Krakatit (1948)

Florence Marly je dobrá, nicméně zbytek hereckého obsazení také. Smutný je jen fakt, že nejlepší je film v úvodu a čím dále se děj posouvá, tím více mu dochází dech. Je ale škoda, že valná většina moderních filmů má k nějakému rozumnému podtextu hodně daleko. O to zajímavěji pak působí Čapkova díla jako Kakatit nebo Bílá nemoc.

Pinocchio (1940)

Opět velmi kvalitně zpracovaná pohádka, která má ale několik much, díky kterým se nezařadila mezi mé oblíbené. Jednak motiv hlavní postavy není nikterak uchvacující a nepřináší žádné velké boom, jako je tomu u pohádek s princeznami, netvory a dalšími z řad klasických pohádkových bytostí. Za druhé film postrádá silné vedlejší role, jedinou která vám zůstane v paměti je cvrček, což je na disneyho poměry dost málo. Za třetí děj, v mých očích rozkouskovaný na epizody, je místy dost nudný a nepřináší nic, čím by diváka zaujal. I přes tyto neduhy se jedná o pohádku s dobrými dialogy, krásnou hudbou a animací a tím pádem stojí za shlédnutí. 65%

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Toto je pro mě zatím nepřekonaná pohádka. Vůbec ale absolutně vůbec nechápu jak takové dílo mohlo vzniknout v roce 37, ta nadčasovost je neuvěřitelná. Nad tímto dílem smekám klobouk až k zemi, podobně jako nad Tolkienem. 100%

Triumf vůle (1935)

Z filmařského hlediska neuvěřitelně dobrý počin Riefenstahlové. První propagandistický film a hned dokonalý. Manipulace s divákem je působivá, dopad moci NSDAP na vás spadne jako třitunový betonový kvádr. Absolutně nic nepůsobí komicky, nebudete se blbě šklebit nad zhovadilostí projevů, naopak budete žasnout nad zvládnutým vyobrazením jásajících davů. Nehodnotím tady idee Třetí říše, ale jako film s účelem ovládat lidi a vyvolat na ně pocit bezmocnosti rozhodnout o svém osudu, podmínka přesvědčit Němce o jejich národní pýše a dobrovolnému podvolení NSDAP, která to s "námi" Němci myslí dobře.... Z tohoto hlediska jsem zatím nikdy neviděl nic ani z daleka podobného. 100%

Vítězství víry (1933)

Těžko říct jestli je tento snímek lepší než Triumph of the Will nebo ne, nicméně opět se jedná o neuvěřitelně kvalitní propagandu. Zájímavé jsou i projevy Hitlera, neuvěřitelné jakým způsobem si získával důvěru národa. Stojí za to vidět. 100%

Cesta na Měsíc (1902)

Kouzelný film, komentář je navíc a zbytečný, ale jinak je to paráda. Triky vskutku kouzelnické, zajímavý děj, úchvatné kulisy i humor. Ještě bych se rád dostal k barevné verzi. Za těch čtrnáct minut to rozhodně stojí.