Hetalia - The World Twinkle (2015) (série)

V pořadí už čtvrtá (pocitově spíš pětistá) série Hetalie je stejná jako všechny předchozí, jen tentokrát obsahuje víc narážek na současné světové dění. Jak už je zvykem, kvalita jednotlivých dílů dost kolísá, ale vzhledem k délce se člověk u slabších epizod aspoň nenudí dlouho. Postavy jsou pořád sympatické, novější animace se osvědčila už v The Beautiful World, i nový ending je opět chytlavý a roztomilý. A já budu dál čekat až se jednou objeví i Česko/Slovensko. 6/10

Ikoku Irokoi Romantan (2007)

Typické průměrné yaoi. Ne moc pěkná animace, nějaký jakože aspoň pokus o příběh, nijaké postavy ... No prostě vyloženě odpočinková záležitost. 4/10

Hózuki no reitecu (2014)

3 nové plnohodnotné díly a s nimi celých 6 nových příběhů sadisty Hoozukiho a celé jeho pekelné bandy. I když to tak u OVA většinou nebývá, tady se kvalita překvapivě drží na úrovni seriálu a humoru je stále na rozdávání (na Hoozukiho inspekci liščího host clubu ještě dlouho nezapomenu). Animace i soundtrack jsou pořád krásné, opening je prostě skvělý, i nový ending se mi líbí. 7,5/10

Gekijōban Sekaiichi hatsukoi: Yokozawa Takafumi no baai (2014)

Aneb jak se Yokozawa vyšplhal z pozice nejnenáviděnější postavy mezi jednu z nejoblíbenějších. Mě osobně se Sekai-ichi nikdy moc nelíbilo a tento film opět jenom utvrzuje, že jde o pouhou slabší kopii Junjou Romantica a nic víc. Yokozawa a Kirishima jsou jenom trochu jiné verze Hirokiho a Nowakiho a i jejich vztah se vyvíjí podobně. Nicméně celá třičtvrtěhodinka uteče překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila. 7/10

Makura no danši (2015) (seriál)

Anime ekvivalent aplikace Sleepy-time Boyfriend, jen s neznámějšími dabéry a příšerným openingem. Prostě fanservice a nic víc. 1/10

Džundžó Romantica - Season 3 (2015) (série)

Třetí řada je opět roztomilá a vtipná, a i když zápletka hlavního páru nepřichází s ničím převratným (Usagi pořád žárlí, do Misakiho se už zase někdo zamiluje...), aspoň se ubralo na problémových aspektech celého vztahu (aneb stockholm syndrome v plném proudu). Nová animace je sice mnohem lepší, ale některé postavy změnila k nepoznání a chvíli jsem si na ni musela zvykat. Jinak nový soundtrack je znovu pěkný, opening průměr, ending hezký, ale předchozím dvěma daleko chytlavějším nesahá ani po kotníky. Velmi potěšila i epizoda páru Junjou Mistake. Celkově za mě tedy spokojenost. 7/10 Poznámka: Hiroki s Nowakim se asi ztratili v lese.

Working!! - Working!!! (2015) (série)

Prakticky můžu opsat celý svůj komentář ke druhé sérii. Pořád a pořád a pořád dokola to samé. I opening se znovu strašně snaží být tím prvním, ale ze všech tří je nejhorší a ani ending se mi moc nelíbil. Ale je fakt, že oproti řadě minulé je tady aspoň KONEČNĚ nějaký vývoj postav (Inami) a vztahů (Satou/Todoroki, Takanashi/Inami). A po dlouhém týdnu je fajn aspoň na půl hodinky vypnout všechny mozkové buňky i centrum dobrého vkusu. 4/10

Durarara!!×2 - Ten (2015) (série)

Nevím jak u ostatních, ale u mě krátká pauza prospěla. U poslední série jsem se místy opravdu dost nudila a kdyby byla delší, pravděpodobně by ji čekal drop, ale teď jsem se přece jenom rozhodla dát této značce ještě šanci. Pořád se jede podle známého receptu - promotat jednotlivé příběhy co nejvíc dohromady a pak je postupně rozmotávat. A tentokrát je náplň o ždibec lepší než v sérii druhé, nicméně na kvality první to opět ani zdaleka nedosahuje. Postav je jako na orloji, ale naštěstí jsou všechny pořád dostatečně rozeznatelné. Momentálně mě nejvíc zaujal Akabayashi, který má teď daleko víc prostoru. (Škoda, že třeba takový Egor, kterého jsem si posledně stihla oblíbit, tady má jen cameo.) Naopak Mikado mi pije krev čím dál tím víc (jestli je to vůbec možné). Jinak animace mi přišla trochu vylepšená, ale možná se mi to jenom zdálo, potěšil i pěkný nový opening s endingem. A ve výsledku jsem ráda, že už je zase pauza. 6/10

Gangsta. (2015) (seriál)

Především zaujmou zajímavé, propracované postavy, v čele s hlavními hrdiny. Dovolím si tvrdit, že už tady dlooouho nebyla žádná tak originální jako badass Nicolas, i ukecaný Worick je sympaťák a Alex jim skvěle sekunduje. Taktéž animace je působivá, stejně jako soundtrack, chytlavý opening a hezký ending. No a ztvárnění světa hnusu a špíny plného vražd, násilí, drog a prostituce je kapitola sama pro sebe. Příběh není vyloženě ucelený, je to spíš taková slepená mozaika, ale díky tomu nezačne nudit. Žel po velmi otevřeném konci nezbývá než čekat na druhou sérii. Abych to zkrátila, tento kousek mě opravu neskutečně bavil a ve výsledku je pro mě nejlepší novinkou roku. 9/10

Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai. (2011) (seriál)

Nápad samotný je zajímavý, provedení už ani tak ne. Stačí si vzít jen samotné postavy - jeden sexuálně frustrovaný hikikomori, jedno neuvěřitelně otravné, uřvané, neustále brečící přerostlé mimino, jedna věčně polonahá tsundere, jeden strašně drsný drsňák, jedna brýlatá snobka a jeden optimistický hippie (jako jediná snesitelná postava). Ten opěvovaný "strašně smutný a krásný příběh" se potom docela ztrácí, když u sledování leda přemýšlíte kterého z nich nenávidíte nejvíc. Plusové body má u mě docela pěkný opening s moc hezkým endingem. Animace průměr. 3/10