Beck (2004) (seriál)

Mám podobné pocity jako u Honey and Clover. Tedy už se nepíše rok léta páně 2004, už mám za sebou pár podobných (a lepších) kousků a už asi ani nejsem ta správná divácká věková kategorie, takže se při sledování upřímně docela dost nudím (jakoby každá epizoda měla 3 hodiny) a ani sebestředné postavy mi nejsou zrovna dvakrát sympatické (hlavně se nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci chtěli dospělé obsazení, ale nedospělé publikum, takže udělali kompromis). Co mě naopak zaujalo, je zvláštní, přehnaně jednoduchá animace, kde nevím, jestli to byl záměr nebo jen nebyly peníze. Drop po 4. epizodě a 6/10

Ishuzoku Reviewers (2020) (seriál)

"Ty Němci jsou strašný prasata," zaznělo jednou v South Parku. No a co teprve Japonci. Aneb jak zase jednou Starletka díky fóru AP zabrousila do neznámých vod. A jestli tohle je "jenom ecchi", tak já jsem čínský kloboučník. Musím uznat, že narvat všemožné fetiše do jednoho anime je vskutku ambiciózní a neotřelý nápad, nicméně realita je trochu jiná, protože sice tady máme slečny různých živočišných druhů, ale kromě toho, že mají jinou barvu a jedna má peří a druhá tykadla, v nich moc rozdílů není, protože jinak jsou všechny úplně stejně hubené s úplně stejnými obřímy melouny na hrudi, což mi do celé té "všefetiš" tématiky moc nesedí, a když už se jednou výjimečně objeví dáma typově odlišná, je potřeba ji okamžitě smést ze scény a nejlépe ještě urazit (a já, že jste profesionálové, pánové). Ani na můj fetiš propracovaných, realistických slečen s realistickými postavami nedošlo :( (i když démonická recepční z posledního dílu se k němu aspoň přiblížila). Zároveň na to, jak se tento kousek tváří, že je strašně otevřený vůči všelijakým zvěrstvům, mě docela překvapila neskrývaná homofóbie (explicitní lesbické scény nevadí, ale běda jak jeden z protagonistů jen zavane zájmem o mužské pohlaví?? proč, prosím?? aneb z 3. epizody se opravdu dalo vytěžit MNOHEM víc). A taky jsem moc nepochopila na co má Crim ... ehm ... škebli, když ji za celou dobu ani jednou nepoužije. Toť pro mě největší zápory, neb s explicitností jsem počítala a byla jsem proti ní obrněná. Co se týče hodnocení, tak zcela dokážu pochopit jak odpady, tak 5*, ale asi by bylo dobré dodat, že premisa "skupina nadrženců hodnotí bordely" nedává moc prostor pro misinterpretaci, tedy jdete-li do tohoto kousku očekávajíc křesťanskou rodinnou zábavu, tak jste opravu mimo mísu a dávat tomu 1* hvězdičku za to, že to přineslo přesně to, co bylo slibováno, je proto lehce zvláštní. Na druhou stranu opravdu je to nehorázné, explicitní, přehnané, často naprosto za hranou, ale moc dobře si je toho vědomo a nic se nebere vážně. Právě naopak se díl co díl snaží ještě posouvat hranice nehoráznosti (podobně jako třeba takové Prison School) a hergot, že je to pak prdel. Za mě určitě, když už ecchi, tak rozhodně radši touto komickou formou, protože v přímém žánrovém porovnání je tahle humorná zrůdička bez diskuze mnohem lepší než takové High School of the Dead nebo Demon Lord a jiné podobné odpady. Plusoví bludišťáci za jeblý ending a až moc chytlavý opening. Bylo tam pravda hodně scén, které by ode mě dostaly jasnou 0 (netuším, jestli bylo nechutnější dojení, klobáska v hubě, houbové děti nebo majonéza) a jedna, která by ode mě dostala snad -100 (točení lesbického porna, ze které mi bylo upřímně fyzicky na blití ... zakažte heterosexuální chlapy), ale zároveň taky už ani nevím, kdy jsem se naposledy u anime tak nasmála a přitom byla tak skandalizovaná, takže za mě nakonec pěkných a výživných 8/10 (a Crim je nejlepší hodnotitel, už jen za konec 4. dílu)

Kjodžinzoku no hanajome (2020) (seriál)

Trash yaoi je trash, ale pořád lepší než celá ta řada hetero-hentai shorts předtím. A rozhodně je to nejzajímavější isekai za poslední dobu :D 3/10

Nami jo kiite kure (2020) (seriál)

Byla jsem nalákána, že prý jsou tady dospělé postavy, které se chovají i vypadají jako dospělí a řeší problémy dospělých dospělým způsobem (což se v anime moc často - vlastně NIKDY nevidí), a to jsem i dostala. Zbytek je jen o tom, jestli si divák dokáže zvyknout na zvláštní styl vyprávění a ukecanou (ale zároveň taky "very relatable Millenial disaster") hlavní hrdinku, což mě se očividně podařilo a nakonec se mi to překvapivě líbilo fakt hodně. Rozhodně doporučuji nesoudit po prvním díle a nevadilo by mi pokračování. 7,5/10

Ansacu kjóšicu - Season 2 (2016) (série)

Začátek působí jako celkem standardní pokračování v duchu druhé půlky první řady, jenže velmi brzo začne řídnout humor, vata naproti tomu houstne a když se začne hrát na super-vážné drama plné na sílu narvaných zápletek a backstories jednotlivých postav bez jakéhokoliv předchozího náznaku (za všechny jmenujme Kayano, ale ani nepropracované backstory Sensei-e se mi nelíbilo), začala jsem se vyloženě nudit a odpočítávat minuty do konce. Ani závěr mě upřímně moc nenadchl, i když uznávám, že předposlední epizoda byla smutná (ovšem to, co se dělo před ní, mi leda připomnělo všechno co nenávidím na shounen žánru). První série nebyla nic vyloženě zázračného a taky občas měla své stupidní momenty, ale jako celek se mi určitě líbila víc. 5/10

Gentlemani (2019)

Musím říct, že mám docela rozporuplné pocity. Na jedné straně je fajn vidět Ritchieho vracet se ke kořenům (i když to taky znamená, že vykrádá sám sebe, ale nových nápadů je naštěstí taky dost). Herci, postavy i příběh jsou super (netřeba zmiňovat, že Hunnam si krade každou scénu), soundtrack je jako vždy bombastický, je tam spousta ikonických scén a celé je to opět neskutečně stylové, ALE s čím mám problém je tempo vyprávění. Nevadí mi zamotanost nebo přeskakování v čase. Co mi vadí jsou nekonečně dlouhé scény plné prázdných monologů či dialogů, které vedou naprosto nikam, a tady jich je na můj vkus až moc (aneb když britský Tarantino kráče ve stopách skutečného Tarantina). A když se v kině přistihnu, že se dívám na hodinky, tak je něco špatné. Napodruhé se mi to snad bude líbit víc. Jo a chci to teasované pokračování The Man from UNCLE, pane Ritchie. EDIT: Jop, napodruhé to bylo lepší.

Kekkai sensen - Season 1 (2015) (série)

Původní komentář z 3.7.2016: Zvláštní děj ve zvláštním světě se zvláštními postavami, spoustou nadpřirozena, špetkou humoru, velmi působivou animací, pěkným soundtrackem, hustou atmosférou a naprosto, ale naprosto geniálním endingem (nepřeháním když řeknu, že je to jeden z nejlepších endingů, jaký jsem měla tu čest zatím vidět). Mimochodem Zappa si nejde nezamilovat, ale ostatní postavy jsou taky fajn. 7,5/10

Noc je krátká, tak kráčej dál, děvče (2017)

Duchovní pokračování The Tatami Galaxy s jinými hlavními postavami, ale také s neskutečnou spoustou odkazů a prakticky všemi postavami vedlejšími (ano, i Kaori :D). I problematika děje je podobná a se stejným zasazením, hravá atmosféra a filozofické myšlenky jakbysmet a nechybí ani psychedelická animace. Ale přitom je to vlastně úplně jiné. Protože zatímco Tatami udělá jedno velké kolečko, kde konec se zakousne do začátku jako had do svého ocasu, toto dílko válí spoustu kotrmelců a metá jeden šílený nápad za druhým, takže vyústění není zdaleka tak vydatné. Ale je to sranda a to je hlavní. 8/10

Batman Ninja (2018)

Dovolím si tvrdit, že už jsem viděla docela dost všemožných hraných i animovaných Batmanů a různých spin-offů, ale Batman zasazený ve feudálním Japonsku? To je nápad buď naprosto šílený nebo naprosto geniální. A víte co? On je tak nějak oboje zároveň a sám si je toho dobře vědom. Čili čekáte-li nějaký vážný edgefest typu Nolanova Batmana, máte smůlu. Tady se jede vyloženě na šiblost, hravost a experimentování (tak, jak to mám u Batmana ráda) a kolikrát jsem se nad jednotlivými nápady i slušně zasmála nebo aspoň pousmála (sumo Bane nebo Batmobile vs. střelba z kanónů :D). Ono vůbec spojení amerického komixu a japonského anime, kde jedno médium je bizarnější než druhé (a záleží jen, na které jste víc zvyklí), je zajímavý počin. Jinak jsem volila samozřejmě originální japonský dabing, který byl úplně úžasný (hlavně Joker, na kterém se jeho VA patřičně vyřádil), animace je taky skvělá a výtky ode mě tak půjdou prakticky jen k lehce nevyrovnanému tempu děje. Ale jako celek jsem se rozhodně bavila a docela mě mrzí, že to není i jako hra. 7/10

Harley Quinn - Season 1 (2019) (série)

Rick and Morty: DC verze. O nějaké originalitě tak moc řeč být nemůže, ale to by samo o sobě ještě nevadilo. I fakt, že když se může mluvit sprostě a ukazovat násilí, tak se říká fuck v každé druhé větě a krev teče proudem, mi nevadí. V čem ale seriál absolutně selhává jsou dvě základní věci - děj a postavy. Kvalita jednotlivých dílů i scén je strašně nevyrovnaná (občas je to sranda, ale většinou nuda k uzívání), vtipy buď nejsou vůbec, nefungují nebo jsou jednoduše předvídatelné. A postavy pak už jsou jen vyložené zlo (a ne v tom dobrém smyslu). Harley samotná je s každým dalším dílem otravnější a stupidnější (a má neskutečně líny design - proč je zase polonahá? proč zase modrá s růžovou? proč ne rovnou takhle, DC?), její kumpáni jsou jeden horší než druhý (hlavně Dr. Psycho je vyloženě nesnesitelný), Joker postrádá jakékoliv charisma a sám o sobě je naprosto neschopný (takže si říkáte, jak to vůbec mohl dotáhnout tam, kde je)... Jediná normální postava v popředí je tak Ivy a z těch vedlejších leda tak Bane a Kite-man (a to je slabé). Takže prakticky jediné, co můžu opravdu pochválit je dabing (především vždy skvělý Alan Tudyk, který by si zasloužil lepšího Jokera) a těch pár vtipných vtipů ("Where's my goddamn electric car, Bruce?"). Ve výsledku za mě prostě zklamání a nejlepší verze Harley pořád zůstává ta původní v TAS. 4/10