Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

Galérka zjevů, která se pojí s dost dementní koncepcí seznamovacích reality show. Kdyby aspoň lidi co do té show lezou byli normální (což se dost vylučuje), a ne různý degeni s poruchami řeči, odulými pysky a dalšími hříčkami matky přírody. Není to o nic lepší ani horší než jakékoliv ostatní reality show co jsem měl zatím čest potkat během krátkého průchodu obývákem či na návštěvě u tchýniny maminky, čili odpad.

Faunův labyrint (2006)

Pro mě velmi rozporuplný film. Na jednu stranu chápu vizuální hodnotu díla, na druhou stranu mi úplně nesedlo spojení fantasy temné pohádky spolu s válkou ve Španělsku. A potom většinou nemám rád temné pohádky. O Faunovi jsem si celou dobu myslel že je zloduch... I když se mi tematicky film příliš nelíbil, i tak nelituji toho, že jsem ho viděl. 75%

Fly Girls (2010)

Kvalita, která se v Digital Playground nacpe do snímku, na kterém si dali záležet se projevila i ve Fly Girls. Super herečky, vtip, zábavné a sexy prostředí a divák je spokojen :)

Forrest Gump (1994)

No nevím proč se tento film líbí tolika lidem. Ano je slušný, ale pořád mi ten styl humoru přijde strašně blbej, vtipy jsou hloupé a prachsprostě jednoduché, aby je i ten nejhloupější divák pochopil. Takové komedie mi nevadí pokud ze sebe ovšem nedělají rádobymoudrou zábavu, což FG přesně je. Všechny ty narážky a "skryté" vtipy, "moudře" se tvářící frky, ze kterých mám mít pocit že se scénárista zamyslel mne prostě nevzali. Tom Hanks hraje dokonale to se musí nechat, ale to je taky jediný klad tohoto filmu. Poselství filmu je zas strašně o ničem, celé téma idiota který je vlastně chytřejší než společnost je už moc vyčpělé. Dějová gradace nudná. Nejedná se o žádnou hrůzu, na film se koukat dá, ale takto vysoké hodnocení opravdu nechápu, pro mne 60%.

Gauneři (1992)

Celovečerní prvotina a už tady je krásně vidět styl, jakým Tarantino točí své filmy. Jednoznačně perfektní provedení a zfilmování přepadení jistého klenotnictví, které se zvrtne. Genialita filmu a jeho celé antichronologické stavby spočívá v tom, že vyjma předtitulkové scény se děj odehrává až po samotné loupeži a my se zpětně z vyprávění jednotlivých postav dozvídáme jak to vlastně celé bylo, kdo byl zrádce a jak to skončí. Tolik vytrubovaná brutalita snímku je nesmyslem, ve většině scén kamera uhne jinam a my vlastně ani nic nevidíme, jenom potoky krve, které jsou hodně nadsazené, takže žádné nechutnosti nevidím. Herci hrají velmi dobře, ale za vyzdvihnutí stojí hlavne boss Joe (i když kvalit Marlona Branda nedosahuje pochopitelně) a pak Mr. Blonde (pan Světlý) a jeho taneček. Hudba špičková jako vždy u QT. Film v závěru obsahuje jednu z nejlepích natočených patových situací. Vrcholné Pulp Fiction Gauneři nepřekonali a to hlavně protože: a) jim chybí charsmatická kočka Uma Thurman a za b) neobsahují tolik vtipu jako PF. I tak je to ale skvělý film, velmi dobře natočený se skvělým scénářem. PS: Vic Vegga (Mr. Blonde) je starším bratrem Vincenta Veggy :)

Gentlemani (2019)

Tohle je asi můh nejoblíběnější styl dramtických filmů. Sem tam nějaký vtípek, výborné herecké výkony, skvěle napsaný scénář a charaktery, které se s tím moc nemažou. Pulp Fiction úroveň. 100%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Můj oblíbený film a srdcová záležitost. Super hudba, perfektní herecké výkony a spousta narážek na gangsterky :) Jedny z nejlepších scén jsou rozhovory se zmrzlinářem. Pro mně jednoduše velkolepé komorní dílo na kterémůžu koukat stále dokola. Jinak koho tato tematika zajímá, doporučuji si Hagakure přečíst celé. 95%

G. I. Joe (2009)

Tohle je pro mě hodně rozporuplný film. Solidní efekty za těžký peníze, propracovaná akce ale na druhou stranu absolutně mizerný děj, herci i scénář. Pro mě navíc spousta věci nebyla ani moc cool, ale to je dost subjektivní věc. Zklamala mě i hudba, to je další hvězda dolů. Ve výsledku si vzpomenu v dobrém jen na ženské obsazení, dva ninjy a doktora. Víc nestojí za řeč, a to je dost veliká škoda. Ani není divu že dvojka nebude.

Gladiátor (2000)

Asi vrchol Russellovi kariéry a nejlepší film z dob Říma po Benu Hurovi. Dokonalá hudba, perfektní výprava a kostýmy a úžasný Russell Crowe. Slabinou tohoto filmu je předvídatelný děj, i tak je to ale perfektně zábavný film, na který se dobře dívá. 90%

Goyovy přízraky (2006)

Film u kterého se mi nedaří nesrovnávat s Kladivem na čarodějnice, a mám pocit že ho pan Forman dost napodobuje. Inkvizice je silný motiv pro děj filmu, scény jsou naturlistické a Natalia dobře hraje. Z mučících scén vám zaručeně bude běhat mráz po zádech, i tak se ale jedná o slušně zvládnutý slabší odvar Kladiva, které je surovější, více děsivé a mnohem lépe zahrané. A proto jen 75%