Chraň nás od zlého (2014)

Mý obrovský očekávání bylo naplněno. Kurva dobrej horor po delší době. Drásavej zvuk, originální příběh, lekačky fungující (byť je poznat, kdy přijdou), kněz na úrovni...prostě paráda. No nic půjdu převlíknout postel...

Počátek (2010)

Konečně jsem pochopil ten konec, vlastně celej film. Věděl jsem, že na to musim kouknout znovu a jsem rád, že jsem se k tomu konečně dokopal, protože když zaregistrujete všechny detaily, zjistíte, že je to fakt promáklý. Navíc to má solidní tempo a skvělý obsazení. A poslední záběr k zamyšlení, to mám rád. Áve Nolan.

Kult hákového kříže (1998)

Rozhodně to nepouštějte psychicky slabším jedincům, případně přátelům, který nemaj problém, nechat si čímkoliv vymejt mozek, protože pak se rozhodně stává první hodina pro takový lidi nebezpečná. Respektive pro nás ostatní se jejich případnej brainwash stává nebezpečným. Pokuď ale má člověk mozek, zjistí, že jde o skvělej, silnej filmek o něčem, byť je příběh opravdu malounko naivní. Ale poslání má - rasismus, nacismus a podobný zkurvenosti, jsou prostě zasraný svinstva, který by neměly existovat.

LEGO® příběh (2014)

největší popkulturní nářež co kdy, plnej takovýho množství totálně skvělej gagů se rovná naplnění mýho očekávání. Onen moment překvapení je sice to nejhorší z filmu, ale i tak skvělá prdel! A za Star Wars scénu a za scénu, kdy Emmet zvedá koně, aby si na něj mohl sednout dávám hvězdu navíc, protože jsem málem chcípl smíchy. Everything is Awesome...........SPACESHIP!!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Oukhej bič! Takže po dlouhý době od Prison Break další náhul seriál na pokračování. Ovšem Breaking Bad si kvalitu (co do počtu serií) udržel dýl, i když tvůrci bohužel nedokázali onu kvalitu udržet až do konce - pátá řada (1. půle) mi prostě nějako nejde, páč jde dle mýho už pouze o vaření z vody. Všechno je najednou úplně tak blbě jednoduchý a přitom strašně složitý, že prostě nevim, co přesně si o tom myslet. Mám ještě před sebou dva poslední díly první poloviny pátý řady a doufám, že se můj názor na ní aspoň trochu změní, protože je to pro mě zatim opravdu zklamání. Ovšem, co je jasný, že Aaron Paul jakožto Jesse Pinkman je naprosto geniální a bez něj by seriál ani náhodou nebyl takovej, jakej je :) Já toho kluka žeru! Pozor na SPOILERY http://www.youtube.com/watch?v=vQTrdYEaoIU http://www.youtube.com/watch?v=Qvid2ygoF88 EDIT - po shlídnutí všech dílů první poloviny pátý řady se nemůžu dočkat, až vyjde zbytek. Po osmým dílu už to zase vypadá na kvalitní, strhující jízdu.

Nespoutaný Django (2012)

Tak jsem nakonec úspěšně odolal nátlakům, stáhnout si onen DVDscreener a jsem nesmírně rád, že jsem to dokázal a film si naplno užil v kině. Moje vzrušení dosáhlo maxima i proto, že to byla moje premiéra, co se týče návštěvy Tarantina v kině (ano, uvědomuju si, že mi to docela trvalo). Ale jsem nakonec moc rád, že právě Django byl tou premiérou. Sice ano, lepší, než Pulp Fiction to neni, ale řekl bych, že na pomyslný bedně Tarantinovek Django rozhodně stojí. Neskutečnej náser!

JFK (1991)

Tři hodiny materiálu, kterej nenudí, ba naopak, nutí člověka sledovat film každičkou vteřinu, protože jde opravdu o hodně zajímavej, strhující příběh se skvělým tempem a hromadou známejch hereckejch jmen a ksichtů a ač jde jen o Stonem podanou teorii, rozhodně je nad čím přemejšlet. Netvrdím, že věřim všemu, co mi Stone naservíroval, ale nad některejma věcma opravdu visí velkej otazník.

Temný rytíř povstal (2012)

Naprostá unešenost! Popravdě, žádnýmu filmu se nepovedlo, dotáhnout mě na něj 2x do kina, až teď "TDKRku".Hlavně proto, že je to skvěle zrežírovaný...A Bane je prostě záporák jak se patří. Takový hoře svalů je naprosto lehký uvěřit, že si dokáže podmanit lid a ovládnout celý město. Kam se na něj hrabe jakejsi šašek se škrabkou na brambory :)) (není myšleno ve zlým) A ta hudba a celkově zvuk...fííha, mazec. Lepší završení trilogie asi už přijít nemohlo. Hardy, Nolan a Zimmer na hrad!

Bourneovo ultimátum (2007)

Dle mýho názoru je to nejakčnější a zároveň i nejnapínavější Bourne. Už v Bourneově Mýtu nám Greengrass předvedl, že režii zvládá líp než Doug Liman, ale až takovouhle akční smršť jsem nečekal. V tomhle filmu není čas na odpočinek, střídá se tu jedna akce za druhou. Nejvíc mě dostala opět bravurní scéna se "setkáním na veřejným místě" a skvělá hudba v momentech, kdy jde do tuhýho.

Collateral (2004)

Viděno 3x a až napotřetí mě to totálně pohltilo. Výborně zrežírovanej, hvězdně obsazenej film. Stathamovo rolička, Cruise vypadající jako Richard Gere, sympatická Pinkett-Smith, zarostlej Bardem, stejně tak Ruffalo a nakonec Foxx. Opravdu výborný obsazení, ze kterýho se mi asi nejvíc líbil Cruise a to ho nemám vůbec rád. Navíc skvělý dialogy, který jsou opravdu o něčem. Jediný minus je asi kamera, ale i to se dá překousnout, protože v záběrech z výšky byla naopak skvělá. Troufám si tvrdit, že je to jeden z nejlepších Mannovo filmů. 90%