Dvojník (2013)

Film absolutně o ničem, nehledě na to, že jsem vůbec nerozeznával jednoho od druhého. Jednou si myslím, že je to James, pak zase Simon, ale všechno je to obráceně a člověk z toho pak nechápe vůbec nic...pozitivum by byla docela slušná hudba a prostředí bylo taky dobře zvládnuté. Nicméně za mě jen 2*. 35%

Dům na špatné adrese (2008)

Samuel L. Jackson se prostě narodil pro roli hajzla, v tomhle filmu ho musí člověk obzvlášť nesnášet. To ale také znamená, že odvedl skvělou práci. Každopádně je vidět, jakým způsobem může přežívat rasismus v některých jedincích. Nicméně já bych Samuela za souseda mít nechtěl. 80%

Predátor (1987)

Není kultovnější obrázek než vidět maskovaného Arnieho, semtam zakrváceného, se zbraní v ruce a obklopeného kouřem. Film sice není z nejlepších, ale ta Arnieho ťuk ťuk scénka je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec. 70%

Zrození národa (1915)

Pro Američany to má asi hodně velkou historickou hodnotu, ale mě to neřeklo skoro nic. 15%

Vymítač ďábla (1973)

Nevím co, ale něco mě po prvním shlédnutí nutilo, ať si to pustím ještě jednou, a to jsem taky po pár dnech vymývarny skvělým soundtrackem udělal. Žádné strhující vizuální efekty, žádné zvukové efekty, ale jednoduchost a hlavně ta ATMOSFÉRA je to, co na diváka působí nejvíc. Myslím, že to tak ani režie neplánovala, ale teď, po pár desítek let je dojem z tohoto horroru ještě umocněnější i díky stylu, jakým je film natočen. A k samotnému ději bych řekl asi toto: začátek trochu zdlouhavý, dlouho se čeká na ten zlomový bod, ale potom film začíná nabírat obrátky a vrcholí v závěrečné vymítání. Musím říct, že mě starší filmy celkově a horrory obzvlášť moc nesedí, ale v porovnání s ostatními je Exorcist určitě vpředu. Tohle je povinnost pro každého horrorového fanouška. 90%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

"Tady na břehu moře končí cesta Společenstva." Kdybych měl Pána Prstenů hodnotit po částech, nejlepší díl by byl právě ten třetí - Návrat Krále. Já ale budu brát trilogii jako celek, a za ni musím dát jednoznačně plný počet, jelikož je to špička fantasy žánru a je to tak neskutečně dobře natočeno, že nemůžu jinak. Lord of the Rings je pro mě i jistou vzpomínkou na staré časy, takže sledování ve mě vyvolává nostalgické vzpomínky. Jediná "chyba" je pro mě délka. Stopáž přes 9 hodin na všechny části je obrovsky moc a možná by se dalo i trochu krátit, ale každá scéna má nepochybně svůj význam. Troufám si tvrdit, že pomalu můžeme mluvit i o kultu. 95%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejlepší díl? Ano je to tak, Indiana Jones potvrzuje, že s přibývajícími díly roste kvalita. Dobrodružná klasika, sem tam s vynikajícím vtipem, který vůbec neotravuje a nenarušuje atmosféru, tempo po celou dobu filmu. Prostě Indiana Jones na vrcholu. 95%

Rambo: První krev (1982)

Arnolda Schwarzeneggera si lidi budou pamatovat jako Terminátora, Bruce Willise jako McClaina a Sylvestera Stallona jako Ramba. Jeden z nejtypičtějších akčních filmů osmdesátek obsazený jedním ze třech nejtypičtějších akčních zabijáků. Nedá mi to, ale pořád musím porovnávat dvě role Sylvestera: Rambo a Rocky. A v porovnání u mě jasně vede Rambo. Sylvester mi do téhle role pasuje mnohem lépe a navíc film dokáže zaujmout už od začátku. Po skvělém úvodu následuje slabší prostřední pasáž, ale třetí třetina filmu opět skvělá. 80. léta jsem nezažil, ale asi takhle nějak jsem si je představoval. 90%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No jen si vzpomeňme, jak vypadal první díl o Kameni mudrců, kolik let o něj uběhlo a kam až se sága dostala. Podle mě nejlepší díl celé serie a navíc ve srovnání se slaboučkou první částí tuplem. Vynikající atmosféra, akce od začátku do konce, celý film provází doslova válečný stav a v Bradavicích nezůstane kámen na kameni. A právě v posledním díle se divák dozvídá, jak najednou všechno souvisí se vším, a také, že něco je úplně jinak než by si mohl myslet. Zkrátka do sebe všechno zapadne. SPOILER SPOILER Trochu jsem zklamaný z finální bitvy, která byla ukončena tak nějak strašně rychle a bez adekvátních emocí, jak by se k takovému konci hodilo. A samotné završení filmu a vlastně i celé serie až moc po americku s happyendem. Ten se mohl klidně vypustit, Já bych byl za to, aby se všechno skončilo bitvou s Voldemortem, možná, aby se tam pak všichni sešli a finito. Ale já nejsem režisér a i přes nějaké malé nedostatky má film kvalitativně určitě na plný počet. 90%

Nezvratný osud (2000)

Hodně dobrý a kvalitní film, a to i bez výraznějšího hereckého obsazení. Skvělé je, že film hned od prvních minut nabízí pořádnou akci a neztrácí na tempu po celou dobu i díky přiměřené stopáži. Jediné, z čeho jsem byl opravdu zklamaný byl samotný konec. Byl moc chaotický a připadalo mi, že ani sám režisér nevěděl, jak to zakončit, a to je veliká škoda, protože právě konec je jediná slabina filmu, a když je děj takhle dobře rozběhlý, je hřích ho takhle zmatlat. 80%