Mishelen

Mishelen

<< předchozí 1 2
    • 26.1.2014  12:07
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Pro mě absolutně nejlepší seriál. Srvnávání s ostatními seriály z dnešní doby je naprosto bezpředmětné. Tenhle seriál je proste někde jinde. Konkurenci bych viděl jen ve Sňatcích z ruzumu, V Elišce a jejím rodu nebo "Písařech". Plejáda těch nejlepších herců, bohatý děj, ale řekl bych že barva by tady nevadila. Zajímavé je tu i to, že zde zaznívá hudební doprovod častokrát jen jednou za celý seriál a pak už se neobjeví, což je zcela originální. Nejlepší scénka je ale stejně při návštěvě vlastence s nohotrapem J. Sováka. :-))))

• 10.1.2014  10:04

O P. Tučkovi jsem se dočet, že to byla velká naděje českého filmu ještě v době jeho studií a hodně se tudíž od něj čekalo. První film byl zklamáním a dokonce se prý neuváděl tento snímek v jeho filmografii. K další režii se dostal až ve filmu Stopař a ostatní filmy už ani nestojí za to zmiňovat. Tento nakonec oproti jeho ostatním je možná paradoxně nejzdařilejší, ale zdařilý není. Působil na mě dost zmateně, i když výkon F. Peterky a hlavně mého naprosto neoblíbeného herce V. Kotvy byly celkem ucházející. Kotva určitě každého překvapí. Tuček to asi myslel dobře, ale nějak se mu to vymklo z rukou, místami film zajímavý, místami nudný. Ano, na ženy patří přísnost, zvláště na kurvy a potvory a naivní dobrák bude za blbečka (nebo mu říkala bobečku?, no vyjde na stejno) a čeká ho už jen maximálně plivanec do tváře. Život je boj a musíme mít trošku lokty, jinak se v nás všechno to příkoří nahromadí a výsledkem je sekera v hlavě (teda aspoň v tomto filmu). Slabší tři hvězdy.

• 10.1.2014  09:58
    Raněný lučištník (TV film) (1975)

Další z krásných filmů čs. televize. TV filmy z první poloviny sedmdesátých let se mi hrozně líbí a tento není výjimkou. Tehdy se to prostě umělo. Výborný scénář, výborní herci a příbeh, na který vás prostě baví koukat. Líbí se mi názor Snorlaxe, který to vystihl naprosto dokonale. Zvláštní efekty, 3D a podobný blbosti mě opravdu ve filmu nezajímaj, zvlášť když ten film má naprosto idiotský děj, ale tady prožijete 3D film i bez různých efektů a "vychytávek".

• 19.12.2013  14:29
    Papilio (1986)

Celkem koukatelný film, i když J. Svoboda mi přijde, že všechno točí na stejný brdo. Film je hodně podobný pozdějšímu a možná zajímavějšímu snímku Svět nic neví. Role F. Renče je nezvládnutá a nepřesvědčivá, ale M. Kňažko je opravdu frajer, vynikající výkon. Tady je krásně vidět, že ženský se nechaj sbalit hlavně hovadama a machýrkama, stačí je oblbnout, a ony se pak samy svléknou atd. atd. a dokonce začnou žárlit na vaši milenku, manželku...ale to odbíhám. Film má dobrý námět, ale zpracování je nepřesvěčivé, vůbec na mě nedýchala doba protektorátu, ale spíš doba konce osmdesátých let, což si dobře pamatuji. Možná, že i to byl záměr. Přesto film stojí za nějaký to skouknutí.

• 19.12.2013  14:17
    Muž v povětří (1955)

Spolu se Slepicí a kostelníkem a Rybou na suchu pro mě nejhorší film Vlasty Buriana. Jedna z těch typických (po)stalinských agitek, i když možná ne tak brutální jako zmiňovaný film Slepice a kostelník. Od začátku do konce nesmysl, člověk se nemá čemu smát a na VB je znát pokročilý věk. Jakoby byl spokojenej s tím, že má hlavní roli a jinak se na to soudruhům komunistům vykašlal. Ani Sovák tady ještě není v té formě jak ho známe a snad jen role Hrušínského vyznívá trochu komicky. U mě odpad a ztráta času.

• 3.12.2013  17:07

Vcelku důstojná pocta králi komiků Vlastovi Burianovi krátce po jeho smrti. Celkově to na mě ale působí trochu rozpačitě. První polovina filmu je dobře setřihána a dotáčky pěkně ladí do děje. Ale pak se tahle myšlenka vytrácí a jde jen o to ukázat scénky z jeho filmů, které by snad opět měly dávat děj, ale já jsem ho tedy nepochopil. Přesto bych hodnotil jako jeden z nejlepších střihových filmů u nás.

• 3.12.2013  17:03
    Dva mrazíci (1954)

Krásný animovaný filmeček s předními esy naší zábavy Vlastou Burianem a Janem Werichem. Po úspěchu pohádky Byl jednou jeden král se tito dva velikáni sešly opět, ale škoda že jen tak na krátkou chvíli. Mohl z toho klidně být celovečerák. Co víc dodat?

• 3.12.2013  16:54
    Silvestrovský koktejl (TV pořad) (2013)

Tenhle střihový pořad je docela povedený. Pěkně sestřiháno, příjemná úvodní i závěrečná znělka a celkem slušný doprovod M. Dejdara. Scénky jsou pěkně namíchány od těch úplně nejstarších až po úplně nejnovější. Některé asi většina nezná, protože na Silvestra je málokdo doma. Ale především si tady vážím scének takřka zapomenutých, které se v TV jen tak nedávají. Je tady ale aspoň vidět, jaká zábava byla dříve a jaká je teď. Ta současná zábava ve srovnání s Werichy, Menšíky, Sováky, Kopeckými, Lipskými atd. atd. nesahá těmto skvostům ani po kotníky, i když je to někdy humor trochu zastaralý, ale výborně předvedený.

• 3.12.2013  16:46

K tomuto filmu jen několik připomínek, nebo spíš poopravení. Za prvé se v podstatě vůbec nejedná o komedii. První třetina filmu je vůbec dost depresivní a pak vše pokračuje na docela vážný téma o tom, že J. Marvan je vlastně podváděn nejen fyzicky ale i citově M. Glázrovou, která je tady pěkně odporná. To se týče i R. Šlemrové, která v tomhle dílku nehraje titulní úlohu, je jen představitelkou oné paní Morálky. Titulní úlohu zde má jmenovaný J. Marvan, kterému podle mě moc role "ze života" neseděly. Přeci jen ho radši vidím v komediální poloze. Film, který možná ani vzniknout nemusel a celý se tak nějak vleče. Jediné co stojí trochu ještě za zmínku je vzhled málo známé herečky E. Matouškové, na tu se koukat dalo.

• 3.12.2013  14:23

Kultivovaný, inteligentní a geniálně zábavný pořad, který už dnes v žádné televizi nenajdete. Navíc bez sprostých slov, takže by dnes Horníček neměl šanci se prosadit.:-( Staré černobílé díly jsou o něco lepší než ty porevoluční, ale i tak je to pořád na vysoké úrovni. Nejlepší díly s Werichem, Sovákem, Landovským a Pivcem. O něco později Horníček pokračoval s Hovorama v pořadu Hovory H z Paláce K. Po smrti Wericha zaujal jeho pozici u nás právě on.

• 21.11.2013  18:02
    Král ulice (1935)

V tom filmu se sice někdy až moc zbytečně dlouho zpívá, ale Karel Hašler to měl prostě rád. Děj byl sice prostý, ale na druhou stranu zajímavý. Čekal jsem hlavně na to, co vlastně ten Hašler v Londýně prováděl. Film, u kterýho jsem se moc nenudil, ale ani nebyl napnutej. Takovej průměr. Pěkná postava Járy Kohouta a hlavně pěkná Sylva Langová. 50%.

• 21.11.2013  17:56

Pro mě veliký zklamání. Betty Kysílkovou jsem v každým filmu, kde se objevila, rád viděl (viz. Muži v offsidu, Funebrák, U pokladny stál). Byla výborným doplňkem různých komedií a na její hlavní roli jsem se těšil. Ale jak je vidět tak někteří herci jsou vynikající v určitých partiích a rolích, který jim prostě seděj, ale tady se to moc nepovedlo. I když začátek byl slibnej. Film celkem o ničem, takovej tuctovej z protektoráního období, ale na druhou stranu zas moc neurazil. Ono je to těžké, když si herci chtěj zahrát např. něco neobvyklýho (komediant charakterní roli nebo naopak) a pak je to o to větší zklamání. Např. další herec epizodních rolí, kterýmu se musím furt tlemit je malý stařík Alois Dvorský. Ale je možný, že i on by v titulní roli třeba zklamal. Hold někomu toho moc prostoru na plátně nesedí, což se bohužel potvrdilo i zde.

• 19.11.2013  11:45
    Romaneto (1980)

Velmi podobné filmu Záchvěv strachu s R. Brzobohatým. Tady to není tak napínavé, ale atmosféra filmu je vystižena o něco lépe. Vskutku propracované. Preiss v jedné ze svých mála filmogafických rolí opět nezklamal. Navíc tu je ještě druhá dějová linka s až mysteriózním tématem. Opravdu zajímavý film. V normalizačním období vznikaly filmy, které agitovaly (Tobě hrana zvonit), obhajovaly režim (Oddechový čas), podřídily se tehdejšímu kánonu lidového filmu (Já už budu hodný dědečku) anebo se z normalizační linie nějak vymykaly (jako právě tento film). Škoda, že Soukup na takové filmy pak už rezignoval.

• 19.11.2013  11:37
    Divoké pivo (1995)

Ten film je opravdu ubohost. Tehdejší aktuální "humor" dneska už nikomu nic neřekne. Pamatuji se, že tento film vysílala TV Nova při svém 5. výročí vysílání, a od té doby jsem to už neviděl. Asi věděli proč to nedávat. Tu jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení: naposled se tady totiž ukázal "nesmrtelný" Jára Kohout, V. Krška, jedna z posledních rolí i pro K. Augustu a J. Sováka. Sovák a Poloczek vzpomínali, že za tento film nedostali ani korunu. A Hrubešová byla opravdu svůdná.

• 18.11.2013  14:10

Očekával jsem nudný životopisný film, ale zas tak hrozné to nebylo. Hoger je prostě pan herec, a tahle role mu docela sedla. Velmi mnoho herců v jednom filmu, až jsem si ani nevšiml např. T. Pištěka nebo M. Kopeckého. Horníček si tu zahrál první výraznější roli, když agitoval za M. Aleše, teda vlastně Alše jak nás učili ve škole. Tahle scéna je asi nejnaivnější z celého filmu, tohle by si nikdo (natož všichni) nedovolil, šlo přece o živobytí, ačkoli dělnickou otázku v 2. polovině 19. století musíme vzít v potaz, byla nedílnou součástí společenské a ekonomické situace. Ve filmu je občas možné zpozorovat záblesk stalinismu, ale je to na snesitelné úrovni. Hlavně odlehčenost filmu v podobě např. prdele J. Vojty anebo různých taškařic umělců vůči hnijící rakousko-uherské monarchii (jak známo Franc Josef byl všem už k smíchu) udělaly z tohoto snímku docela pěkné pokoukání.

• 18.11.2013  13:19

Výborné herecké obsazení hlavních rolí, ale jinak nuda a šeď (ačkoli je film barevný - až moc). Občas nějaký vtip padne, jinak děj je opravdu o ničem, úplný nesmysl. Nechápu proč tu roli "vynálezce" nehrál radši přímo J. Tříska, bylo by to zajímavější. Nejvíc mě na tomto filmu zaujalo to, když se Milda Kopecký dozví, že zemře až v roce 2013! Bylo by to dobré oživení pro smutnou českou veselohru 21. století. :-(

• 17.11.2013  13:27
    Zlaté ptáče (1932)

Naprosto nezvládnutý film. Nechtěná parodie. Smál jsem se od začátku do konce (kromě dialogu o nezaměstnanosti). Strašný dialogy, strašný scénář i herecké výkony. A hlavně ten spratek byl k nas..naštvání. Tohle se opravdu nepovedlo. Inu v každé době vznikají dobré (v dnešní době to moc neplatí) i špatné filmy.

• 17.11.2013  13:24

Nechápu, jak někdo může hodnotit tenhle skvost čs. televize jako nějaký brak. Možná Hermann nepatřil k absolutní intelektuální špičce naší literární tvorby, ale zfilmování jeho povídky patří k tomu nejlepšímu co u nás najdete. Vynikající herecké výkony a jemný inteligentní humor. Naprosto geniální. Ať si někdo srovná ty sráče, co jsou dneska v TV s tímhle a je to hned vidět. Víc k tomu není potřeba říkat, Jéééžišmarjááá!

• 5.11.2013  17:24

Pozor, pozor! U tohoto filmu nelze než jen varovat před takřka 90 minutami naprosté nudy a nezajímavého děje i hereckých výkonů. Jedinou výjimkou je zde Libíček, který ale nemá co pořádně rozehrát...a ke konci snad výstup J. Dvořáka, který také potěšil, ale to je tak asi vše co si z tohohle filmu budu pamatovat.

• 5.11.2013  17:17

Tak tohle je opravdu velký klenot českého filmu 80. let, který mi absolutně zůstal neznámý a naprosto mě dostal. Vynikající Brzobohatý, Němec a Besser! Skvělý námět, výborný scénář, napínavý příběh, překvapivý děj. No prostě nádhera. Narozdíl třeba od Příběhu lásky a cti O. Vávry (u kterýho je vidět, že Vávra už na všechno kašlal) nebo podobných filmů z druhé půle 19. století je tohle naprosto pečlivě propracovanej filmeček. Někteří se tu diví, že tohle natočil autor Poldů a Dagmary a já nevím čeho ještě, ale já si vzpomínám na jeden pořad v TV, kde Soukup mluvil o tom, že začínal jako režisér umělecky seriózních a ambiciózních snímků. Ale když viděl, že ten film skoro nikdo neviděl, tak si řek že natočí něco, co bude zajímat široký publikum a pustil se do Kamarádů do deště atd. atd. Pro opravdové fajnšmekry velikánská škoda, ale aspoň že tu zbylo po něm tohle. Pro mě překvapivý a skvělý zážitek. 90%.

• 15.10.2013  15:08
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Nechápu to nízké hodnocení a to hned od prvního dílu. Na tenhle seriál jsem ani zvědavej nebyl (zvláště po těžkým průseru druhé řady Nemocnice na kraji města, kterou jsem ani nedokoukal), ale velmi mile mě překvapil. A to nové seriály a filmy v tuzemsku moc v lásce nemám. Samozřejmě určitá námětová bezradnost tu je, vždyť se nejedná o nic originálního (můžeme pominout, že představiteli p. Kostkovi je přes 100 let!) a ve srovnání s původní řadou i seriály oné doby je to sotva průměr, ale v dnešní dekadenci filmového průmyslu a televize je to skoro jako zázrak. Všichni herci se snaží odvést maximum, jako by si byli vědomi, že o herecké osobnosti už je tady dost velká nouze. Pro mě nejlepší seriál v tomhle století a proto hodnotím jako (sice lehký) nadprůměr. Kéž by se i ostatní věci točily alespoň na této úrovni. Výhradu snad mám k velké herecké osobonosti p. Hanzlíkovi, který jakoby po létech zapomněl na svůj herecký talent a zmůže se jen na průměrného statistu.

• 25.9.2013  21:58

"Kdy zvítězil socialismus v Lucemburku?" "Cože?! V Radio Luxembourg? No pánové! ... Tady to je jaksi Východ nebo Západ? Já stran vystupování." Tak takových hlášek je ve filmu požehnaně, samozřejmě především z úst hlavního protagonisty Mildy Kopeckýho. Ano, rok po vyhlášení Novotného základů socialismu v tomto státě se natočila první sci-fi komedie, která jendoznačně naráží na tehdy současnou socialistickou společnost. Lidé mají stále přízemní zájmy a do komunismu mají daleko. Cenzura do filmu hodně zasahovala, proto z toho vyšla jen opatrná kritika tehdejší situace, ale ve skutečnosti to muselo bejt pěkně odvážný. Komunistická společnost budoucnosti se místami zdá nesnesitelná (jeden větší klaďas než druhej), a i když byl muž z 1. století nahlížen negativně, jeho dost znechutí, když ve scéně v Muzeu 20. století se děti smějí výbuchům atomových bomb (tady soudruzi šlápli trochu vedle). Bavím se od začátku asi tak do 2/3 filmu, pak to začíná slábnout. Jinak od té doby se pár sci-fi filmů u nás natočilo, vždy když se jednalo o budoucnost, nesměla tam chybět dokonalá komunistická společnost (viz. Ikarie XB 1, Zítra vstanu a opařím se čajem, Návštěvníci), zatímco na Západě je budoucnost viděna v temnějších až katasrofálních vizích (Planeta opic, Total recall, Terminátor). "Vy jste v prvním století provozovala striptýz, že?" "Ne, já ne, to Kulhánkovi."

• 21.9.2013  11:03
    Egyptologové (TV film) (1974)

Zatímco československá nová vlna v kinech skončila na přelomu let 1969/1970, v TV se nadále točily skvělé věci, řekl bych že v první půli sedmdesátých let úplně nejlepší (viz. Taková normální rodinka, Byli jednou dva písaři, Jana Eyrová, Alexander Dumas ml., Kamenný řád, Tři muži se žralokem, Zdravá vdova, Rome o Julie na konci listopadu, Za rok přijdu zas, Kráska a zvíře, Zvony pana Mlácena, atd. atd.). Televizní film Egyptologové patří k absolutnímu vrcholu televizní tvorby. Geniální myšlenka založit si společnost zabývající se starověkým Egyptem, aby pánové v dobrém společenském postavení mohli zakrýt svůj koníček - hýřit a chodit za ženskými. K tomu ta plejáda skvělých herců v nejlepší formě (úplně nej byl Sovák)! Opravdu povedené. Dopručuji i knižní předlohu, ta je taky výborná.

• 20.9.2013  13:28

Nechápu to nízké hodnocení. Český horor zanikl už při svém vzniku, je proto třeba brát tuhle záležitost jako velmi slušný pokus o tento žánr, který byl navíc v té době - hluboké normalizaci - považován za tabu. Proto velmi oceňuji snahu autorů a jejich celkem slušný výsledek. A proto jsem i přidal hvězdičku navíc. Podle mě jeden z lepších výkonů D. Veškrnové, kterou jsem ve filmu nikdy moc nemusel. Výborný námět (scénář pravda pokulhává), krásná hudba a i když dneska se už toho nebude nikdo nijak zvlášť bát, tak se aspoň chvílema zasměje. V kontextu české kinematografie asi to nejlepší z daného žánru. Viz. další filmy s "hororovou" tematikou či alespoň laděním: Podobizna, Ďablova past, Pražské noci, Velká neznámá, Elixír ďábla, Spalovač mrtvol, Panna a netvor, Svatba upírů, Kytice. Musíme to ovšem brát trochu s rezervou. Stejně jako western tak taky žádný skutečný horor u nás nikdy nevznikl.

• 18.9.2013  12:53
    Happy end (1967)

Nejoriginálnější film nejen v rámci české kinematografie, ale i světové. Tohle nikde nenajdete. Opravdu unikum. Každého z nás asi napadlo si pustit něco pozpátku a sledovat jaká to je sranda, tady dovedeno do takřka celovečerního filmu a navíc to dává smysl. Vtipný komentář, super rozehrané dialogy. Občas to sice zaskřípe, ale výborná zábava, kterou by fakt měli vysílat v TV aspoň dvakrát do roka. Ještě že máme DVD a možnost si to pustit sami doma, protože většina televizí (hlavně Nova) opakuje pořád dokola ty samé komedie, které se mi (i přes jejich kvalitu) zajídají. K tomuto filmu už asi tady bylo řečeno všechno, takže jen krátky dialog nakonec: "Jste tedy doma sama?" "Prase." "Telátko?" "Manžel jel k švagrovi zabíjet." "Kdepak je pan manžel?"

• 18.9.2013  12:42

Asi nejlepší zpracování povídek Karla Čapka. Řekl bych, že jsou ještě zajímavější než samotné psané povídky. Výkony herců skvostné, zejména Olga Scheinpflugová v první povídce vykresluje postavu tak civilně, že jí musíte věřit každé slovo. Taky jedna z nejkrásnějších rolí pro J. Sováka a V. Šmerala, který je spíš známý postavou Bobliga z Kladiva na čerodějnice, ale postava Vitáska je dle mého názoru nejzdařilejší. Nad těmi všemi ale stojí J. Hlinomaz se svoji pitoreksní figurkou a jeho roztomilým "profesionálním" lupičstvím. K tomu ještě nádherná epizodní role V. Menšíka. Nejlepší film J. Krejčíka, na který se vždycky rád podívám. U mě patří mezi desítku toho nejlepšího v české kinematografii. Doporučuji všem milovníkům K. Čapka a českých komedií, protože tomuto filmu asi není co vytknout.

• 16.9.2013  20:23
    Zdravá vdova 29/169 (TV film) (1972)

Nádherná televizní komedie s plejádou skvělých herců, které by nám mohl závidět celý svět. Štěpánkovou sice tolik nemusím, ale tady se mi líbila. A ty charaktery nápadníků, které rozehráli ostatní herci: vychcánek (Libíček), senilní dědek (Filipovský), workoholik (Menšík), zoufalec (Kemr), imbecil (Lipský), primitiv (Bek), psychopat (Höger), nadrženec (Somr). U mě jasně vyhrál Libíček. Velká škoda, že se tak bál doktorů a nakonec na to doplatil (přímo na filmování Jak utopit dr. Mráčka). Film bych určitě nezkracoval, 52 minut je tak akorát.

• 22.8.2011  22:21
    Stopař (1978)

Úplný průšvih to není. J. Jurištová byla docela kočka a na chatu bych s ní jel taky, J. Vinklář jako vždy pro mě vynikající a celkem mě zaujala první filmová postava O. Navrátila, která byla kupodivu ještě sympatická (pak spíš hrál záporáky). V záplavě normalizačních srágor příjemné oživení, ale jinak trochu béčko. Jo a hudba filmu je ukradena z Herzova snímku Den pro mou lásku (autor P. Hapka), která se do filmu nehodí ačkoli je krásná. Proč nesložili něco sami? Nebo aspoň nepoužili muziku která není tak známá z tak slavnýho filmu?

• 22.8.2011  22:13

Nejsem žádný ultrapravičák, ale jakmile je film výrazně ovlivněn jakukoli ideologií a předkládá své zkreslení, vidění světa a lži publiku, o kterém si myslí že všechno na plátně nebo obrazovce sežere, tak se mi to hnusí. A toto je ten případ. Film vychází ze skutečnosti, ale dost by mě zajímalo jak to bylo doopravdy. I když i možná kvůli tomu to má aspoň nějaký děj. Kladem filmu je snad krásná polská herečka, ale výkon p. Zounara je snad to nejhorší co jsem v kinematografii dosud viděl - takhle blbě a naivně sehrát zamilovanýho mládence. Této postavě jsem už nevěřil vůbec nic. Ve své době (dneska už vůbec ne) obyčejnýho konzumenta tento film nezajímal a přemýšlivější museli vytušit, že něco není v pořádku.

• 22.8.2011  22:01
    Dvacátý devátý (1974)

Toto se ani hodnotit vlastně nedá, protože to není klasický film. Nehorázná propaganda komunistické strany. V roce 1929 se do čela KSČ dostává Klema Gottwald a z této partaje rázem udělá mašinérii stalinského typu. Naprosto čistá propaganda. Ovšem pro historiky, politology a sběrače všech kuriozit opravdu zajímavý kousek. Velmi trapná a naivní je postava Ant. Zápotockého v podání A. Filipa. Film mi tolik k smíchu nepřišel, když si představím co bolševizací strany vlastně správní soudruzi tehdy zamýšleli (stačí vidět posledních pár minut dlouhého monologu KG(B):-). Ale ruku na srdce, která strana by si nechtěla o sobě natočit takovýhle politický manifest. "My se do Moskvy jezdíme učit jak vám zakroutit krk!"

<< předchozí 1 2