• Krátkometrážní

Geolseukawooteu (2007)

Prilis vazne na to, aby to byla komedie, prilis lehkovazne na to, aby to bylo drama. Nevyrazny mix ruznych zanru ktery ve vysledku nevede odniceho k nicemu a clovek ma sto chuti ho v polovine vypnout.

Ssanghwajeom (2008)

Filmove zpracovani pribehu odvozeneho ze slavneho obrazu zobrazujiciho jizdu dvou muzu na koni. Cili v podstate naprosty blabol, po kterem ovsem sili davy nejen fanynek dvou hlavnich hrdinu ale zaroven i kritky. Ne ze by byl ten film spatny, to ne, ovsem dve a pul hodiny je na neustale se opakujici kolobeh udalosti, jak v kazdem prvnim serialu, trochu moc. Pribeh neni vubec slozity, ovsem vic nez stopaz, ktera se do jiste miry ztraci v zajimavych interierech, filmu velmi ublizuji naprosto ukrutne nevyrazne herecke vykony, ktere jelikoz by mely zobrazovat ponekud vaznejsi tema a hluboke emoce, jsou casto skutecne vylozene neprijemne unyle a lacine. Cele silenstvi kolem tohoto filmu a kolem na Koreu skutecne odvaznych gay scen uprimne nechapu. 5-6/10 ...(samotny nazev je "Zlost dvou bratru" nebo neco takoveho, zadne Zmrzle kytky...)

Dalkomhan geojitmal (2008)

Roztomila vanocni komedie, ktera vsazi na ryzi hlad beznych divaku po komercni zabave. Pruhledny a klasicky pribeh milostneho trojuhelniku zobrazeny v podstate o neco originalneji nez je bezne a o neco zabavneji nez jak to vetsinou dopadne.

Chogamgak keopeul (2008)

Proklate nizky rozpocet, diky kteremu se casto film tvari jako artovka jdouci rovnou na video neni to nejhorsi v okamziku, kdy je dobry scenar. Jenze on nejenze neni dobry, scenar tehle slataniny je naprosto priserny a ackoliv by fungoval jako anime (finalni part filmu), jako hrany film ve skutecnem svete se skutecnymi lidmi tvaricimi se, ze zijou v dnesni realite, je naprosto nesnesitelny a tech par svetlych okamziku, kdy se clovek pousmeje, ho rozhodne od filmoveho dna daleko neposunou.

Průšviháři (2008)

Speed Scandal je nejpovedenejsi korejskou komedii za nekolik let zpatky a pro me nejlepsim filmem roku 2008. Naprosto se drzi sveho komedialniho zanru a s nicim ho nemicha cimz ziskava neuveritelny spad a krivka napinavosti od zacatku az do konce jen roste. Dlouho jsem nevidela film, ktery by byl bez jakychkoliv hluchych mist, film, pri kterem by se pravidelne cely kinosal nahlas smal a ktery by i nefanatici (= ne lidi jako ja) chteli videt znovu. 100% // Po vice nez dvou mesicich tento film videlo pres 8 milionu korejcu, cimz se uz ted dostal mezi nejuspesnejsi korejske filmy vsech dob.

Sunjeong manhwa (2008)

Vyjimecna romance, jaka tu uz nebyla vazne vazne dlouho. Vzajemne se propletajici dva milostne pribehy do sebe neuveritelne zapadaji, i presto ze s sebou zpocatku nesou naprosto odlisne nalady. Melancholicke, misty az komorni party prekvapive dobre zapadaji mezi ty komedialni, ktere v sobe zas dusi notnou davku horkosti. Cela nalada tohoto filmu je unikatni dotkne se mozna hloubeji nez by kdo cekal.

Saekhwadong (2007)

Eroticka komedie o tom, kterak neuspesny scenarista coby pomocny reziser toci porno na motivy Oldboye - All Nude Boy. Film byl zcela jiste tocen s naprosto mininalnim rozpoctem a s neherci, coz mu dava zcela jinou atmosferu nez jakou korejske filmy obvykle mivaji, misty ma tendence upadat do pomaleho artu, chvilemi je jen vazne nezajimavy, nicmene 70 minut je cas, ktery i u pomaleho filmu utece pomerne rychle a videt parodii na parodii skutecne existujiciho porna na motivy Oldboye je minimalne fascinujici.

Miindo (2008)

Miindo - mozna nejslavnejsi obraz korejske historie. Autoportret konfucianismem poznamenane zeny zijici v prevleku muze, aby mohla delat to, co chce a pro co ma talent. Bohuzel je tento film poznamenany naprosto nepochopitelnou ohromnou davkou skutecne zbytecneho sexu na vsechny zpusoby, pri letme zpetne vzpomince "o cem to vlastne bylo" se mi krome nekolika klicovych scen vybavi prevazne sceny skutecne pusobici jen jako casova vypln. Rozhodne se jedna o jedno z nejlepsich historickych zpracovani, ovsem ma mnoho prazdnych mist, ktere ho prudce tahnout do prumeru. 7/10

Sayangkoldong yangkwajajeom aentikeu (2008)

Antik je vazne unikatni film. Nevidela jsem nikdy nic podobneho, nic co by s takovou lehkosti a naprosto neuveritelne nenasilne kloubilo rozkosnou romantickou (gay) komedii s az mysteriozne vyhlizejicim dramatem, ktere s plynoucim filmem ziskava vice a vice na hloubce a dotyka se v koreji vazne zavazneho tematu zneuzivani deti. Desitky zanimovanych sekvenci filmu jen dodavaji na pohadkovitosti a navozuji skutecne tetelivy pocit uplneho roznezneni se. Jediny problem tohoto filmu spociva v cilovem publiku. Naprosto zamerne je smerovan na divky a mlade zeny. Skutecne si neumim predstavit, jak ctyruhelnik dobre vypadajicich muzu vice ci mene neustale resici gay problematiku muze pusobit na muze. Pominuli, jakozto zena, tenhle detail, je Antik konecne zase jednou filmem, ktery clovek drive nebo pozdeji chce videt znovu.

Dongshini jamdeun saie (2008)

Moc mila komedie, ktera ackoliv obcas balancuje na hranici trapnosti a stupidity, je skutecne vydarena a ma co rict, coz v posledni dobe nebyva tak obvykle.