, do očí bijící předvídatelností a přeslazenou rádoby romantičností ... a nasazenou korunou se stává... nestravitelná délka, kill me!