Matka (2009)

Joon-ho Bong! Toto meno si treba zapamatat a riadne preskumat. Uz druhy film od tohto rezisera a kvalitou len minimalne zaostava za Memories of a murder. Kiezby som mala moznost vidiet viacero takychto filmov.

Hiroshima: Ishiuchi miyako nokosareta monotachi (2013)

Dynamickost a snaha uputat divaka tohto dokumentu sa rovna prakticky nule. Napad rozhodne zaujimavy, ale venovat mu 80 minut natacacieho casu je privela asi aj pre filmoveho masochistu.

Mutant (2006)

Ono je to v podstate strasna blbost. Ak by tento film natocili Americania, vzniklo by z toho riadne slabe Bcko, ta Korea ma vsak predsa len trochu iny nadych v tejto zlatanine hororu a komedie. Dve hodiny naozaj neboli nutne, ale ako vypln nudnej chvile v nedelu popoludni to k spokojnosti stacilo.

Skuteční lidé (2012) (seriál)

Z nordickych zemi prisiel dalsi serial, ktory sa naozaj oplati pozriet. Myslienka robotov, ktori by chceli ovladnut svet, nie je nic nove pod slnkom, ale Svedi tuto temu ponali z trochu ineho uhla a serial zasadili do prostredia uplne obycajnych ludi.

Pečeť vraha (2003)

Pre mna ohromny divacky zazitok. Detektivka podla skutocneho pribehu, ktora sa vymyka akymkolvek pravidlam, klise a postupom, na ake ste pri inych detektivkach zvyknuti. Je to cele chaoticke presne ako vysetrovanie vo filme, ale dej vas okamzite vcucne a pri zavere dostanete riadny prask cez hubu. Takto nejako si predstavujem kvalitne krimi, ale co si budeme nahovarat, juhovychodna Azia ma tieto filmy skratka v krvi.

Žena v kleci (2013)

Nic nove pod slnkom. Dobre sa to pozera, nie je to prehnane dlhe a je tam niekolko velmi slusnych cien. Viac od toho cakat netreba.

Hunger Games (2012)

Nechybalo vela a mozno by boli aj 4. Prva cast filmu na ne silno aspirovala. Prvu hodinku sa psychicky pripravujeme na to, ze pride riadne drasajuca hra o prezitie. Namiesto toho pride len velmi slaby odvar Battle Royale, ktory sa vyvija velmi predvidatelnym smerom a zaver snad nemohol prekvapit nikoho. Skoda, uvod vyzeral slubne, pacilo sa mi vykreslenie situacie a aj myslienka, pozaciatku hier sa to vsak tak trochu meni na tinedzersku vyvrazdovacku.

Ghost Train (2013)

Dokaz, ze aj horory mozu byt natocene umeleckym sposobom bez mnozstva preliatej krvi a odtatych hlav.

Smrt v Benátkách (1971)

Tak trochu Lolita v muzskej verzii? V celom motive je nieco tak zlomyselne tragicke, dokonca aj stastne zabery plaze, smejucich sa ludi a deti stavajucich hrady z piesku maju v sebe predzvest toho, co pride. Knihu som necitala, a po tomto Viscontiho veldiele to uz asi ani nemam v plane. Film, kde sa hovori malo, ale napriek tomu toho povie vela.

Tenkrát v Americe (1984)

Asi som mala prehnane ocakavania, ale pre mna tento film ani zdaleka nebol taky vynimocny ako tvrdia recenzie a filmove kroniky. Obcas som sa dost nudila a De Nirove hlbave 5-minutove pohlady do prazdna na mna neurobili ziadny dojem. Skoda, spracovanie vobec nie zle, ale akosi tomu celemu chybala iskra.