Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Hřejivě milý, nápaditý a vtipný film pro celou rodinu, u kterého jsem se skvěle bavila. Úžasné postavičky (Bitzer vede), pěkná plastelínová animace, super soundtrack (hlavně úvodní píseň). Ze seriálu jsem viděla jenom pár dílů, ale teď mám chuť to napravit.

xxxHOLiC - Kei (2008) (série)

Oproti první sérii přišlo pár změn. Jednak je druhá řada kratší, takže nestihne začít nudit, jednak nabízí mnohem provázanější příběh a atmosféra ještě víc zhoustla. Také přibyla nová, dost zajímavá a sympatická postava Kohane. A v neposlední řadě dojde i na nějaká ta vysvětlení otázek a tajemství, které se za celou dobu stihly nahromadit. Animace kvalitnější, soundtrack pořád úžasný, opening i ending pěkné. Ve výsledku o ždibec lepší než předchůdce. 9/10

Higuraši no naku koro ni: Rei (2009)

První a poslední díl jsou pouhé odpadní fillery, které doporučuji rovnou přeskočit. Druhý až čtvrtý díl má překvapivě rozumnější děj, ale ve výsledku je to stejně jen zbytečný dovětek k druhé řadě aka nastavovaná kaše. Animace je ještě roztomilejší než předtím, pěkný opening a ending. 4/10

Willy Fog na cestě kolem světa (1983) (seriál)

Jeden z nejlepších a nejgeniálnějších animovaných seriálů pro děti, který jsem jako malá naprosto milovala. Dobrodružství, napětí, skvělé postavy, pěkná animace, hudba, intro, ending. Prostě srdcovka.

Gekidžóban xxxHOLiC: Manacu no joru no jume (2005)

Mé první setkání s Holicem, které mě nabudilo se o tuto sérii zajímat dál. Především si mě získala jedinečná magická atmosféra, surrealistická animace, skvělý soundtrack a zajímavé, sympatické postavy. Kámen úrazu může být pro někoho samotný příběh, který je trochu pomalejší, neboť hodně prostoru je věnováno jen prozkoumávání onoho tajemného strašidelného domu, kde se děj odehrává. Ale třeba mě osobně to vůbec nevadilo a naopak jsem se ráda kochala všemi zvláštními místnostmi a zákoutími. 9/10

Moje love story! (2015) (seriál)

Velmi milá romantická oddechová zábava, která dokáže být jak vtipná tak dojemná. Hlavní medvědí hrdina je neskutečný sympaťák, i jeho nejlepší kamarád Suna a roztomilá Yamato jsou fajn. Animace je pěkně barevná, soundtrack příjemný, opening s endingem sedí celkové atmosféře. Pro mě tento kousek zářivě svítí jako hvězda mezi mraky, neboť letošní jarní sezóna je jinak příšerně slabá a tohle je to jediné, na co se dá dívat. 8,5/10

Golden Boy (1995)

Jediné anime na světě, kde anglický dabing je lepší/vtipnější než japonský. Nepopírám, že u některých scén jsem se fakt nasmála (plavání, záchrana od Yakuzy, epický sváděcí polibek), ale bylo jich poměrně málo. A to je u komedie docela špatné. Jinak je tenhle epizodický kousek převážně úchylárna s naprosto šíleným hlavním hrdinou, který má oblibu nejen v oblizování toaletních mís. 5/10

Vampire Knight - Guilty (2008) (série)

První série all over again, akorát přibylo víc postav a jeden docela zásadní plot twist. Jinak naprosto to samé. Ani bych neřekla, že druhá řada je nějak výrazně horší nebo lepší. Animace i soundtrack pořád pěkné, opening opět průměr, ending skvělý. 6/10

Samurai Flamenco (2013) (seriál)

Tento seriál začíná docela nadějně, ale postupně se z toho stane taková neskutečná slátanina všeho možného i nemožného, že s každým dalším dílem roste především divákovo utrpení. Kick-Ass, mutanti, vynálezy, strážci vesmíru, mimozemšťani, lesbická dívčí hudební skupina, vyústění a vlastně celý vztah hlavního hrdiny a pana policisty... Člověk zírá, co přijde dál. Je to svým způsobem parodie, akorát ten vtip tam nějak chybí. Možná by bylo vhodnější tento kousek označit spíš za takový hold superhrdinskému žánru. Animace celkem pěkná, oba openingy i endingy fajn. 4/10

Král Šamanů (2001) (seriál)

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10

Časové pásmo bylo změněno