Derren Brown: Ruská ruleta (2003) (pořad)

U tohohle kousku z dílny Derrena Browna mě mrazilo v zádech. Derren je bůh! 100%

Derren Brown: strach a víra (2012) (pořad)

První část: Vidět toho chlápka, jak stojí na hraně mostu s roztaženýma rukama bylo dechberoucí, stejně tak jako když Katie na závěr zpívá před publikem. Druhá část: Trochu méně záživná, ale s neméně zajímavou myšlenkou. Derren přesně potvrdil moje představy o víře a je to až k neuvěření, jak dokáže zmást pomocí jednoduchých praktik najednou ateistu, aby vůbec připustil, že něco takového existuje. Výborná práce Derrene.

Detektor lži (2011)

Velmi vtipné a navíc krátké, že vás shlédnutí nebude stát ani 5 minut. 95%

Diktátor (2012)

"I am America's number one douche." S čistým svědomím můžu říct, že jsem se tam u komedie dlouho nepobavil. Kromě jedné nevýrazné pasáže vtipné od začátku do konce. 80%

Dokonalý smysl (2011)

To musí člověk ztratit téměř vše, aby si uvědomil, co je v životě skutečně důležité? 75%

Dokonalý trik (2006)

"Now you're looking for the secret. But you won't find it because of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled." Oh yeah, I was totally fooled! 90%

Domek z karet (2013) (seriál)

Bezchybný Kevin Spacey. To byla první myšlenka, která mě napadla. Šťastný, úspěšný muž, člen Kongresu USA, který sice nemá to nejlepší místo, zato je ale jeden z nejvlivnějších osob v Bílém domě. První serie nastolila jasná témata výhružek, korupce atd. a je škoda, že se jí režie nedržela po celou dobu, časem totiž děj sklouzával k různým vztahům, které mě osobně docela vadily. Nicméně prvních 13 dílů až na malé výjimky skvěle natočené se skvělými výkony a složitou problematikou. 1. serie - 5*

Drž hubu! (2003)

''Vykradli obchod s žertovnými předměty. Patnáct euro a prdící polštářek.'' Komedie jak se patří! Trochu jsem se obával, jak spolu bude vycházet dvojice Depardieu-Reno, ale kupodivu se jim dařilo dobře. Dva odlišné charaktery, ale ve filmu hrají každy svoji 'oblíbenou' roli. Takhle má vypadat pravá francouzská komedie. 80%

Dům na špatné adrese (2008)

Samuel L. Jackson se prostě narodil pro roli hajzla, v tomhle filmu ho musí člověk obzvlášť nesnášet. To ale také znamená, že odvedl skvělou práci. Každopádně je vidět, jakým způsobem může přežívat rasismus v některých jedincích. Nicméně já bych Samuela za souseda mít nechtěl. 80%