Zmizelá (2014)

dávam plný počet. Dať tomu o hviezdu menej len na základe očakávaní v porovnaniami s kultovým Seven mi príde trošku pritiahnuté za vlasy. Zvlášť nevidím dôvod to neoceniť dostatočne vysoko keď toto bol ozaj poctivý thriler akých je teraz ako šafránu. A keďže HIMYM som nevidel vôbec, ale vôbec mi tam nevadil Neil P.Harris, skôr naopak, dal to solídne jak sa sluší a patrí s vtákom vonku :)

28 dní poté (2002)

trošku neučesané ale to sa dá prežiť. Na to že to je trošku nizkorozpočtové je tam postapokalyptický svet vykreslený veľmi dobre a vie to nahodiť tu správnu atmosféru. Veľké plus u mňa za hubdu ktorá tu je trošku odsudzovaná aj keď nechápem prečo. Práve aj vďaka nej to bolo zážitkovo o level vyššie :)

Panelák (2008) (seriál)

najlepšia slovenská sračka :D A 3 hviezdy len pre to že to nieje otravné takým spôsobom ako zvyšok zúfalých pokusov o tvorbu niečoho.

Atlas mraků (2012)

Nebolo to zlé, skôr naopak, skvostne natočené a zahrané s veľkým plus za krv. Ale šlo to odniekiaľ, potom sa to 165 minút zdržalo na obrazovke a pokračovalo to zasa Boh vie kam. Úplne to oslavujú tí, ktorí prečítali knihu, lenže pre nás laikov to bohužiaľ ostane nedocenený film po ktorého pointe všetci len pokukávame lebo akosi sa nám nezjavuje. A úplne hejtujem všetkých akože umelov a ktorí v tom vidia zlaté hovno ejkejej piece of art.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nič moc teda aby som pravdu povedal. Príbeh o dvoch hviezdách. Treba pochopiť že pozerať to bez toho, aby som poznal knihu a domýšľal si milión udalostí popri tom bola fakt dlhá trápenica :/ Hviezdu za vizuál som už dal druhej časti ale tuna to nepôjde sorry. Fakt ono nič sa tu nedialo okrem toho že chodili. Ako to že chodili je fajn, to sa dialo aj v LOTR a bolo to milé a malo to zmyslel, lenže tu naší trpaslíci + púlčík dookola aj padali. Oni padali zo stromov, zo skál, z mostov... Asi so všetkého z čoho sa spadnúť sa zosypali. To bola jediná akcia celého, takmer troj hodinového filmu a po inej solídnej akcii ani chýru ani slychu. To by bolo okej ale ked sa záberom kopca vie venovať 15 minút a záberom boja asi 30 sekúd (aj to niekto spadne) to ma serie. Stále ked sa k niečomu schyľovalo- zachránil ich henten, tamten stalo sa to či ono. A tak v pokoji a vlastne o ničom prejdu skoro 3 hodiny a všetci sa objavia pred horou asi tak ešte 200km (???). A tie WTFčka večné, všadeprítomné. Skutočne zlé, bieda, hoc pozerateľná, lenže slabo podpriemerná.

Králova přízeň (2008)

klasický pekné ani nenadchne ani neurazí. Proste nečo čo neobralo o čas takže spokojnosť.

Parfém: Příběh vraha (2006)

ak by to nebolo také verné vyobrazenie stredoveku - všade smrad, špina a hovna nahodím tomu odpad pretože toto ,,umienie" šlo bohužial mimo mňa.

Želvy Ninja (2014)

kto dokáže tomuto vyčítať vizuál, zájsť si prosím na očné a uprimne odpovedať na dopredu naspamať naučené písmenka ktoré treba čítať. Dal by som také lepšie 3 hviezdy ale nechápem tie zhadzovačky tu. Ako nebola to extra trieda, ale čakať od ninja korytnačiek prvú ligu to neviem či je to správny postoj. Takže z recesie a aj vďaka vizuálu a akcii 4*.

Vratné lahve (2007)

dám tomu 4 hviezdy lebo je to jeden z mála filmov českej produkcie ktorý ozaj prekvapil.