• Krátkometrážní

Anaega kyeolhonhaetda (2008)

Podivny, podivny film, ktery ackoliv ma velmi zajimavou myslenku, trpi velkou davkou absurdity a je skutecne nemozne pojmout pribeh jako neco, co jste schopni si predstavit a tudiz ani pochopit. Chora mysl zeny, ktere prijde normalni vest dvoji zivot se dvema ruznymi muzi a hrat si na manzelku ve dvou ruznych rodinach, je zajimave tema, ovsem pokora manzelu je proste... naprosto... absurdni.

Sen (2008)

Film by se nemel jmenovat "Smutny sen" ale spise "Posahana mysl Kim Ki-duka". Mohl to byl hezky film, mel atmosferu, mel pribeh, mel napad a kupodivu mel i smysluplne a vtipne(!) dialogy (pominu-li absurdne vypadajici komunikaci japonce vs. korejcu, kteri na sebe mluvi ruznymi jazyky a tvari se, ze je to uplne normalni). Pribeh o protkani se reality a snu a dalsich mysterioznich prvku, ktere ne vzdy davaji tak uplne smysl, je ovsem okorenen o cosi, co at se na to koukam z jakekoliv strany, vypada stale jen jako samoucelna snaha sokovat. MOZNY SPOILER: Rekla bych, ze neni zcela tak normalni, aby si, byt lide prochazejici si skutecne krusnymi chvilemi, ve snaze oddalit spanek (podotykam ze cca po jednom, dvou dnech nespani) vrazeli dlato do hlavy nebo vyrezavali do tela ornamenty, ovsem Kim Ki-duk to vidi jinak a patrne mu prijde takove samoucelne nasili vporadku. Nevim, co si o tom filmu mam myslet; mel sve svetle okamziky, ale ty naprosto stupidni ho srazeji nikoliv do prumeru ale do odpadu, jelikoz vsechna snaha zaujmout jen podporuje teorii, ze Kim Ki-duk je egoistickej uchyl, co se s kazdym dalsim filmem snazi jen znovu z prachu vystavet byvalou kvalitu a to za kazdou cenu. Neurcite 5/10

Sakwa (2005)

Sagwa ma v korejstine dva vyznamy, jednak je to jablko, druhak je to vyraz pro "omluvu". Dokonce existuje tzv Sagwa Day (24. rijna) kdy se za cokoliv muzete omluvit darovanim jablka. Beze slov. Sagwa jako film ma pomerne trnitou minulost, puvodne se mel film v kinech ocitnout uz pred tremi lety, tedy v roce 2005, kdy byl tocen, ovsem z jakesiho duvodu se objevil az letos. Horke komorni melodrama o tom, ze zoufali lide delaji zoufale veci, ktere vedou k osudovym chybam a zjisteni, ze zivot je vlastne jedno velke zklamani.

Paní Ředkvička (2008)

(Hongdangmu - jakysi druh cervene redkve) Tenhle film ma jedno velikanske stesti. Jelikoz jde jeho veskera propagace pres jmeno "Park Chan-wook", naprosta vetsina korejcu je presvedcena, ze je Miss Raddish jeho dalsim rezijnim pocinem, coz ma za nasledek pomerne masove boje o listky v kinech. Pravdou vsak je, ze pominuli spolupraci (POUZE spolupraci) se samotnou reziserkou na scenari, jde 'jen' o Parkovu prvni produkcni praci vubec. "Od zacatku az do konce se neprestanete usmivat." hlasi jeden ze sloganu na propagacnich plakatcich a skutecne minimalne ten usmev cloveku ze rtu az do konce nezmizi. Atmosfericky je film misty ladeny velmi podobne horce jako byla ladena Lady Vengeance, ktera ovsem zachazela vice do hloubky; Miss Raddish je jen usmevnou komedii o sexualnim spiknuti s misty na koreu skutecne velmi odvaznymi replikami, ktere zvedaji korejske publikum do jasaveho potlesku. Rezijni debut reziserky Lee Kyeong-mi o "Bezduvodne se cervenajici, tezce drici kralovne" (podtitul filmu) je navic podporen samotnou 'hereckou' ucasti Parka a Bong Jun-ha (The Host).

Gogo chilship (2008)

Povedene a zajimave hudebni drama o skutecnem 'udelu' jedne korejske kapely sedmdesatych let - tedy v dobe, kdy nebylo tak uplne mozne hrat cokoliv a kdekoliv by si clovek pral. Notna davka sterility ovsem tenhle film po zhlednuti zaradi jen a pouze do kolonky "videl jsem" a zbytek zazitku zustane stastne zapomenut. 7/10

Meotjin haru (2008)

Mila a usmevna konverzacka, ktera skutecne nema s predchozimi filmy tohoto rezisera spolecneho ani n. Jakymsi zpusobem se mu podarilo vymanit z nudneho a chladneho artoveho stinu a predstavuje pribeh jednoho dne dvou lidi nenucene, inteligentne a ackoliv trochu zdlouhave, pro lidi stale prijatelnou formou. Urcite film, ktery se vam zahy nevypari z hlavy.

Teureok (2008)

Genialni, napinava a atmosfericka vec, ktera v podstate nema v soucasne tvorbe (koreje) obdoby.

Peonchi seuteuraikeu (2006)

Naprosto neuveritelne rozkosny film o pomste stredoskolacek chlipnemu uciteli. Im Won-hee je neodolatelny jako vzdy, role perverzniho ucitele mu padne lip jak vsechny ostatni, ktere kdy stvarnil. Nizkorozpoctovy televizni film, ktery hrave strci do kapsy spoustu ostatnich, co se za tezke penize protlucou do kin.

Singkeu & raijeu (2003)

Podle slov Bong Junha byl tento kratkometrazni snimek ve skutecnosti vlastne takovou malou, osobni pripravou na Goemul.

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Skutecne korejsky nazev "Film je film" odhaluje velmi zajimave a originalne pojate drama osobniho sporu mafiana s popularnim hercem odehravajici se na pozadi i pred kamerou prave nataceneho filmu a to doslova az do posledniho dechu obou dvou. 8/10 - Rough Cut je jednim z dalsich filmu, ktere priorine produkovala pomerne nova produkcni spolecnost "Kim Ki-duk Film"; muze se to zdat divne, jelikoz se toto akcni drama od Kimovych artovek i ostatnich Kimem produkovanych umeleckych filmu v mnohem lisi, avsak reziser tohoto debutu s Kim Kidukem v minulosti intenzivne spolupracoval, a to vcetne pomocne rezie Binjipu, v neposledni rade pak sam Kim Ki-duk k tomuto filmu vytvoril scenar. Kdyz se nad tim clovek zamysli, je ve filmu prehrsel pro Kima naprosto tipickych prvku vcetne bezpredmetneho hrubeho nasili, pro ktere je narozdil od ostatnich zemi zavrhovanym reziserem. Predstava, ze by film tocil sam svym typickym stylem neni uplne ruzova, neartove pojeti tomuto scenari jedine prospelo...