The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

Velkolepé finále. Bitva se Stormoopery ve městě byla trochu přehnaná. Nový padouch na scéně. Utahování si z mušky trooperů taky paráda. Poprvé vidíme tvář našeho hrdiny. Baddass robot. Něco o původu mandalorianů a i zeleného dítěte. Další pokračování už bude obsahovat další cestování a akci. A méně představování.

The Mandalorian - Kapitola 7: Zúčtování (2019) (epizoda)

Seznamování se s některými postavami v předešlých epizodách a nulovém postupu v dějí již dává smysl. Díl kde se mělo vše rohodnout se našim hrdinům řádné zkompiloval a zůstal tak nejvíce otevřený konec vůbec.

The Mandalorian - Kapitola 6: Vězeň (2019) (epizoda)

Hlavní dějová linka nikde, ale jinak totálně našlápnutý díl. Zvrat za zvratem. Překvapení za překvapením. Podraz za podrazem. Skvělé souboje. Sice kupa nových postav k ničemu, jinak super.

The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Zase si nechal rozflákat loď. Děj se již pár epizod nehnul z místa. Mandalorian asi jen prchá a během toho shání peníze a opravuje loď. Zatím žádné větší zápletka kam celý seriál vůbec míří.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Zastávka v prdelákově. Výpomoc místním proti banditům. Jen se divím, že lidé z prdelákovů znají vesmírné cestování spokojí se s tím co mají.

The Mandalorian - Kapitola 2: Dítě (2019) (epizoda)

Naprosto jednoduchá epizoda. Mandalorian našel co hledal, ale mezím ztratil loď. Tak se to snaží dát do pořádku. Odhaluje schopnosti mini Yody.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Sice jen oťukávání o čem, že seriál vůbec bude, ale epizoda utekla jako voda. PO vizuální stránce paráda. Akční scény nevypadaly náročně, přesto epicky. Hlavní postava je s maskou hodně tajemná a máme se na co těšit.

Zaklínač (2019) (seriál)

První řada. Ve výsledku mě nevadilo ani rasové vyvážení, ani kdovíjaká odchylka od předlohy. Cavill hraje postavu jak ze hry. V obličeji bez emocí, hrubý hlas. Marigold je vtipný. Ciri je koulí očima, ale co budě dělat až se z ní stane řezník jako z Geralta to jsem zvědav. Triss je zklamání. Zbytek OK. Ještě Calathe překvapila. Příšery hezké. CGI ujde. Kouzla taky. Krom draka, to je hrůza. Co mě však vadí je bídná hudba, strašná zkratkovitost povídek a tím málo času vybudovat si nějaký vztah k postavám. A časové posuny bez nějaké informace pro diváka.

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

Bitva o Soddon. Kromě plamenů nic moc. Geralt epizodu proležel. Ciri proseděla. Závěrečné shledání nebylo příliš epické.