Jagate kimi ni naru (2018) (seriál)

Konečně zase pro změnu shoujo-ai, které není fap bait, takže nečekejte žádné přehnaně vyvinuté hrdinky ani vzájemné osahávání, ale pomalý vývoj vztahu, hřejivou atmosféru, hodně konverzací, řešení vlastních pocitů a všechny ostatní žánrové klišé, které k tomu patří (hlavně ten vítr :D). Ale je tam hodně faktorů, které mi to kazí. V prvé řadě zasazení, protože celý student council, školní hra a dospívající dramata jdou jednak těžce mimo mě a jednak ani nejsou dobře zpracované, takže když se touto vatou vyplní většina dílů, začne převládat nuda. Ve druhé řadě vztah hlavního páru, protože Yuu je očividně asexuální, takže ji Nanami do všeho musí nutit proti její vůli. Vůbec se samotnou Nanami jsem měla největší problém, protože bylo čím dál tím patrnější, že Yuu celou dobu jen využívá a hodlá ji odkopnout až ji nebude potřebovat, a tak mi byla s každým dalším dílem nesympatičtější až do bodu, kdy mě začala otravovat jen se objevila na scéně a nemusela ani nic říkat. Aspoň Yuu to svou zajímavostí a propracovaností zachraňuje, ale nejlepší postavou se pro mě překvapivě stává Sayaka jako ta "nejsžitelnější" a taky bych uvítala větší prostor pro starší postavy (protože máte větší šanci na ulici potkat jednorožce než v anime vidět dospělý lesbický pár). Na GL poli určitě krok správným směrem, ale šlo by to udělat líp. 6/10

Zettai kareši (2008) (seriál)

Příjemný, vtipný a místy až absurdní seriál se sympatickými postavami a obsazením, na jehož existenci jsem úplně zapomněla. I po všech těch letech se mi ale naštěstí při znovu-shlédnutí pořád líbil, a to možná ještě víc než napoprvé, protože jsem mezitím dospěla do věku hlavních hrdinů. Jenom závěrečnému speciálu je potřeba vyhnout se obloukem.

Grand Blue (2018) (seriál)

Naprosto ideální kousek do současných veder. Je tam voda, je tam primitivní humor, u kterého nemusíte zapojit ani jednu mozkovou buňku, je tam příjemná, odpočinková atmosféra a ještě se naučíte i něco nového ze světa potápění. Ovšem největší předností jsou určitě výrazy postav a dabing, které mě dostávají do kolen co minutu. Ale proč tam proboha musí být zase incest? 8,5/10

Šingeki no kjodžin - Season 3 (2018) (série)

Není žádné tajemství, že politický arc se příliš nepovedl a i když se najde pár fanoušků, kterým se líbil a vždycky to ve všech diskuzích rádi zdůrazňují, většinová nelibost prostě převažuje a spousta čtenářů to v tomto bodě vzdala. A proto není ani překvapivé, že sám Isayama uznal svou chybu a rozhodl se ji v anime napravit. Napravit tím, že nudné části nevyhodí, ale jen je přehází, takže je to ve výsledku pořád ta samá nuda a to docela zamrzí, protože tempo úvodních 2 dílů bylo slibné. Taky zvláštní volba openingu mě vůbec nepotěšila, protože sice není vyloženě špatný, ale tohle opravdu není romantická komedie. A jen tak pod čarou pokaždé když vidím někoho z hlavního tria tak mám chuť je kopnout do obličeje, jak jsem je za tu dobu začala nenávidět. Škoda. Bavilo mě to daleko víc, když si to ještě na nic nehrálo. První půlka - 6/10 a tu druhou si odkládám na neurčito

Free! - Dive to the Future (2018) (série)

První dvě série byly jednoduché letní jednohubky, u kterých si člověk dobře odpočinul a nemusel zapojovat mozkové buňky. Pak ale přišly dva filmy, které přihodily ještě další hromadu zbytečných a ne moc sympatických postav (jako bychom postav do té doby neměli až moc) a třetí série žel do popředí musí cpát zrovna ty nejnudnější. K tomu přibyl najednou "strašně promyšlený a důležitý" příběh, který jen složitěji kopíruje děj první řady, a já se nudím a nudím se dost. Opravdu to byla daleko větší zábava když šlo jen o fanservice a na nic víc si to nehrálo. Drop po 4. epizodě a 5/10

Harukana Receive (2018) (seriál)

Vyloženě odpočinková letní záležitost, u které nemusíte používat mozek. A vzhledem k vysoké míře fanservice bych to na rozdíl od SonGoku přirovnala spíš k Free! pro pánské publikum. Ale na rozdíl od jiných ecchi kousků zde fanservice nebije do očí až tak moc, takže nemůžu říct, že by mi vyloženě vadilo, i když jedna je věc jsou holky oblečené v plavkách (v pořádku) a druhá věc jsou neustálé blízké záběry na prsa a zadky a lechtivé pózování (to už tak moc ne). Nejhůř je na tom ale děj a ani ani postavy mi nejsou zrovna sympatické (leda ta roztomilá želva) a dost se nudím, takže za mě drop po 2. epizodě a 3,5/10

Banana Fish (2018) (seriál)

Má to pěkný retro kabát, zajímavé postavy a pořád se tam něco děje, ale ve výsledku je to jen další průměrná gangsterka, která kromě homosexuálního podtextu nemá moc co nového nabídnout. A i když věřím, že časem se to určitě zlepší, teď se do toho musím nutit násilím a každá epizoda mi přijde, jako by měla 3 hodiny, takže drop po 4. epizodě a zavolejte mě až to začne být dívatelné. 6/10

Isekai maó to šókan šódžo no dorei madžucu - Season 1 (2018) (série)

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Summer 2018. Úplně přesně jsem tušila, že si vylosuju zrovna tohle, neboť je to přesná kombinace všech mých předchozích vylosovaných kousků - Isekai? Check. Zvířecí uši a ocasy? Check. Ecchi? Check. Velké kozy? Check. Lolitky? Check. Nahé lolitky? Check. Edge? Check. Prázdné souboje s předvídatelnými výsledky? Check. Jakýkoliv náznak něčeho nového, co tu ještě nebylo? Zcela chybí. Ale pořád je to lepší než Death March, některé vtipy jsou dokonce i vtipné a celkově to není tak hrozné jak se na první pohled zdálo. Nebýt těch několika dost nechutných scén (ať už je Rem kolik chce let, pořád vypadá na 10 a to bílovlasé zlo na 6), možná bych výsledné hodnocení i zvýšila. 3,5/10

Hanebad! (2018) (seriál)

Že bych se konečně dočkala slušného sportovního anime s dívkami, které nebude založeno na pouhém fanservice, ale bude mít i trochu konzistence? Ne. Ani náhodou. Fanservice tu je a ne, že ne, protože bez něj by to přece nešlo, že? A tak vyvinuté slečny při hraní zásadně zapomínají nosit podprsenky, velmi často jsou snímány v předklonu zezadu, náš tým nosí dresy, které vypadají jak plavky, v 5. díle rovnou zavítáme do dámských koupelí a samozřejmě nechybí ani všudypřítomný yuri-bait. A po stránce příběhu a postav je to pak úplná katastrofa. Katastrofa! Jedna postava horší a nesympatičtější než druhá, všechny záporačky jsou úplně stejné (obzvlášť když se na scéně objeví to růžovovlasé individium v princeznovském kostýmu, říkáte si, jestli tohle vlastně nemá být parodie), všechny ty "strašné" traumata působí leda bolehlav a robotické výrazy už jsou pak jen taková třešnička na dortu. Ale úplně nejhorší ze všeho je postava Ayano, které se mění povaha s každým dílem, jako by tvůrci vůbec nevěděli co s ní. 3/10