Čekej do tmy (1967)

Na ne elé dvě hodiny stopáže hodně dlouhý film, nicméně s poměrně dobrou zápletkou a dechberoucími pár minutami na konci. Audrey v dobré formě a ani zbytek hereckého obsazení hraje skvěle. Označení horor nicméně nedává smysl ani z tehdejšího pohledu. Pět hvězdiček dát nejde, protože na podobný činoherní snímek postavený na ději obsahuje film příliš mnoho hovadin.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Naprostá parádiček a skvělé zakončení volné dolarové trilogie. I pončo se nakonec našlo :). Po technické stránce je vše stejné jako u Pro pár dolarů navíc, ale mimo to snímek obsahuje mnohem zajímavější děj. Van Cleef jako záporňák ztrácí své kouzlo, nicméně Eastwood je stále top class. Film má trochu horší rozjezd, nicméně závěr je pak hitparáda nezapomenutelných scén. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů co kdy vznikl.

Pro pár dolarů navíc (1965)

"Máš nějaký problémy? - Ne, ani ne. Bál jsem se, že neumim počítat, ale už je to dobrý." Pecka jak z broskve. Všichni tři hlavní herci hrajou skvěle, geniální režie i kamera a do toho prvotřídní hudba. O kilometr výš než suprový předchozí film "Pro hrst dolarů" a pro mě i zábavnější než třetí díl - Hodný, zlý a ošklivý. Opravdu perfektní western.

Mrazík (1964)

Viděl jsem to milionkrát a baví mě to pořád. Váňo Váňo Ivane.... Tenhle film je dost hate or love.

Pro hrst dolarů (1964)

Velmi kvalitní, ono tedy ani nelze čekat něco jiného od Morrconeho, Eastwooda a Leoneho. I když, na druhou stranu je pravda, že vyjma Eastwooda tu ještě nedozráli. Ti Mexikánci mne ovšem bavili docela dost, největší borec je hrobník :) Přesto si film zaslouží pět hvězd protože kolik takových westernů máme? Přesně tak, málo.

Medvěd (1961) (TV film)

Velmi dobré herecké představení Werciha a Zázvorkové. Na krátkou metráž obsahuje opravdu velké množství nezapomenutelných momentů. Klasika žánru. "To jsem dneska krásně zlý".

Okno do dvora (1954)

Perfektně budované napětí v sympatické komorní "detektivce". Grace Kellyová v tomhle filmu opravdu vynikla, ale ono v Okně do dvora funguje asi úplně všechno. Děj je skvěle postaven, takže jsem si až do úplného závěru nebyl jist tím jak to skončí, kamera temně Hitchcockovská (ta silueta ve tmě měla vážně něco do sebe). Oproti Disturbii, která v podstatě tenhle film vykradla se ale nejedná o film s aspirací na horror. Doporučuji opravdu každému, nudit se nebudete.

Prázdniny v Římě (1953)

Překvapivě dobré. Jednak mě baví, že i když to je černobílý film z roku 53 tak je dost nadčasový vizuálem. Nebýt barvy a toho, že vím, ze kdy to je, tak by se to klidně mohlo tvářit aktuálně a až na několik scén by to nebylo poznat. Za druhé smekám před hereckými výkony ústřední dvojice, protože už dlouho jsem neviděl v romantickém filmu tak dobře fungující a uvěřitelnou chemii, ačkoliv to celé běží na pohádkové rovině (a ve finále o desítky let později se ale reálně odehraje svatba Harryho a Meghan...). A nakonec funguje i komediální rovina. Doporučuji opravdu všem, co chtějí vidět nějaký rozumnější romantický film, aniž by se jednalo vyloženě o blbost.

Popelka (1950)

Starý dobrý Disney, český dabing je v případě mší mírně smrtící záležitost, i přesto mě tato pohádka opravdu baví a je důkazem toho, že se poádky dají dělat opravdu dobře a koukatelně i pro dospělé. Perfektní směs dětských snů, písniček a barev. I přesto je mým favoritem od mistra Disneyho Sněhurka. 90%