Volný pád (1993)

Stelesnenie mojich každodenných predstáv a túžob do kompaktného príbehu s fungujúcim emočným presahom, skvelým psychopatickým Douglasom, to celé od Schumachera? To znie ako dokonalá deväťdesiatková jazda.

Kosti a skalp (2015)

Poctivá rúbanica. Niekde pri oddelení mladíka na dve polovice som si povedal, že niečo podobné chcelo byť Rothove Inferno, ale nemalo na to gule. Tento film ich mal hneď niekoľko a nebál sa ísť proti diváckym očakávaniam. Najmä cením scenár, vďaka ktorému som sa nenudil a spravil aj z rozhovoru o blšom cirkuse skvelú scénu a najmä dokázal z jednej poranenej nohy spraviť skvelý ťahúň naprieč celým filmom a hlavne pomohol záverečnému deux ex machina (spolu so "šperkom" v krku). Westerny nevyhľadávam, no tento rok je nimi preplnený a Bone Tomahawk sa nemá za čo hanbiť a som zvedavý na Zahlerovu budúcu prácu, pretože ani ako režisér nie je na zahodenie (a to bol len debut!).

Vykolejená (2015)

Asi najslabší Apatow a to z očividného dôvodu- nenapísal scenár. Preto som si dokázal užiť všetky jeho extrémne dlhé komédie (ktoré majú tendenciu v polovici stratiť tempo), no s postavami ktoré napísala Schumer som miestami aj trpel (výplne typu 16 ročný Ezra) a prišlo mi to dlhšie než by malo. Ale nemôžem povedať, že som sa nezasmial a že by Schumer bola nejako extrémne nesympatická, ako niektoré iné nedávne ženské objavy. A nemôžem mať antipatiu k filmu, v ktorom bol suverénne najzábavnejší John Cena.

Mazací hlava (1977)

Extrémne autorský film (ako keby si ho Lynch spravil pre seba a nič iné ho nezaujímalo, a ešte po tridsiatich rokoch sa smeje, že to nikto nepochopil) s pár zaujímavými temnými výjavmi a skvelou réžiou. Lenže mám s ním osobný problém, a to to, že som sa ho roky bál pustiť a keď som sa konečne odhodlal, ostal som sklamaný. Samozrejme, že je to depresívne a temné, no že by ma zaplavila hrôza, z ktorej by som týždne nespal... to nie.

Darkman (1990)

Prechodový mostík medzi Raimim točiacim krvavé horory a temné superhrdinovky. A tento podivný mix tu funguje, ako len v deväťdesiatkovom béčku môže fungovať, len s bohužiaľ trochu slabým scenárom a nevýrazným záporákom (tým druhým debilkom). Ale bavil som sa, postava Darkmana má rozhodne obrovský potenciál a nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale čo takto remake s nejakým kvalitným režisérom Raimiho ranku?

Videodrom (1983)

Cronenberg sa musel smiať, keď vznikol deepweb.

V hlavě (2015)

Ako rozplakať dospelého chlapa pomocou najvymakanejšieho animáku za posledné roky.

Vymítač ďábla (1973)

Extrémne premakaný a desivý náklad, na ktorý s láskou spomínam, ako som ho potajomky po kúskoch odchytával po nociach v telke a vždy nemohol od strachu zaspať. Čo ma po tých rokoch najviac prekvapilo bolo, ako skvelo vystavaná je nielen hlavná rovina, ale aj vzťahy a motívy ktoré viedli k finále. K tomu skvelé masky a hudba, proste právom kult.

Mrtvá zóna (1983)

Najnormálnejší Cronenberg a skoro najnormálnejší King (v rámci jeho scifíčok), v adaptácií, z ktorá pravdepodobne najviac vystihla feeling kráľových kníh.